Stůj, nebo maminka vystřelí! (1992) odpad!

byla jsem zděšena a ona stvůra- maminka mě provází v mých nejhorších nočních můrách.... už to nikdy nechci vidět!!

Shaolin chuan ren (1982)

Ze začátku jsem čekala klasickou kung-fu kopačku,ale situace se pomalu vyjasníla, a mě už bylo jesné,že sleduji komedii. Věru čínskou a povedenou komedii. Tři neposlušní mniši,kteří si odbývají svůj trest, Ti Lung jako koruní princ a Derek Yee jako jeho bratr. Lidi,kteří propadli HK filmům, a umějí se zasmát u nenáročného čínského humoru,čeká příjemný a veselý večer. (řakla bych,že netradičních zbraní je tu až až. Např. vražedné křeslo)

Lion vs. Lion (1981)

Lion vs. lion je příjemná kopačka na dlouhé večery. Wang-Yu tu má opět dokonale padnoucí roli, Wang Lung Wei jeko největší podlý padouch nikdy nezklame, a dokonce i jinak velmi toporný Lo Meng se to vyřádil :) Velcí maniaci si film užijí(zvláště samotný lví tanec je vypečený;-) )

Putování meče (1969)

Jeden z nejlepších Changů,co znám. V tomto filmu volba barev připomíná hliněnou nádobu(ikdyž,musela by být opravdu bytelná. Jinak by to nepřežila) po posledním souboji přetékající červenou krví. Hudba je tu úžastě westernová, Li Ching tu má opětotřesný obleček,ale to už je Chang Cheh,kůň šedák je pěkný a stejně tak jeho majitel. Jinak má film atmosféru,která dovede naladit domáctnost na tu správnou vlnu. A znalce potěší,jak tu stříká krev:)

Quantum of Solace (2008)

"Jsem Bond. James Bond" Tak tahle věta ta tu sice nezazní,ale neřekla bych,že se film nevydařil. Naopak, je lepší než mnoho starších Bondů. Milovníci Bondovek si film užijí:) možná

Lao hu tian ji (1978)

Další perlička,na které se podíleli Sammo Hung , Lau Kar Wing a Karl Maka. Velmi čínská komedie s dokonalými choreografiemi. Lau Kar Wing jako hlavní postava,je pro mě samozřejmě velmi potěšující. I Sammo Hung se tu vytáhl a ukázal nám pár neuvěřitelných kousků. Smlsnou si tu i ti,kteří čas od času loví v křoví. Tam se totiž mihne !Ho Hsiao!, Yuen Biao, Fung Hak On, Lam Ching Ying. Nechybí tu ani pan ústřední komická figurka Dean Shek Tien a samozřejmě Karl Maka. Ikdyž je film horší,než Odd Couple,dejme za pravdu tomu,že byl přeci jen natočen dříve:-)) Dlouho jsem se nemohla rozhodnout,zda pět hvězd,nebo čtyři,ale myslím si,že pět hvězd si to zaslouží....

Duch meče (1978)

Soul of the sword-je to skoro k neuvěření,ale tento film ukazuje,že v Ti Lungovi skutečně bylo herecké nadání. Role,která byla poněkud opačného charakteru tj. arogantní a bezcitný šermíř bezejmený,který si kvůli titulu zabije i svoji lásku,než jsme u něj zvyklí mu dokonale sedla. Vystupuje tu samozřejmě i Ku Feng,který kraje dokonalého šermíře,jehož musí Ti Lung překonat v souboji,aby se stal králem meče. I ten tu- jak jinak -hraje dokonale,ale jemu bylo dáno od přírody, a je to opravdu "pan herec". Tento film ve mě zůstane ještě dlouho,jako jeden z nejlepších kousků,protože je to démant,který se leskne v koruně HK filmu.

Tian cai gong fu (1979)

Jedná se o klasickou kopačku. Nic překvapivého,ale je tu moc pěkná ukázka kachního kung fu,jednu z větších rolí tu má Ho Hsiao,což je kuriozita a věta "Vy jste génius a já idiot,tak co kdybychom si založili školu" je další perličkou do třídní knihy školy HK třídy komických figurek.