Freerunner (2011)

Chtěl jsem tomu dát 2-3 hvězdičky, ale začal jsem je hned odečítat. Vykrádačka Battle Royale -1, nesmyslné střihy ve zbytečně chaotické kameře -1, scénář -1. No.. jednu za snahu o le parkour film nechám...

Čtvrtá hvězda (2014) (seriál)

Po rozpačitém rozjezdu, epizodky drží kvalitu. Čtvrtá hvězda za obsazení.

Smrtící epidemie (1995)

Výborný "epidemický" thriller, klasika. Cival píše "bohužel se nevyhne všem možným klišé žánru". Ale tato klišé vznikají zejména po tomto filmu v další variacích na epidemii/pandemii. Outbreak si drží laťku směle a úspěšně vysoko.

Poslední vládce větru (2010)

Nejdříve jsem si říkal, co je to za podivné cviky - kung fu řízlé spartakiádou? Když jsem to překonal jako uměleckou licenci, vyvstaly problémy s chováním postav, slabým příbehem a s hrdiny, kteří nejsou sympatičtí (zde bych to vážně nečekal) - resp. lehce sympatický je "záporák". Tyto vady nepřekryjí ani slušné CGI efekty. Můj poslední povzdech byl nad zjištěním, kdo toto dílko režíroval. Jak hluboko ještě Manoj klesne? (souhlas s KevSpa)

Stalo se (2008)

Moc hezky točené pandemické drama s velkým potenciálem. Shyamalan ho bohužel, jako v předchozích filmech, nezužitkoval.

Vyvolený (2000)

Čtyřhvězdičkový mysteriózní thriller s výbornými Willisem a Jacksonem. Zdá se, že je vrcholem "jiných" filmů, Shyamalanovy režijní kariéry, ze kterého lze už jen sestupovat.

Šestý smysl (1999)

Viděno tenkrát, na plátně. Po hodině a půl zcela průměrného "duchařského" filmu přijde pointa, jež vše převrátí a diváka správě usadí. V tu chvíli jsem si říkal "Aha..". Jenže "Aha" efekt mi nevrátí hodinu a půl nudy. Bohužel. Nerozumím zdejším komentářům jako "revoluční film" , "hromada napětí", "geniální závěr", nebo "úchvatné budování atmosféry". Ani jedno ve filmu podle mne není.

Eugéniové (2013)

Výborná grafika a animace Zdeňka Durdila mne zde spíše rušily (např. létající knihy v původních historických záběrech), chyběl překlad občasných německých citací. Čekal jsem dokumentární snímek, ale sledoval jsem historicko-obrazovou koláž tematicky (eugenicky) vystavěnou. Velmi dobře vystavěnou. Ale bohužel pro mne zde forma přesahovala obsah, o který mi šlo především. Pro školní projekci doporučené. (I když to není vyprávěno polopaticky). 4. hvězdička je za Durdilovu grafickou stránku. Dokument za 3.

Mrtvý muž (1995)

Je vskutku překvapivé kolik uživatelů hodnotí tento film jako nudný. Obávám se, že jsou to vedlejší účinky naší superhyperrychlé doby se svou klipovitostí, kdy Dead man je nuda a Tarkovského Stalker rovnou smrt. Lidé, probuďte se!

Všední dny velké říše (1963)

Vidím tu zajímavě nechápavé komentáře. Dokument je naopak velmi pozoruhodný pohled na téma. Mráz mi párkrát běhal po zádech, a to je v dnešní době co říct...