Jeepers Creepers (2001)

Jednou za 23 let se objeví příšera, která po dobu 23 dní musí přijímat potravu, aby mohla zase v klidu usnout. Bohužel se nacházíme v době, kdy se právě probudila a má hlad. Její výpad můžeme očekávat odkudkoliv, protože umí i létat. V přítmí a ve tmě vypadá hrozivě a velmi nebezpečně. Další její charakteristickou vlastností je, že má ráda hudbu. Pokud vám v rádiu náhodou zazní píseň se slovy jeepers creepers, tak jste nahraní a můžete očekávat jen to nejhorší.

Strašidelné líbánky (1986)

Strašidelné líbánky nejsou filmem, po kterém se budete bát usnout a ani nebudete koukat pod postel, jestli tam náhodou něco nečíhá, co by vás mohlo vyděsit k smrti. Postavy jsou komické, než aby vzbuzovaly hrůzu nebo dokonce odpor. Z toho je jasné, že něco takového nebylo myšleno vážně. Je to prostě béčková chuťovka pro příjemné zpestření nudného pracovního dne, kdy už nudou nevíte kudy kam.

Candyman (1992)

Už jste zkoušeli stát doma před zrcadlem a pětkrát vyslovit jméno Candymam? Tak si zapomatujte dobře mojí radu. Nikdy to nedělejte. Mohlo by se stát, že už se ráno neprobudíte. Přijde si pro vás muž s hákem a rojem včel. Jde z něho čistá hrůza, ale to je to nejmenší. O jeho minulosti se moc nedozvíme. Vlastně nám úplně postačí zmíňka o tom, že se k němu lidé nezachovali příliš slušně a on teď baží po krvavé pomstě. Ze začátku filmu vás může krapet omráčit nuda, ale nenechte se vyvézt z míry. Zbytek vám to bohatě vynahradí.

Gremlins 2 (1990)

Neporušovat pravidla, neporušovat pravidla! Měli ten vodovod zkontrolovat, ale proč by to dělali, když ten mrakodrap byl supermoderní. Pak se nemají divit, že ty zelené potvůrky začaly vyvádět ztřeštěnosti, kterých nezůstal nikdo ušetřen. Krásně parodovali lidi, tentokrát mnohem větším způsobem. Ta zelená nevěsta byla šílená.

DARYL (1985)

Daryl je dokonalé dítě, které bychom chtěli mít všichni doma a byli bychom na něho náležitě pyšní. Problém je ale v tom, že ten malý kluk je robot. Může robot používat city a znát emoce? Je to potom ještě robot? To už nechám na vás. Rozhodně jde o velmi přájemný rodinný film.

Svět podle Garpa (1982)

Kniha Johna Irvinga líčí život a názory fiktivního spisovatele T.S.Garpa, který se proslavil románem Svět podle Bensenhavera. Irving se zaobírá aktuálními tématy současné doby. Nenechá čtenáře chladnými a donutí je pemýšlet. Tato adapatace lehce zadrhává, je až příliš průměrná. Herci v čele s Robinem Williamsem byli výborní, ale Pravidla moštárny byly mnohem lepší.

Vinnetou - Rudý gentleman (1964)

Vinnetou položil svou lásku ke krásné Rybaně na oltář míru. Jako završení mírové dohody si ji vzal za manželku, tehdy ještě černovlasý, mladíček Mario Girotti. Později známý pod jménem Terence Hil. Forrester si svou pomalou smrt zasloužil a indiáni si ji vychutnali.

Harry Potter a Princ dvojí krve (2009)

Každý další díl je temnější a drsnější než ten předchozí. Princ dvojí krve samozřejmě zavedené pravidlo potvrzuje. Už to není pohádka pro děti. Z milostné linky, která byla příjemná a nerušila, přešel do thrilleru, který měl depresivní atmosféru a několik děsivých momentů. Děj je o proti knižní předloze značně okleštěn, chybí závěrečná bitva v Bradavicích. Jinak tu všechno podstatné je. Příběh pomalu ale jistě spěje ke svému závěrečnému finále, které určitě bude strhující a dechberoucí.

Pravda a lež (1992) (TV film)

Buď je něco pravda nebo lež. Nic mezi tím neexistuje. Je jen na nás, jak si to přebereme a čemu dáme přednost.

Rychlý Stripes (2005)

Mám ráda příběhy o outsiderech, kteří mají velký sen. Vůbec nevadí, že už je předem jasné jak všechno dopadne. Jsou to příběhy o naději, víře, urputnosti a možnosti všem dokázat, že se dá zvládnout všechno o čem sníme. Český dabing byl hodně povedený. To bylo poprvé, co jsem slyšela dabovat zpěvačku Ivetu Bartošovou. Mluvila klisnu Sandy.