• Krátkometrážní

Soupeři (1977)

Pripadá mi to tak trochu nemastné-neslané: ani moc historické, ani moc napínavé - proste nijaké. Páčila sa mi akurát posledná scéna, ktorá sa veľmi nápadne podobala na obraz Napoleona na Svätej Helene. Ináč celkom príjemný film, len ten dej....

Pokání (2007)

Nerudova kritika na divadelnú hru Nemý bobeš aneb Český Tarzan:"Děj vyprávět bych nesvedl, autor vracel jej hned do minulosti, hned zase zpátky, takže jsem brzo nevěděl, kde vlastně jsem." Nerudov "citát" sa presne hodí na tento film - nie, že by som nevedel vyrozprávať dej, ale vcelku chaotické skoky vo mne nevyvolávali najlepší pocit. Každopádne tento filmový kus hodnotím ako priemerný romantický film bez nejakej výraznej zvláštnosti (ak nerátam tú častú retrospektívu).

Banda, která neuměla pořádně střílet (1971)

Príjemná komédia (uvažoval som aj nad označením "bláznivá", ale to už je asi moc nadsadené) s trochu iným pohľadom na mafiu a výborným De Nirom. Nebyť jeho hereckého výkonu, bol by tento film o hodný kus horši (i keď stále "dobrý").

Simone (2002)

Tento film by som ohodnotil asi takto: smiech cez slzy. Slzy ľútosti nad Al Pacinom, že som ho prvýkrát videl v úbohom filme s minimálnou myšlienkou a smiech nad úžasnou predstavou moderných ľudí, ako funguje počítač a technika. Myslel som, že už dávno pominuli časy filmov, kde stačilo len vybrať zavírenú disketu z mechaniky a systém sa sám opravil. Nehovoriac o tom, že program sa obnovil aj napriek tomu, že disk (na ktorom bol uložený) nebol pripojený k počítaču.... Možno sa na to pozerám až príliš technicky, ale z technického hľadiska je to film spred 10 rokov.

Happy End (1967)

"Ano." "Berete si zde pritomou..." "Ne." "Netlaci vas to?" Výborný nápad zo strany Oldricha Lipskeho a Milose Macourka a este lepsie prevedenie. Cely cas som vlastne vnimal 3 dejove linie: samotny film + ako Vladimir Mensik komentuje dej + ako ten pribeh vyzeral v skutocnosti (keby nebol natoceny pospiatky). Ku koncu uz mi bolo z toho mierne nevolno, ale stalo to za to - dokonaly film!

The Wave (1981) (TV film)

Výborný film vysvetľujúci ako je možné, že Hitler sfanatizoval nie 5 - 10 ľudí, ale celý národ. Určite sa oplatí vidieť tento kus.

300 Sparťanů (2007) (TV film)

Výborný dokument o skutočnom priebehu bitky pri Termopylách. Takže nič také ako film 300