Až vyjde měsíc (2012)

Po pár minutách v kině mi došlo, že jsem film vlastně už viděla. Název jsem si nepamatovala, ale podle jemného a něžného stylu Wese Andersona mi hned docvaklo, že to bude milý film, který sice dopadne dobře, ale i tak tam režisér zakódaval myšlenky o sociální situaci, nevěře, rodině a dokonce zakázaná témata jako sex nezletilých.

Bába (2008)

Mrazivý krátký film. Říkala jsem si, co na tom lidi vidí, proč to má tolik cen. Není to nic extra - holka co se stará o babku. Pak se mi ale film rozležel v hlavě a musím říct, že vzpomínka na něj hodně zamrazí. Troufnu si říct, že autorka odhalila, jak vzniká zlo! (jednoduše z dobra)

Baba na zabití (2003)

Nápad to není špatný, ale každý normální člověk by bábu včas poslal do dža a bylo by po buzeraci :)

Babička (2008)

No mazec! Jsem z tohoto pojetí "Babičky" nadšená. Čekala jsem příběh trpící stařenky, maximálně něco inspirované Boženou Němcovou, ale Tamara je žena plná života dávající naději stárnoucím ženám, že nepatří ještě do šrotu. Nemůžeme zazlívat Tamařinu zálibu v mladících a způsob natočení "dokumentu" ještě podrtrhuje paradoxní realitu.

Babička aneb Jak to bylo doopravdy (2009)

Jako velký fanoušek českého amatérského filmu jsem byla z Babičky nadšená. Vtipy byly skutečně povedené a mělo to spád. Vymazlené kostýmy a výprava, sympatické postavy a celkově zábavný děj. Jediné, co mě na filmu zamrzelo, bylo to, že byl černobílý - s takovými kostými a výpravou by mohl být klidně barevný!

Babovřesky (2013)

Néééééé!!! Proč?! Troška už ani nerecykluje jiné filmy, recykluje sám sebe! A zrychlené záběry? To je vtipné? Jedna hvězdička za fórek, který přijde ve dvou třetinách filmu a přišel mi vcelku originální.

Báječný svět shopaholiků (2009)

Film ničím nepřekvapí a ani neurazí. Za celou dobu se nic nestane, ale pořád se tam něco děje. Trochu jsem se ztotožnila s hlavní hrdinou a po shlédnutí filmu jsem se nad sebou musela trochu zamyslet. Napadlo mě pak spočítat, kolik mám já bot - je to dobré, jen 69 párů. Musím si jít koupit 70. jubilejní pár :)

Balada o Ježíškovi (2011) (amatérský film)

Ačkoliv je tento amatérský film plný filmařských chyb a je příšerně dlouhý, skutečně mě potěšil a pobavil. Při prvních záběrech na Staromák a trochu neumělé počítačové efekty jsem se trochu zděsila, že to bude nějaká trapárna. Pak se ale sled událostí rozjede a nemůžete uvěřit svým očím. Ačkoliv čekáte, co se stane, neuvěříte, že se na to právě díváte a když myslíte, že to nejhorší se nestane, tak se stane a ještě horším způsobem. Prostě výborá amatérská černá komedie, která stojí za shlédnutí! Asi není důležité, jak film vypadá, jakou má myšlenku a jak je udělaný, ale to, že si ho prostě člověk zapamatuje a když si na něj vzpomene, tak se začně smát :)

Balerína (2016) odpad!

Co? Proč? Proč talenty animátorů musí zahučet v tak bezduchém filmu o ničem?