Fun Dead (2004)

WTF? Ale jako písnička dobré.

Galimatyáš (2009)

Uááá! Tak ze začátku jsem fakt nevěděla, jestli se mi ten film líbí nebo nelíbí. Nádherné umělecké zpracování, skvělé obrazy, super kamera a dobře zahrané charaktery. Místy to bylo trochu přehnané, ale ten film byl doslova kouzelný. Film bych definovala jako brutálně poetické zpracování Dannyho parťáků do homeless černé komedie.

Gamer (2009)

Film je hodně vizuální a plný akce, aby se neřeklo, tak přidali hlavního slizouna záporáka a rodinné hodnoty, za které je nutné bojovat a mimo jiné zachránit i svět. SPOILER Nevím proč, ale zase jsem fandila záporákovi (bez ohledu na to, že to byl Michael C. Hall ;-) ) a záporák by měl pořádně umřít, tohle bylo slabé :( Ale soundtrack vykrádající všechny pecky světa super.

Gattaca (1997)

Zajímavá úvaha nad budoucím časem a zárověň připomenutí i dnešní diskriminace handicapovaných lidí. Tento film mi hodně dlouho ležel v žaludku.

Gracepoint (2014) (seriál)

Říkala jsem si: "Hele, další detektivka" a ona nebyla další. Ona byla naprosto stejná, jako Broadchurch. Jenom konec je trochu jiný (víc americký a trochu překombinovaný). Očividně se Broadchurch Amíkům líbil, ale chtěli ho přetočit pro své publikum, nechali si jenom Davida Tennanta. Originál je lepší. Ale na to Amíci koukat nebudou, že?

Grandhotel Budapešť (2014)

Výborný, milý film se střeštěnými hrdiny. Jsem ráda, že tvůrci opustili zvířecí postavy (Fantastický pan Lišák). Už se těším na další film. Fakt pecka.

Gran Torino (2008)

Ach, srdcervoucí pohádka s (ne)sympatickým hlavním hrdinou, který je vlastně Hrdina s velkým H. Moc pěkný film, který zahřeje u srdíčka.

Gravitace (2013)

Hustorealistický nářez. Napínavé až do konce. Meganapínavé. Sice se to asi bežnému člověku nemůže stát, ale často si na nějakou scénu vzpomenu. Třeba, když si spolucestující ve StudentAgency film pustí vedle na obrazovce.

Green Lantern (2011)

Taková prďácká pohádka, sice jsem původně myslela, že jde o kadiboudu a né lucernu a stále jsem čekala na legendární větu hlavního hrdiny: "vydrnkal jsem ti ji jako ukulele", takže sjem pořád čekala nějaké prasárny, nebylo to až takové zklamání. Jen mě mrzí, že tyhle akční filmy mají zajeté stereotypy - hlavní hrdina klaďas je svalnatý hezoun, záporák je šeredný looser. Co to někdy otočit?

Grimsby (2016)

Sranda to byla. Když víte, do čeho jdete a nehledáte v tom hloubku, tak se pěkně pobavíte a jdete dál.