Mazalové (2014) (seriál)

Obvykle u sledování tohoto seriálu žehlím prádlo. Nápad s rodinkou nakvartýrovanou na hradě se strašidly to nebyl špatný. Herecké obsazení je taky více než ucházející. Je tady ale trestuhodně nyužitý potenciál. Škoda. I na malém prostoru a s malou stopáží se dají dělat velké věci. Malým divákům se to bude určitě líbit.

Kočár do Vídně (1966)

Už dlouho jsem neviděla tak působivý snímek jako je právě tento. To bylo ale silné sousto. Měla jsem při sledování dva naprosto protichůdné pocity. Chtěla jsem od televize odejít a zároveň film dokoukat. Něco mě totiž nutilo sledovat film do konce. To musel být neviditelný magnet. Z hudby, která film doprovazí běhá mráz po zadech a jde plíživý strach. Cesta lesem byla až pohlcující. Nemohla jsem se zbavit dojmu, že snad vůbec neubíhá. Dobře to popsal v jedné scéně Luděk Munzar. Nezapomenutelný snímek. Nechci ho zase nějakou delší dobu vidět.

Úhoři mají nabito (2019)

I dvě hvězdičky jsou moc, ale bylo tu moc dobré herecké obsazení a příběh se odehrával na místech, které mám prošlapané co by letní výletník (Sušice, Kašperky atd.). Chybělo mi vysvětlení a motivace k chování postav. Vždyť takhle působí jako banda idiotů, kteří mají na krku obecní ohrožení a bůh ví, co ještě dalšího. Pak se zase někde objeví nějaký bezmozek, který postřílí nevinné lidi. Nevím, co pan režisér chtěl tímto snímkem sdělit.

Vánoční koleda (2019) (seriál)

Zvláštně pojatá verze legendárního příběhu z pera Charlese Dickense. Více určena dospělým než dětskému diváku. Guye Pearce mohli ještě mnohem více zestařit. Hodilo by se to. Přišel mi příliš mladý. Měla jsem problém s jednou postavou. Nejsem rasistka, ale černoška v Dickensovské době? To mi příjde trošku uhozené.

Kráska a zvíře (2017)

Další verze klasického příběhu o krásné dívce a zvířeti. Tato je pojata jako muzikál. S tím nemám žádný problém. Muzikály mám ráda, ale musí mě chytit za srdce a vtáhnout do příběhu. Tady jsem si to užila. Hodně se mi líbila přeměna lidí ve věci. To bylo moc pěkně zpracované.

Traja chrobáci (1976) (TV film)

Tak ten třetí byl Ota Jirák? U nás se vždycky hádalo, kdo to byl a na nikoho pořádného jsme nemohli přijít. Takže teď budu za chytrolína. Úžasná blbina. Jak málo stačí k pobavení, když máte fajn nápad a tři komiky k tomu.

Teroristka (2019)

Málem mě odradil začátek filmu. Byl takový rozpačitý a nebo jsem to byla já, kdo měl ty zvláštní pocity. Chvilku mi taky trvalo pochopit, že jde o černohumornou nadsázku. Někdy si prostě sedím na vedení. Martin Hofmann byl teda grandiózní zmetek. Takového aby fakt jeden pohledal. Nepřála jsem mu nic dobrého. Mohl si za to sám. Potěšilo mě, že se natáčelo v Černošicích. Mám je moc ráda. U Berounky je krásně. Mám to tam hlavně prošlapané na kole.

Sufražetka (2015)

Velmi silné téma. Alespoň jsem si mohla udělat představu, jak to vlastně bylo. Dobové dokumenty a fotky jsou něco úplně jiného. Tady jsem to s nimi mohla naplno prožívat. Stálo to za to, i když byl takový přímočarý. Od začátku je naprosto jasné, jak to celé dopadne. Stačí se kolem sebe rozhlédnout.

Koralína a svět za tajnými dveřmi (2009)

Pro mě velké překvapení. Mylně jsem tenhle bizarní pohádkový příběh připisovala Timu Burtonovi. K němu by sedl jako zadek na hrnec. Originální variace na Alenku v říši divů. Nemusím ji ale vidět příliš často, chci si od toho nechat nějakou dobu odstup. Mohla by mi velmi snadno zevšednět a to by byla velká škoda.

Láska na inzerát (1988) (TV film)

Hezky poskládané písničky. Seznamování je vděčné téma. Dalo se z toho ale vytřískat mnohem víc, tedy co se týká humoru. Zagorka mě jako scénáristka překvapila. Raritka tohle krátkometrážní dílo opravdu je. Jsem vůbec neměla nejmenší tušení, že něco takového existuje.