Animatrix: Poslední let Osirise (2003)

Vizuálně moc pěkně zpracované v 3D, ale příběh byl slabší a počáteční cvičný souboj byl spíš jen chlubením se animátorů, co všechno dokážou. Ale hodnocení lehce vylepšuje spojitost mezi druhým a třetím dílem filmu.

Animatrix: Přijímací zkouška (2003)

Podle mého názoru asi nejslabší část animatrixu. Vizuálně sice pěkná, ale skoro bez příběhu a člověk si při sledování připadá jako v nějakém snu drogového závysláka.

Animatrix: Dětský příběh (2003)

Ze začátku to vypadá na otřesnou animaci, ale po několika záběrech jsem si jí zamiloval. Celá animace je lehce rozmazaná a dodává tomu zajímavý nádech.

Animatrix: Program (2003)

Asi můj druhý nejoblíbenější příběh z animetrixu. Pěkná animace a dobré zpracování. K tomu přidejte měnící se prostřední, od pole, přes bambusový les až k střeše chrámu. Na tak krátkou stopáž je film nabušený až po okraj.

Amazing Race: O milion kolem světa (2001) (pořad)

Jasně nejlepší reality show dneška. Týmy jsou většinou zajímavé a vždy si najdete někoho, komu budete fandit a někoho, koho budete ze srdce nenávidět. K tomu přidejte nádherná místa ve světě a zajímavé úkoly. Prostě zábava vyšší kvality. Narozdíl od jiných reality show, tady musí hráči prokázat nějaké dovednosti. Asi můj nejoblíbenější tým byl v 9 sérii a to ti dva hipíci, nejneoblíbenější ze všech byla v rodinné edici, ta vdova s dětmi.

Kókaku kidótai: Stand Alone Complex (2002) (seriál)

Seriál nabitý genialitou. Od skvělého openingu, který bych mohl poslouchat pořád dokola, až po cyberpunkové prostředí, všechno je skvělé. Příběh je velice silný a často pokládá otázky ohledně smyslu života a také závažnou otázku, co je a co už není člověk. Ukazuje, že i dokonalá počítačová společnost může mít své trhliny a to mnohem větší, než se může zdát. Jediné, co mě mrzí je odhalení totožnosti Laughing mana, protože to je podle mě jedna z nejlepších tajemných postav celé kinematografie.

Pterodaktyl (2005) odpad!

Naprostá stupidita, na kterou mi ani nestačí slova. Autor asi nikdy nebyl v Turecku, protože nacpat český Obecní úřad, jako hlavní budovu turecké vesnice, je podle mě k smíchu. A to ani nemluvím lesích v okolí, které se postupně mění skoro v prales a naprosto stupidní postavy plné klišé. Vševědoucí doktor, doktorka, která se ho snaží sbalit tak okatě, že by to pochopil i tibetský mnich, který ženu nikdy neviděl, dvojice podívínů, kteří jen čekají, až si pro ně přijetí UFO a jedna hezká blbá blondýna, kterou to vůbec nezajímá. Jediné kladné, co jsem na tomhle filmu viděl byly scény s plížením vojáků v džungli (režie Commanda je znát), ale ani to nemůže film zachránit. A když k tomu přičtu debilní závěr, po kterém jsem si říkal, jestli to jako mysleli vážně nebo si z nás celou dobu dělali srandu, tak nemůžu jinak než: Odpad!

Zahulíme, uvidíme (2004)

Tahle komedie má v sobě něco víc, než se na první pohled může zdát. Je to sice práštěná teenagerská, huličská komedie, ale zdaleka není úplně vymaštěná. I hlavní hrdinové vládnou jakousi inteligencí. Avšak ten příběh je tak absurdní, že to ani víc nešlo... a to mám rád. V některých scénách sice trochu přestřelili, ale jinak to nebylo špatné. "serte na hambáče, jedeme za děvkama"