• Romantický

Líná zátoka (2016)

Těžko hodnotitelý, zcela atypický, totálně ujetý.............

Toni Erdmann (2016)

Skvělý film, u kterého se nasmějete, dojmete i pouvažujete o životě. Best of 51. MFF KV.

Já, Olga Hepnarová (2016)

Pro mě zklamání. Prvních téměř 90minut opakované záběry na kouřící či souložící depresivní maskulinní lesbičku. Posledních 15 minut rozebírajících děj po činu jsou zajímavější, ale celkově jaksi zrychleně, skokově podané. Na to, o jak silný příběh se jedná, zde chybí hlubší emoce, člověk děj pozoruje jakoby za sklem, a obraz Olgy je celkově jaksi plochý. Plný souhlas s komentářem Psema.

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

Krásná výprava, skvělá kamera, samotný příběh však klasický holywoodský - takový superman z divokého západu, který přežije všechno. Že je DiCaprio skvělý herec, to asi všichni víme, ale rozhodně si nemyslím, že by toto byla jeho nejlepší role ( např. v Nouzovém východu byl herecky jistě zajímavější).

Dánská dívka (2015)

Herecký koncert Redmayna- rozhodně horký adept na oskara. Samotné téma kontroverzní, ale rozhodně zajímavé, a o tom přeci dobrý film má být, ne?

Vojna a mír (2016) (seriál)

Pro mě asi nejpovedenější adaptace této ruské klasiky, casting na výbornou, takhle nějak jsem si postavy představovala. A vypuštění některých pasáží či nedokonalé pojetí bitev dle mého názoru samotném příběhu a jeho vyznění nijak neškodí- přece jen jedná se o filmovou adaptaci a ta nikdy nemůže pojmout hloubku knihy, natož tak obsáhlé. Kdo knihu nečetl, toho možná film naláká k přečtení, a kdo četl ten ví své a film mu jen připomene, o jak užasný román se jedná a možná si ho přečtě znovu, jako já:)

Doktor Martin (2015) (seriál)

Tak tohle se opravdu nepovedlo-pochybuji, že tvůrci někdy viděli ordinaci praktického lékaře, natož u nás v Beskydech.. Každopádně po tristním začátku celkem divatelný seriál.

Pořád jsem to já (2014)

Silné drama předkládající Alzheimerovu chorobu tentokrát z pohledu nemocné v podání skvělé J.Moore. Ve vedlejší rovině pak nenásilně zachycuje chování zbytku rodiny, veškeré pozlátko dokonalosti a bezchybného manželství postupně tak nějak kysne v ústech, ale nakonec nám tvůrci nabídnou alespoň kapku naděje.

Samba (2014)

Film, který je vtipný, dobře se na něj dívá a navíc podprahově nabízí podněty k zamyšlení- co víc si přát.