Skyfall (2012)

Ať dělám, co dělám, tak mi Daniel Craig jako james Bond začíná pomalu ale jistě vadit. Nemůžu si prostě pomoct, pořád v něm vidím Rusa. Při sledování filmu jsem se s tím faktem hodně prala. Na štěstí jsem se nechala vtáhnout do příběhu. Mohla za to samozřejěm první scéna. To byl více než solní otvírák. Tenhle Bond je jiný a to především v tom, že jde konečně o chlapa z masa a kostí se špatnými vlastnosmi a neřestmi. Vždyť i Bond je vlastně jenom člověk a ne nějaká povrchní karikatura. Není potřeba znát nebo vidět předešlé bondovky. Tohle funguje stejně dobře jako samostatný film. Javier Bardem mě svým zjevem hodně překvapil. Roli záporáka si evidentně hodně užíval. Měl takové zvláštní ďábelské ohníčky v očích. V tom rozlehlém venkovském sídle, kam se příběh ve své druhé půlce přesunul, bych nemohla být ani minutu. Bylo to strašně depresivní místo. Jako stvořené pro nějaký horor. Úvodní písnička od Adele je perfektní. Čím víc jí slyším v rádiu, tím víc se mi líbí.

Nevada Smith (1966)

Trošku jsem měla problém s tím, abych uvěřila, že Steve McQueen hraje mladého kluka. Ale to byla jediná vada na kráse tohoto příběhu. Ani mi nevadila délka, i když to v některých momentech působilo strašně zdlouhavé. Pomstění smrti rodičů pro něho bylo jediným smyslem, proto se pro ni neváhal obětovat. Prošel si teda pěknými věcmi. Silná vůle byla tím hnacím moterem. Moc zajímavá studie charakteru postavy a jejího vývoje. Steva McQueena mám ráda. Byl to hodně charismatický herec.

Abraham Lincoln: Lovec upírů (2012)

Abraham Lincoln jako lovec upírů? Je to vůbec možné? Ve filmu je zkrátka možné úplně všechno. Teď ale nemluvím o technologiích a výrobě triků. Jestli by ten bývalý americký prezident neměl chodit tvůrce o půlnoci strašit. Rozhodně by si to zasloužili. Za tohle se musí chudák v hrobě obracet. Budiž mu země lehká. Na místě Dominica Coopera bych si dovedla představit jiné herce, teď napadá třeba Johnny Depp nebo Robert Downey Jr. I když ta role, kterou Cooper hrál byla vedlejší, tak byla sama o sobě natolik výrazná, aby Lincolna zastínila. Kdyby hlavní postava nebyla zrovna Abraham Lincoln, tak pochybuju, že by byl příběh pro lidi nějakým způsobem atraktivní, protože na toto téma bylo natočeno hodně filmů a on vlastně nepřináší nic nového pod sluncem.

The Day the Earth Stopped Masturbating (2012)

To byla ale kravina. No, každý pořádný nápad se počítá, i když je teda dost ujetý. Mělo to již zmíněný nápad, mělo to spád a bylo to vypointované. Akorát ta pointa mi byla hned známá, ale to v žádném případě kraťasu neubližuje, protože jsem čekala jak to vygraduje. Pobavilo mě to. Lidská fantazie prostě nezná hranic.

Twilight sága: Rozbřesk - 2. část (2012)

Nejsem žádným zastáncem rozdělování posledních dílů u filmových sérií. Příjde mi to totiž naprosto zbytečné. Ovšem , hlavním důvodem jsou stejně peníze. Jde o to vytřískat, z toho peněz kolik se dá. Bylo to o něco lepší než první část. Shlédnout se to dá bez problémů. Hlavně jsem chtěla vidět, čím to všechno vyvrcholí. Bitva mohla být určitě lepší. Film neměl být rozdělen. Rozdělení tomu ublížilo.

Jestřábí věž (1984) (TV film)

Krásně nasnímané prostředí Vysokých Tater. Hory jsou to opravdu majestátní. Ta horská chata, kde se skoro všechno odehrávalo mi přišla strašně známá. Měla jsem pocit, že jsem ji někde už viděla. Jestli to náhodou nebyla ta samá, kde točila Poledňáková svoje "Krokodýly". Radek Brzobohatý byl hodně uvěřitelný. Stačilo se mu podívat do tváře. Jeho rysy prostě patřily horolezci. Jan Čenský mohl být ještě bláznivější. Očekávala jsem, že se na té Jestřábí věži stane něco víc, něco, při čem budu mít nervy napnuté jako struny u kytary.

Zmizelá (2012)

Mohlo to být zajímavé, atmosférické, napínavé a chytré. Bohužel se tu dá najít od každého tak maximálně, co by se za nehet vešlo a možná, že ani to ne. Po tom všem očekávala alespoň pořádně šokující konec, který by to mu dal alespoň nějaký význam. Ovšem, ani ten se nekoná. Celkem zbytečný film s pár hazkými záběry přírody na začátku filmu. Herci tu v podstatě neměli ani co hrát. Hlavní postava akorát chodí odněkud někam nebo jede autem.

Maskovaná milenka (1940)

Lídě Baarové ta postava moc pěkně sedla, protože svým zjevem se k takovým rolím přímo hodila. Uvěřila jsem jí, že je opravdová šlechtična. Zazněl tu názor, že by se místo ní hodila do role spíše Marie Glázrová, která byla Lídě Baarové typově podobná. Dovolím si nesouhlasit. Jako dovedla bych si Marii Glázrovou v té roli představit, ale to by se celé ubíralo někam jinam. Navíc Lída Baarová působila mnohem jemnějším a citvlivějším dojmem. Gustav Nezval byl velmi okouzlující. Nedivím se, že kostýmy pocházeli od Hany Podolské.

Tady hlídám já (2012)

Moc příjemný rodinný film, kde hlavní housle hraje pes, konkrétně jde o jezevčíka Huga. Vůbec mi nevadilo, že je film jednoduchý a předvídatelný. Nevadila mi ani ta malá. Kdo mi teda vadil určitě, byla Ester Kočičková v roli učitelky. To už byla mnohem lepší Iva Pazderková. Její role docela pobavila. Drsná šéfka byla fakt věrohodná. Potěšilo mě, že se příběh natáčel i na mé milované Šumavě, proto mi některá místa přišla až důvěrně známá. Já jsem si při sledování krásně odpočinula a bavila se. Nenudila jsem se ani na malou chvilku. Juraj Šajmovič ml. se určitě nechal inspirovat Poledňákovou.

Vendeta (2011)

Filmů o pomstě bylo již v minulosti natočeno opravdu hodně, proto by se klidně mohlo říct, že tenhle je jen jeden z mnoha. Ale on není. Na české poměry jde totiž o poměrně vyjímečný snímek. Je postavený především na hereckých výkonech a musím říct, že je skutečně na co se dívat. Hlavně Ondřej Vetchý ten tady exceluje. Po skončení filmu jsem si říkala, že ho ta role musela pořádně vyčerpat a to i po psychické stránce. Kaisera bych takhle zarostlého na ulici zřejmě vůbec nepoznala a přehlédla bych ho jako krajinu.