Dokonalý svědek s.r.o. (2015)

Bláznivá komedie s poměrně originálním nápadem, ušitá na míru užvaněnému černošskému komikovi Kevinu Hartovi. Upřímně nepatřím zrovna mezi jeho fanoušky, nicméně jedno musím uznat, tato role mu opravdu sedla a při zdatném sekundování jeho bláznivého týmu svědků, to skvěle funguje a já se chvílemi skvěle bavil. Ano, je to recyklace gagů a stokrát viděných vtipů třetí kategorie, ale úlohu zábavné blbiny na odreagování to splnilo. Moje hodnocení 60%.

Whiplash (2014)

Skvělé hudební drama s dokonalým tempem, soundtrackem a hereckými výkony v hlavních rolích. Upřímně nejsem fanouškem hudebních filmů, ale to, co se povedlo režisérovi Damienovi Chazellemu, je ukázkou toho, že nezáleží na tom, zdali jste milovníkem či odpůrcem určitého žánru, ale na kvalitě zpracování. Whiplash je po všech stranách skvělým filmem, má gradující příběh s hlubokým podtextem, minimalistické herecké výkony a baví, přestože se týká poměrně závažného tématu. Každopádně úspěch snímku stojí především na výkonu J. K Simmonse, z jehož role pedantského dirigenta naskakuje chvílemi husí kůže a zlatou sošku si rozhodně zasloužil. Moje hodnocení 80%.

Maggie (2015)

Arnieho jsme viděli v rolích nesmrtelného svalovce masakrujícího tisíci členné armády narkobaronů, bojujícího proti predátorům, zachraňujícího svět před démony, ale že si na stará kolena střihne roli v zombie dramatu, jsem opravdu nečekal. Ono samotné spojení těchto dvou žánrů nejde moc dohromady a jinak tomu bohužel není ani tady. Nedá se říct, že by měl snímek špatnou atmosféru, nicméně jako drama to zkrátka nefunguje a k hororu to má na míle daleko, navíc samotná zápletka je tak hloupá, že dokáže pouze stěží zaujmout. Přičtu-li k tomu šíleně ubíjející tempo a fakt, že se film celou dobu nikam neposune, tak nemohu nadšením jásat na všechny strany. Na druhou stranu Arnie zde vypadá velmi dobře a co víc, konečně dokazuje, že umí zahrát i vážnější role bez zatínání svých již časem ochablých svalů, nicméně k většímu úspěchu by potřeboval napsal lepší roli, než tuctové komorní drama s nezajímavým příběhem a průměrnými hereckými výkony ostatních představitelů. Moje hodnocení 45%.

Letadla, vlaky, automobily (1987)

Skvělá komedie s groteskním nádechem a dost možná nejlepší kousek ve sbírce obou obsazených komiků. Pokud si nějaká komedie zaslouží přívlastek zábavná, tak je to právě tato, jelikož taková kadence, jakou Steve Martin s Johnem Candym střílí jednu vtipnou scénku za druhou, je u amerických komedií jev nevídaný. Svou roli na tom hraje zejména skvělý kontrast mezi hlavními hrdiny a příjemné prostředí amerického venkova. Nutno konstatovat, že se vydařila i dramatická zápletka na pozadí, která zbytečně netlačí na pilu, ale chvílemi dokáže dojmout a následně zahřát u srdíčka. Moje hodnocení 80%.

Městečko Schitt's Creek (2015) (seriál)

Kanadský komediální seriál s poměrně zajímavým nápadem, který si na míru ušil dříve velmi populární komik Eugene Levy se svojí rodinou. Ono těžko hodnotit do jaké míry má na seriál vliv, že je točen pod hlavičkou kanadské veřejnoprávní televize, nicméně je na něm na první pohled patrné, že se drží hodně při zemi, což je jeho hlavním problémem. Ano, seriál má dobře napsané postavy, zajímavé prostředí a zápletku, ale pokud od něj čekáte nekontrolovatelný útok na vaši bránici, tak zřejmě nepochodíte, což je škoda, jelikož ten kontrast zkrachovalé rodiny zbohatlíků vyhoštěných do odlehlé díry, šel využít rozhodně lépe. Moje hodnocení 40%.

96 hodin: Zúčtování (2014)

Další z řady akčních filmů s Liamem Neesonem, který se vyznačuje solidní akcí, spousty mrtvolami a nesmrtelným hlavním hrdinou. Upřímně tato stokrát omílaná kombinace pořád funguje, nicméně v tomto případě troskotá na hloupé zápletce, při které se mi ani nechce věřit, že se na scénáři podílel Luc Besson, který má za sebou tolik akčních hitů. Celé to bohužel působí jako lacinější verze Uprchlíka, která nejenom že je od první minuty předvídatelná, ale ještě má tak otřesnou kameru, že akční scény vypadají, jak kdyby je kameraman točil se třemi promile v žíle. Na druhou stranu se nejedná o žádný průšvih a Liam chvílemi váli jak za mlada. Moje hodnocení 45%.

Divoké historky (2014)

Argentinský soubor několika bláznivých povídek, který stejně tak jako většina povídkových filmů doplácí na nevyváženost jednotlivých příběhů. Ano, je skvělé, že se nám režisér snažil naservírovat netradiční historky s drsným a černým humorem nasáklým nadhledem. Nutno konstatovat, že se mu to z větší části povedlo, film začal opravdu v jedinečném tempu, kdy první tři history měly nástup jak Usain Bolt a já se skvěle bavil nad jejich originalitou. Bohužel postupem času to začalo být až příliš předvídatelné a upadalo to na tempu jako maratónec při posledním kilometru. Každopádně se jedná o velmi zručně natočený povídkový cyklus, který chvílemi pokulhává, ale jako celek působí velmi příjemně. Moje hodnocení 60%.

Goal of the Dead (2014)

Originální zombie komedie kombinující prvky francouzského humoru se špetkou hororu a nutno konstatovat, že prostředí fotbalového stadiónu tomu dodalo skvělý šmrnc. Goal of the Dead lze rozdělit na dvě rozdílné části, zatímco ta první působí jako lehké drama dosluhujícího fotbalisty, u kterého chvílemi koukáte na hodinky. V druhé půli tvůrci naservírovali nekompromisní jízdu, tedy fotbalový zápas, kde pod náporem kopaček padá jedna zombie hlava za druhou a já se náramně bavil. Rozhodně se po všech stránkách jedná o velmi zručně natočený film, který potěší zejména fanoušky zombie komedií, ale svým zpracováním a nadhledem předčí i mnohé rádoby vážné horory. Moje hodnocení 65%.

Výlet do Saint Tropez (2008)

Pohodová francouzská komedie, která oslní zejména skvělou atmosférou malebného Saint Tropez a přítomností oblíbeného komika Beoita Poelvoordeho, který vtipné situace doslova přitahuje a nebýt jeho, tak se jedná o hodně podprůměrný počin. Je pravdou, že příběh je opravdu jednoduchý a dívat se na partu nesympatických a znuděných čtyřicátníků samo osobě není to pravé ořechové, nicméně to zachraňuje již zmíněný belgický komik, který se společně s Vincentem Elbazem postaral o poměrně solidní zábavu. Moje hodnocení 45%.

EXODUS: Bohové a králové (2014)

Další z řady pokusů přenést biblický příběh na plátna kin a opět se bohužel nejedná o žádný zázrak. Ano, film má zručného režiséra, fascinující výpravu, skvělé efekty a hlavně obrovský rozpočet, což je na něm znát. To vše bylo samozřejmě skvělé, nicméně to nevykompenzuje fakt, že Ridley Scott nezvládl to hlavní, čímž je přenesení příběhu do snesitelné formy. Za tu rozhodně nepovažuji dvou a půl hodinové převyprávění příběhu, který si můžete v jednom odstavci přečíst na Wikipedii a výsledek bude asi tak stejný s tím rozdílem, že se u něj nebudete tak šíleně nudit. Když už překonáte fakt, že se tři čtvrtiny filmu nudou kopete do zadnice a napětím čekáte až konečně vypukne oné peklo, tak přijde opětovné zklamání, jelikož deset ran egyptských prosviští jak souprava TGV a upřímně řečeno ani jejich ztvárnění není nikterak dechberoucí. Rozporuplným faktem je také výběr hlavních představitelů, kteří sice podávají velmi solidní výkony, ale ve svých rolích příliš autenticky nevypadají. Moje hodnocení 50%.