Crash (2004)

Shlédnuto podruhé, po dlouhé době, a na plný počet to již nevidím. Nicméně stále velmi dobré a soundtrack fantastický. Kapička tomu chyběla ústřední hlavní postava, která by ty střípky nějak významněji spojovala. Měl jsem pocit, že koukám na spoustu dobrých námětů na samostatné filmy, ale v tomto puzzle se nějak navzájem přetloukají, místo aby dotvářely nějaký jasný obraz.

Úkryt (2011)

Děsivé, vtahující do děje, mrazivé, dobře obsazené a zahrané. Na druhou stranu také předvídatelné (vyjma posledních 15 minut), táhnoucí se jako smrad a se spousty hluchými místy. Proč, proč, proč 120 minutová stopáž? Stačilo by 95, 100 minut a hotovo. A snad nejvíc mi vadilo, kolikrát ve filmu zaznělo "Are you OK? I am fine. A hlavní postava se snad tisíckrát omlouvala "I am sorry". Asi to byl záměr, aby se ty fráze opakovaly mnohokrát a vryly se do paměti, ale mě to ke konci neskutečně vytáčelo. Ale líbilo se mi to dost, i přes všechny výtky a nedostatky. Takže ****. Pan režisér, co natočil Tinker Taylor Soldier Spy by měl jít k panu Nicholsi do učení, jak se vystavuje příběh a napětí.

Svět podle Prota (2001)

Fantastické, zábavné, osobité, plné skvělých dialogů, her barev, světel a zvuků. Komorní vyprávění o Protovi, který se vám za pár minut sledování dostane pod kůži více, než všechny dosavadní filmy o Ježíši. Viděno asi po páté a určitě ne naposledy. Spacey a Bridges naprosto famózní.

Jeden musí z kola ven (2011)

Alfredson je slibný kandidát na titul "nudil rekrut jak řemen", který se v budoucnu snad vyrovná i samotnému králi hollywoodské sebranky, totálně topornému a vyčpělému Stevenu Soderberghovi. Jak to tihle kluci dělají, že dokážou sehnat peníze a natočil za nemalý peníz velkofilm, který je chladný, unylý, nudný, dlouhý, zbytečný, formálně dokonalý a se zápletkou, která je tak obehraná, že i reklama na prací prášky vedle toho vypadá jako vrchol inovativnosti a vypravěčství, to mi zůstává rozum stát. Posledních 30 minut filmu jsem se už jen modlil, ať je konec. Sledovat 127 minut bílou zeď je mnohem větší zážitek.

Fighter (2010)

Bale neuvěřitelně vynikající. Ostatní mu tam dělali vcelku obstojné křoví. Škoda, že hlavní postavu si střihl neherec Wahlberg. Být na jeho místě o 20 let mladší Russell Crowe, tak je ten film úplně někde jinde.

Těžká váha (2005)

Nejsilnější moment filmu se odehrál zhruba v jeho půlce, kdy se dospělý, hrdý a silný chlap musel odhodlat k žebrání u známých, aby uživil rodinu a vrátili se mu děti. Obrovský respekt. Zbytek děje, a zejména scény v ringu, chladný a průměrně natočený.

50/50 (2011)

Vcelku povedený film, který díky ústřednímu triu, duo kamarádů a terapeut, docela příjemně šlape. Nicméně co mi opravdu vadilo je, že jsem už po 20 minutách sledování tak nějak věděl, co se bude dít dál a tušil, jak to nakonec dopadne. A taky že jo.

Otázky Václava Moravce (2004) (pořad)

Sleduji pouze nárazově a pokaždé mám pocit, že divák je až na posledním místě. Martin Veselovský v rozhlase je přeci jen poslouchatelnější.

Ocelová pěst (2011)

Forma za jedna, obsah za pět. Mix rodinného filmu, sci-fi, sportovního dramatu a povídačky pro vyměklé mozky. Scénář napsaný a film udělaný jako mašina na vydělávání peněz. Pozn: Poté co jsem si prošel filmografii pana režiséra, tak se už ničemu nedivím. Ten chlapík se evidentně dobře baví tím, že každý jeho film je nehorázná žánrová patlanina! Jo a bylo tam málo product placement. Jen asi v každé třetí minutě! Tfuj Speilbergu, styď se, produkovat na starý kolena takové bláboly.