Arsenal83

Mne sa to páčilo, som fandom Neesona, ktorý je v danom veku v prekvapujúcej forme. Jeho filmová dcéra už evidentne nepatrí do školy, no čo sa dá robiť. Podľa mňa to malo dynamiku, ako sa patrí, neviem čo viac od toho kto očakával. Jasné, jednotka je Top, ale nikto snáď nečakal až takú vysokú úroveň. Whitaker takisto veľmi vhodne obsadený. ()

Chrustyn

Prvních "96 hodin" znamenalo průlom pro Liama Neesona, ze kterého se od té doby stala akční hvězda i pro Luca Bessona, pro kterého se jednalo o nejlepší počin v jeho producentské kariéře. Jednoduchý příběh, ale výborná akce a hlavně už zmíněný Liam. Pokračování na sebe nenechalo dlouho čekat, ale výměna režiséra způsobila obrovský propad v rámci kvality. Megaton je packal první kategorie a bez váhání bych ho posadil na jednu z prvních příček režisérských packalů, kteří prakticky z tutovky udělají příšernou a skoro nekoukatelnou slátaninu (ukázkově pohřbil i podařenou sérii Kurýr). Opravdu mě překvapuje, že si Besson takovýho s*áče udržuje ve svojí stáji, protože zku*ví na co šáhne. Vše popsané dokazuje i třetím dílem, kterým kvalitu poslal ještě níž než předtím. Neskutečně špatný střih, nevýrazná a ničím zajímavá akce a k tomu všemu už docela utahaný Neeson, který se nudí, nebo už stárne. Třetí Taken, tak není ani pro skalní fanoušky této série, která mohla odstartovat několika dílnou sérii o naštvaném taťkovi, ale musel by jí vést někdo jiný, než ta francouzská p*ča, která by zku*vila i výkop u silnice. Bohužel vzhledem k tržbám, můžeme očekávat další díl, jen prosím, aby Megatona někdo sejmul. ()

3DD!3

Špatný. Že scénář je akční verzí Velmi křehkých vztahů moc nepřekvapí. To že ta akce bude mizerně natočená ovšem mrzí hodně. Megatuna vše pohřbívá v nepřehlednosti a zbytečné přepálenosti. Porovnání s akcí od Morela vhání slzy do očí. Neeson co střílí a mučí lidi v jednoduchém, ale smysluplném příběhu soustředěným na propracované akční scény... to toho chci tak moc? P.S: Nechápu proč s sebou nosil Forest toho šachového jezdce a pořád mi to vrtá hlavou... ()

Kothy

Tohle už je slabší. Film chce zřejmě trhnout rekord v největším počtu střihů. Je jich tam totiž opravdu hodně. A díky nim jsou akční scény velmi nepřehledné. Liam Neeson nám opět dokazuje, že ještě pořád nepatří do starého železa. Tentokrát mu nikoho neunesou, ale zabijí mu jeho bývalou ženu. A nejsou to Albánci, ale Rusáci. začíná teda šílená honička jak před policií, tak po gaunerech. Opět dostanou co pro to. Liam opravdu přežije cokoliv. Po pár zvratech se vše objasní. Liam je prostě mlátička. A samozřejmě poté za své činy nenese žádnou zodpovědnost. Dcera Maggie Grace tu zase dělá jenom křoví. Pomůže mu i jeho parta kámošů. Policajti nemají šanci. "Ten polda je velmi mazaný" ()

sniper18

Je to celkom dobrý akčný krimi film s Liamom Neesonom, ktorý je záverečným dielom tejto vydarenej série. Má dosť dobrý príbeh o bývalom vládnom agentovi Brianovi Millsovi, ktorý má stále nadovšetko rád svoju rodinu, pričom to práve vyzerá, že by sa k nemu chcela bývalá manželka vrátiť, ale tá je nanešťastie zavraždená a práve u neho doma a tak sa stáva hlavným podozrivým. Preto musí opäť využiť všetky svoje schopnosti, aby našiel skutočných vinníkov a zároveň sa nenechal chytiť políciou na čele so schopným detektívom. Spracovanie je celkom slušné, ale nie som s ním úplne spokojný. Pre mňa je hlavným problémom tohto filmu, že tu má až príliš veľký priestor únik pre políciou na úkor hľadania a likvidovania zabijakov, čo mi moc nevyhovuje, omnoho viac ocením štýl predchádzajúcich dielov, kde hlavný hrdina celý čas čelí zabijakom a tak môže prakticky každého protivníka zlikvidovať, ale zase toto určite nie je objektívny zápor, len to nevyhovuje mojim prioritám. Ale inak si zase nemôžem až tak sťažovať, síce tá kriminálna línia nepôsobí moc prepracovane a ani až tak zaujímavo, čo sa týka aj tých predvídateľných zvratov a občas je to už zbytočne prehnané, ale hlavný hrdina je stále skvelý, takže to s ľahkosťou ťahá po celý čas, až na ten očakávaný úvod s rodinnou atmosférou, čo už je trademark série sa tu stále niečo deje a navyše som mal pocit, že sa zábavnosť filmu celý čas len zvyšuje a tak som sa bavil. Akcie je tu celkom dosť a je aj pomerne dobrá. Síce je poriadne zostrihaná, ale už som ani nič iné nečakal, takže som sa tomu ľahšie prispôsobil. Nájde sa tu niekoľko súbojov, z ktorých väčšina je krátka, ale zase pôsobia celkom efektne, k tomu viacero rôznych naháňačiek a nejaká tá streľba, ale práve tej mohlo byť určite viac. No najviac ma znovu mrzí ten nízky rating, síce tentoraz už kvôli odlišnej zápletke bolo podstatne menej mŕtvych, než predtým, no opäť chýba nielen krv, ale niekedy som si nebol istý, ako protivník vlastne skončil. Najviac sa mi páči akcia v mafiánskom sídle, ale aj tá zvyšná je obstojná. Herecké obsadenie je celkom slušné, výborný Liam Neeson v hlavnej úlohe ma opäť bavil po celý čas a na rozdiel od predchádzajúceho dielu pôsobí teraz aktívnejšie, ako by ho natáčanie aj celkom bavilo, k tomu Forest Whitaker ako schopný detektív, nesklame ani Maggie Grace, ktorá už svojim správaním trochu dospela, len by to chcelo lepších výrazných záporákov. A čo sa týka réžie a technickej stránky, Olivier Megaton by sa mal tomuto žánru vyhýbať, v ničom kladnom nevyniká, ale rovnako ako pri predchádzajúcom diely mi ani tentoraz až tak veľmi nevadil, mimo akcie je bez väčších problémov a v akcii síce stále neskutočne strihá, ale teraz mi už aspoň prišiel prehľadnejší. Na rozdiel od neuveriteľne pokazenej akcie v treťom Kuriérovi je už toto predsa len o dosť znesiteľnejšie. A efekty sú až na scénu s kontajnerom na diaľnici v poriadku. Takže tento záverečný diel je u mňa najslabší z celej série, no v prvom rade kvôli tomu odlišnému konceptu, kde má prednosť polícia pred zabijakmi. Inak by som hodnotil lepšie, ale aj tak ma to celkom bavilo a kľudne si to ešte pozriem. 68% () (méně) (více)

• Bojové umění, které se pro tuto roli Liam Neeson (Bryan Mills) naučil, se nazývá nagasu-do. Jedná se o hybridní bojový styl, který používá prvky z juda, aikida a džiu-džistu. (ČSFD)
  • Náklady na výrobu byly zhruba 48 milionů amerických dolarů. (NIRO)
  • Neeson si za túto rolu vypýtal 20 miliónov dolárov, čo zhltlo takmer polovicu rozpočtu. (Arsenal83)