Zeitgeist: The Movie (2007)

Viděl jsem jen tu část o bankéřích, protože jsem se na to dostal nějak přes diskuzní forum u současných problémech na celosvětovcýh burzách, ale musím říct, že to co jsem viděl na poli čtyřiceti osmi minut mi vyrazilo dech. Plně souhlasím s tím, že s lidmi se dá lehce manipulovat přes média a souhlasím s myšlenkou na konci videa, že se člověk narodil jako člověk a všechno ostatní se učí až během života - otázka je, co se učí, jetli dobrý a nebo špatný věci. Přišlo mi taky, že se dokument má celkem o co opřít v obviňování Federální centrální banky a skutečně, že se dá najít spousta spojitostí. To jestli tomu uvěřím? Já u toho nebyl a já o tom nerozhodoval, takže tomu nevěřím zas tak docela... ale přece jen je člověk nahlodanej. A jestli si myslí, že si někdy v budoucnosti nechám implatontovat čip, tak to jsou pěkně naivní a myslím si, že svět se jim nikdy pod jednu nadvládu nepodaří dostat. Já stejně nemám žádnou vládu, kterou bych uctíval tady a stejně tak nebudu poslouchat někoho jinýho. Poslouchám jen lidi sobě blízký. Vidíte kolik napíšu blbostí, co spolu nesouvisej jen pod tíhou tohohle konspiračního dokumentu. Já konspiraci miluji, protože rozvíjí fantazii mnohem víc, než většina filmů v kinech. Proto dávám pět hvězdiček... A taky jsem si říkal, že jestli to maj teda tihle lidi pod palcem, tak se můžu přestat bát atomový války, což je celkem super. Strach na nás tlačí ze všech stran, i s tohohle dokumentu

Svěrací kazajka (2005)

docela dobrá psychárna laděná do podobného směru, jakým byl film Hranice života ... uvažování o tom co je po smrti, jestli se dá ovlivnit budoucnost, zažít jednu věc dvakrát, uděla cíleně šťastným sebe i své blízké... Tyhle příběhy jsou mi hodně blízké. Přesto dám jen čtyři hvězdičky a tak 80% nevim proč, snad jen, že mě to nenadchlo tak moc, jak mě to nadchnout mohlo.... ale taky je pravda, že první sledování jsem protrpěl s rýmou a kašlem, zabalenej do dek a potil se, takže na podruhý to možná bude příště lepší

Nájemní vrazi (1995)

Dovolím si říct, že jedna z nejlepší Banderasových rolí. Teda jestli ne nejlepších, tak mu tady ohromně slušelo. Ty dlouhé vlasy zacákané od krve... Napětí se zvyšuje a závěrečné odhalení sice není největší filmová lahůdka a možná je i trochu předpokládatelné, ale nicméně opravdu není nejhorší. Bestiální řádění Migela se skoro dá přirovnat ke geniálnímu Jokerovy, ale Migel trochu postrádá vtip. Rath je unavenej střelec a tak není divu, že mu hlavu poplete rozpustilá Moor. Je to lahůdka, ke které se budu rát vracet, protože jiný film o nájemných vrazích nebyl ani zdaleka tak dobrý.

Amadeus (1984)

Pamatuji se, když jsem viděl film poprvý. Na hodinách hudebky na několik dílů nám to pouštěla paní učitelka a já těšiv se na video místo nudného učení jsem si udělal do školy svačinu, kterou jsem si chroupal při filmu. Jakmile mě učitelka zmerčila, postavila mě ke zdi a zády k televizi a já mohl film jenom poslouchat. Věčná škoda, ale právě proto mě to neodradilo, když jsem po letech dostal chuť se podávat na televizi a běžel v ní Amadeus. Přesně jsem si vzpomínal na scény, které jsem viděl "zády" a těšil se na vyústění, které bylo vskutku famózní.( Miloš Forman umí, to víme všichni, ví to Amerika, ví to i v Japonsku. Kéž by víc českých režisérů mělo možnost natáčet s tak vysokými rozpočty a kvalitními scénáři, světly a tak. Jenže Forman si to tvrdě po emigraci vydřel.) 180 minut filmu jsem snesl snad jen u Pána Prstenů... a pak u tohohle filmu - proto pět hvězdiček

Robot Chicken (2005) (seriál)

Chtěl bych studovat PopKulturologii a rozumět úplně všem vtipům na sto procent. Vlastně bych ji chtěl studovat, protože si myslím, že je to zajímavá věda, jestli ta věda teda existuje. Studovat americkou popkulturu věda pro našince určitě je a mohl by si na ní dělat diplomy. Ale buďte americkej kluk, který strávil většinu času před televizí s dvousty kanály a nemusíte studovat žádnou blbou PopKulturologii. Přesto znám Batmana, Supermana, Transformers a další, takže můžu s čistým srdce dát čtyři hvězdičky plus jednu za animaci a nápad rozpohybovat obyčejné figurky. Sám jsem si jako malej hrál s vojáčkama a kdo taky ne? Kdo měl Barbie, hrál si s Barbie a Kenem na doktory... tady to uvidíte s dobrý scénářem k tomu... a nikdy asi nezapomenu na "Nejtemnější skeč v historii televize"

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

jak to jen vyjádřit... nasmál jsem se nečekaně moc... a to svět fyziků je mi daleko vzdálenější, než svět IT, který mě bavil o dost míň (komentář v Partičce IT). Jak to jen vyjádřit... já miluju popkulturní odkazy, i když je problém v tom, že většině z nich tolik nerozumím... ale když někdo hraje na playstationa cokoliv, tak si vzpomenu, jak jsem u něj jako malej kluk tvrdnul pořád. A pak k tomu dodám tu příchuť, že na něj hrajou geniální vědci ve svém volném čase a jsem nadmíru potěšen, že tomu rozumím. V tomto seriálu je tolik narážek, že člověk se na něj může kouknout znova a najde něco novýho. Jediná postava, která je mi tu trochu nepříjemná, je hned ta hlavní. "Ten brýlatý co jede po sousedce" a vadí mi hlavně proto, že ze všech postav má jediný mindráky a to pořádný. A taky je slizkej :D A ten dlouhej se může vytahovat svoji genialitou klidně do nekonečna a pobaví mě vždycky. Moc se těším na druhou sérii a doufám, že nebudu muset ubírat hvězdičky

Ajťáci (2006) (seriál)

není to až tak dobrý, jak jsem čekal, myslím, že se z tématu dalo vyždímat daleko víc... Možná nejhorší britcom co jsem kdy v životě viděl, ale je taky pravda, že Black Books se mi líbili hlavně proto, že jsem vystudovanej knihkupec a pak jsem to viděl v originále, což jsem měl u tohoto seriálu trochu smůluy ale například Červený trpaslík baví i s dabingem a tohle moc ne . Nicméně si nemyslím, že by jediná postava (snad kromě šéfa v první sérii) mohla konkurovat Bernardu Blackovy nebo Manymu.... Takže zvedám všechny prsty pro Black Books a dva nechávám IT Crowd

Hranice života (2005)

Je to taková líbivá Lynchovina... Dost jsem se divil, když po shlédnutí Horší už to nebude, mi kamarád líčil, že Forster je takový následník Lynchova trůnu, protože ten film byl perfektní po všech stránkách, ale zvláštností tam bylo po málu a spíše zapadali fo filmu, stejně jako snímek Hledání země nezemě... ale tohle mi dokázalo ve spoustě obrázcích, že měl kámoš pravdu... Tento film se všem líbit nebude a spoustu lidí naštve, že se v něm ztratí, i já bych potřeboval spoustu detailů vysvětlit, poněvadž jsem detailista... ale pět hvězdiček z mího hlediska si zaslouží už jen nespočet filmových triků... Ryan Gosling, který mě moc netěšil ve Facture mě velmi mile překvapil, že dokáže hrát vystrašenýho kluka a ne jen právnickýho frajírka, kdybych to viděl naopak, tak bych asi stejně žasnul, že neumí hrát jen vychrtlý vystrašený kluky, ale dokáže zahrát i právnickýho frajírka. A pak je tu ta věc s tím, že se o tohle téma imaginárního světa, který se odehrává jen v hlavě, silně zajímám a dokonce jsem napsal jednu povídku... Jestli někdo znáte další filmy se stejným témate, tak mi prosím dejte vědět

Smrt jí sluší (1992)

nikdy nezapomenu, jak mě film poprvé pobavil :)

Kovboj Bebop: Lovec odměn (1998) (seriál)

Spike je jedna z mých nejoblíbenějších seriálových postav vůbec, možná se řadí hned za agenta Coopera... a vůbec! tohle je pro mě nejlepší anime seriál - já vím, že to vykřikuju dost času, ale nebýt touhy sehnat tenhle seriál, vůbec bych se o anime nezajímal