Sherlock Holmes: Hra stínů (2011)

Parádní odpočinkový film. Detektivní příběh, nabušená akce, vtip, skvělá kamera, střih a hudba od Jendy Pokoje. Co víc si přát? Snad jen aby všichni ti co dali "odpad až **, začali brát nějaká antidepresiva. :)

Tintinova dobrodružství (2011)

Velmi povedený dobrodružný snímek. Výtvarně úžasný. Příběh šlapal jako hodinky, postav tak akorát. Pouze chyběl ženský element, takže filmeček od kluků pro kluky = málo sexy a kapku gay. Minutový štěk operní zpěvačky nepočítám. Ale což, těším se na pokračování.

Kocour v botách (2011)

Originální, vtipné, plné hlášek a temperamentu. Palec nahoru a to pořádně! The gold pooper rules!

Správci osudu (2011)

Film, který se záměrně tváří fikaně, důmyslně a mysteriózně, aby chlap až ke konci zjistil, že strávil 106 minut koukáním na ten nejtriviálnější romantický kýč pro ženy. Proč to má, sakra práce, v žánru napsáno "thriller"? Vždyť je to pouze blábol a pentle obtočené okolo onoho patetického "ty jsi můj jediný a ty moje jediná". Takové WTF jsem už dlouho nezažil.

Všemocný (2011)

Limitless a Drive = bezpečně dva nejlepší filmy roku 2011, co jsem doposud viděl. V obou se snoubí "ultra charismatická" hlavní postava společně s velmi zajímavým příběhem, fantastickou kamerou, střihem, barevným zpracováním, hudbou a zvukem.

Nekonečný příběh (1984)

Ježíši to jsem si šmáknul. Opravdu pestrý, nápaditý, chytrý a na svou dobu skvěle provedený film. A nicota jako hlavní záporák versus fantasie a mysl jako lék? Mno to je lahůdka. "A co je ta Nicota? To je prázdnota, která zůstává. Jistý druh zoufalství. Ničí náš svět. A já se pokusil Nicotě pomoct. A proč? Protože lidi, kteří nemají naději, je lehčí držet pod kontrolou. A kdo má svět pod kontrolou, ten má moc." To by se mělo tesat do kamene!

Hugo a jeho velký objev (2011)

Překrásné pozlátko na docela dobře chutnajícím, ale v továrně vyrobeném, bonbónu. Díky té vizuální dokonalosti jsou daleko více patrné díry ve scénáři a šroubovaný příběh bez duše (sirotek versus robot versus historie filmu = a proč jako?). Navíc pro děti zcela neadekvátní délka. Nekonečný příběh mi přišel jako dítěti mnohem, ale mnohem zábavnější, více fantaskní, snový a dramatický. Netuším, proč bych měl chtít vidět film ještě jednou. Báječný záběry Paříže prostě nestačí.

Lid versus Larry Flynt (1996)

Největším problémem filmu je postava Larryho Flynta. Přestože se celý film hlavní postava ohání "svobodou slova", každému, kdo není zcela nadopovanej je jasné, že se chlapík hlavně staral o svůj porno business a vlastní zviditelnění/PR. Mozart byl v Amadeovi ztvárněn jako geniální podivín a holkař, zatímco Flynt jako obchodník ochotný udělat cokoliv, aby prosadil své zájmy. A s někým takovým se leckdo nemá chuť ztotožnit.