Alenka v říši divů (1999) (TV film)

Tříhvězdičkové zpracování Alenky. Jedna navíc za skvělého Kloboučníka Martina Shorta.

Čarodějky (1990)

Co ten happyend? Kniha je skvělá právě tou "syrovostí", ale holt americké publikum si žádá své a tak film trpí a trpí. Třetí hvězdu za Rowana Atkinsona.

Labyrint (2015) (seriál)

Z počátku průměrně působící "mystery killer" seriál si mne dalšími díly získal. Pravda, pro J. Stracha mám trochu slabost, stejně jako pro kriminálky. Žádné extra napětí se nekoná, ale ani jsem ho nečekal. Je vidět, že jde o televizní počin - buďme ale shovívaví, Strach není milionář. Poslední díly, i přes jistou předvídavost scénáře, přece jen napětí vzbuzují a úplné finále mě trochu překvapilo. A cameo režiséra potěšilo. Někdy si to ještě pustím jako kulisu při práci.

Nejsmrtelnější kořist (2013)

Geniálně špatný film! Ty vražedně zásadní dialogy, přehnaně záporný záporák, to brutální klíčování, ty efekty a nehraní herců, překvapivě vtipně špatná kamera a střih - a vše násobeno osmdesátkovou muzikou! Poslední záběr to celé dokonale završí. Zetkový majstrštyk.

Evoluce (2011) (studentský film) odpad!

Zavádějící pokus o obhajobu kreacionismu teroretickou diskusí zastánce stvoření a vědce. Bohužel má tento virtuální vědec (resp. autor) zcela mylné přestavy o evoluční teorii a tudíž ji nemůže ani obhajovat. (zcela nepochopen tzv. přechodný článek, přirozený výběr, ...) Škoda slov, po shlédnutí doporučuji přečíst např. toto: http://www.osacr.cz/2013/09/05/tygri-spolecnost-zuby-a-drapy-tak-si-kreacioniste-predstavuji-evoluci/

Ještě něco (2013)

Paráda. Možná bych dal i pátou hvězdu neznat příběh z původního komiksu.

Klan létajících dýk (2004)

Jak je možné, že režisér vynikajících snímků jako Rudé pole, Červené lampiony, nebo Šanghajská triáda, snímků se silným příběhem, pak natočí takový béčkový - téměř céčkový - film? Líbivá kamera a barvičky nezakryjí popírání fyzikálních zákonů (Dýka za letu zastaví rotaci a pak ještě jednou, než trefí cíl? Párkrát zahne? Létající chlapíky raděj nezmiňovat...), natož absenci příběhu, který by divákovi něco sdělil. Jaká škoda. Čím vyšší rozpočet, tím méně umu? ........... relevantní komentář: Gilmour93

Kancelář Blaník (2014) (seriál)

Jiřina, Krnda a jedeme dál. Pokud si to udrží nastavenou laťku, konečně je tu něco, co stojí za to sledovat pravidelně.

Judge Minty (2013)

Překvapivě dobře natočený fan-film. Je vidět, že i s relativně malým rozpočtem lze natočit kvallitní postapo-příběh. Scénář vznikl podle komixu ve 147. dílu časopisu 2000AD z roku 1980. Poprvé zde byl představen koncept "The Long Walk", soudce odcházejícího do radioktivní pustiny. Film zachycuje jeho první zkušenosti mimo území Mega City One.