Králova řeč (2010)

No tak vám povím, že jsem nečekal, že v historii Anglie je i takovýto příběh. Každopádně ač se nejedná o žádný hluboký příběh, moc se mi líbilo jak byl vykreslen a hlavně mne obohatil o obrázek anglické buržoazie, kterážto si myslím, že má stále podobný obraz. Určitě si to chci někdy ještě pustit. Jo a... Colin Firth má snad Oscara v kapse...

Zapomenutí (1950)

Drsný a tvrdý film plný lidského hnusu ukazující chudinské poměry v Mexico city. Síla party (gangu) je silnější než lidská vůle a bez opravdové lásky matky není možné odporovat falešnému zájmu od grázlů, jimiž je jedinec obklopen. Úžasné herecké výkony, geniální snová pasáž. No co víc si přát. Buňuel je nevídaně svůj a jeho osobitost mě ohromuje.

Škola superhrdinů (2005)

Možná to z mého pohledu vypadá trošku dětinsky, ale prostřednictvým právě takovýchto filmů si částečně plním své sny. Kdo si nepřál jako malý být hrdinou a zachraňovat svět. Kdo o něčem podobném alespoň v koutku duše nesní stále? Tenhle film jsem si stáhl kvůli Mary Elizabeth Winstead, která se mi moc líbila ve filmu o Scottu Pilgrimovi. Tady však hrála mrchu a když je holka mrcha, neumí se mi dál líbit. Takže to chce zase pustit pana Pilgrima. Celkově vzato tenhle film nemá hluchou pasáž, je vtipný, barevný, energický, no prostě všechno to co člověk potřebuje v den, kdy mu zrovna není nejlépe. Ehm.. A Kelly Preston? Musím si s ní sehnat další film. Ale nesmí tam hrát mrchu..

The Black Hole (2008)

Tohle je moc pěkný a nápaditý krátkofilm. Myslím, že by se taková díra hodila asi každému. Na druhou stranu, nebyl tu nějaký film, kde byla černá díra na podlaze spolujezdce v autě?

Kiwi! (2006) (studentský film)

Tři minuty nabité emocemi. Nádherné, nápadité, jednoduché. Chtěl bych o tom vidět celý film!

Za kačku svlíkačku (2009) (pořad)

Tohle je tak neskutečně trapný, neobohacující a sebezničující pořad, že se tomu ta jedna hvězdička musí dát. Ztroskotalé prostitutky a pornohvězdy které nemají peníze a jsou na pokraji zoufalství zde moderují rádoby intelektuální vědomostní soutěž, založenou na tahání peněz z těch nejméně inteligentních lidí, z úchylů a nebo z těch, co nevědí co s penězi. Jestliže někdo čeká na telefonu 10 minut, zalatí za to 1000kč a pak vyhraje láhev tequily, tak to nepovažuji za nic hodnotného a jakákoliv televize si tento pořad přivlastní, automaticky u mě klesne do té nejhlubší spodnosti a špíny.

Tenkrát na Západě (1968)

Tohle je film mého mládí. Miloval jsem westerny a starý americký západ. Henry Fonda a Claudia Cardinale zahráli herecký koncert, hodný tech nejlepích z nejlepích. Ale co tenhle film dělá opravdu jedinečným? Podle mě je to naprosto DOKONALÁ hudba. Tu harmoniku zná každý a ve spojení s očima Fondy je to jedna z nejslavnějších audiovizuálních kombinací v dějinách filmu. Celkově vzato, na tomhle filmu se prostě nedá najít chyba.

Scott Pilgrim proti zbytku světa (2010)

Jak mám takovýto film hodnotit? Ani jednou jsem se u něj nezasmál, a přesto mi přišel děsně vtipný. Celou dobu jsem se u něj nudil, ale přišel mi hodně moc zajímavý a jiný než ostatní filmy. Byli tam skvělé hlášky, krásná Mary Elizabeth Winstead a naprosto šílená rocková muzika ve stylu "Joy Division", které mám rád. Po pravdě tomuhle filmu můžu dát úplně cokoliv mezi 3-5. Takže asi 4. Ale určitě to stojí za to vidět. Je to docela nářez... I když vtipně nevtipný a strašně zajímavě nudný.

Ran (1985)

Tomuhle říkám pravá a poctivá filmařina. Stejně jako film "Nejdelší den". Žádné počítačové animace ani brutálně umělé efekty. Všechno poctivě hrané a vypiplané. I když to asi muselo stát hodně peněz. Kurosawa je geniální vypravěč. Je rovněž geniálním režisérem, které pomocí stovek a možná i tisíců lidí dokázal vytvořit nesmírně pompézní, avšak absolutně prázdný film. Procházel jsem jím mezi všemi těmi bojovníky a přesto jsem si připadal tak sám. Tak daleko od lidí, od přítomnosti, od života.....

Jack-Jack útočí (2005)

Príma úlet. Malý Jack Jack je pěkný podvraťák a určitě bych ho nechtěl mít doma. Ale hlavně že z toho má srandu. Brrr. Mimochodem... Jak udělal to samovznícení?!?!?!?