District 9 (2009)

K dokonalosti chybělo jen málo... Opravdu odmítám uvěřit, že by se v podobné situaci lidstvo zachovalo stejně. Ale jako dokument ne příliš vzdálené "možné" budoucnosti - absolutní nutnost tohle vidět!

Rebelka (2012)

Od tohoto snímku jsem nic nečekal, avšak o to víc jsem byl, podotýkám že mile, překvapen :). Hudba je skvělá, původní znění je suprově obsazené, animace typicky Pixarovská.... Jako by na mě dýchl starý dobrý Walt Disney. 90%

Sněhurka a lovec (2012)

Koho proboha napadlo obsadit do hlavní role Kristen Stewart. Oproti většině zde musím jít proti proudu. Ta holka nejen že neumí hrát, její mimika obličeje se omezuje pouze na jeden strnulý výraz. Přidáme -li k tomu časté pauzování, vyjde nám wtf??? Lovec, který se vedle mokrých snů x náctiletých, na Bieberovi ulítlých chlapců chová jako tupec, o promiňte... Jako k sestře skoro po celý film. Da fug moment číslo jedna. Trpaslíci kteří nejspíš o hlášku nezakopnou, byť by ji měli přímo pod nosem? Skvělá Charlize Theronová jíž se nedá nic vytknout? Celé to působí nekonzistentně, ba co víc, osobně mám dojem že je to od druhé půli zbytečně natahovaná a nadstavovaná kaše bez špetky invence, či duchaplných rozhovorů. Co naplat, dejte lovci kladivo, počkám si na dalšího Thora. Ale tohle fakt ne!

Doba ledová 4: Země v pohybu (2012)

Vaření z vody. Krásná ukázka toho, že by se neměli dělat pokračování ke skvělým prvním dílům. Jenže ouha, tady se jedná o v pořadí čtvrtý díl... Nebýt Scrata, nestálo by to za nic. Nápad se Sidovou hláškující bábrle je taky jeden z těch lepších. Broskvička (Peaches - "píčis") - rád bych věřil, že to je jen shoda náhod. Animace standartně nadprůměrná, vtipné momenty tu jsou, ale neubráním se pocitu že tohle všechno jsem už někde viděl... Radši si počkám co vykouzlý náš rodák ve službách Pixaru - Pinkava. Jeho Rattatouille, i když, zrežírované a doplněné Birdem byl od dob Úžasňáků nejlepší Pixarovský snímek.

Vetřelec (1979)

Nedávno jsem viděl Prométhea, tak mi to nedalo a musel jsem si pustit i původního Vetřelce. Dojmy ale vystřídalo zděšení, že jsem ještě nehodnotil film, který mám mezi svými top ten scifi horory. Všechno v tomhle filmu je dokonalé, od masek, kulis, přes výpravu a hudbu. Až na jednu malou chybičku ve filmu, kdy je vidět ruka, která podává nádobu na plyn zde není nic rušivého. Nejlepší režisérská léta Ridleyho Scotta. Film, který by neměl minout žádný fanda hororového, či Sci-fi žánru. Opět se ukázalo, že největší atmosféru vykouzlíte, pokud hlavního bad ass záporáka neukážete... Moje Guilty Pleasure <3

Vetřelci (1986)

Cameron prostě v režii exceluje, to je bez debat. Weaver je brilantní herečka a samotný Aliens, důstojné pokračování prvního dílu. Kdo neviděl na Blueray, jako by nebyl. Teprve pak toto dílko lze plně docenit.

Vetřelec: Vzkříšení (1997)

Tohle je první Vetřelec, kterého jsem jako prcek viděl. Krásná ukázka toho, jak si s Vámi nostalgie dovede po letech pohrát. Časem už to prostě není ono. Přesto z úcty za čtyři hvězdy.

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

48fps + český dabing = VRAŽDA!!! Tohle dílo se bohužel veze na slávě Pána prstenů a spoustu scén, jakoby nebetyčně kopíruje. V podstatě to vykrádá samo sebe (bráno s rezervou)... Ale vraťme se ještě k tomu dabingu - kdo můžete, vyhněte se mu obloukem! Herci často přehrávají, každou chvíli polikají koncovky slov že občas nerozumíte tomu, co právě říkají, namasterované je to až diletantsky, šepot není slyšet, sykavky útočí z reproduktorů (opravdu nezávidím těm, co to poslouchají na Dolby Atmos). Ale co mě totálně vyvedlo z míry, byl dabing Gluma - který tu zní spíš jak Dobby z Harryho Pottera. Stejný herec, jako v Pánovi Prstenů, ale s desetiletým odstupem to naprosto prasí, kde může... Jak Byl v Pánovi Prstenů excelentní, tak to v Hobitovi nezvládl. Kéž by mu před samotným dabingem pustili Pána Prstenů aby se na to alespoň připravil. Ke 48fps se radši ani nebudu vyjjadřovat. Jestli máte zájem na degradaci filmu na pouhou telenovelu, tak prosím, natáčejte filmy ve 48fps i nadále... Jedinné opodstatnění to snad má jen u velkolepých létacích scén. Jinak NEBRAT! Děj Hobita je plytký, oceňuji snahu včlenit některé postavy z Pána Prstenů, ale to je asi tak všechno... Jinak za mě to zcela vystihl Cival.

Rambo: První krev (1982)

Dnešní akční filmy by si z Ramba měli brát příklad. Viděl jsem to poprvé, až se stydím, že v roce 2012. Není to tak perfekcionisticky dokonalé, jako Terminátor 2, ale v rámci komplexnosti asi nejuvěřitelnější filmové béčko. Řekl jsem béčko? U tohoto filmu opravdu nevím a nestává se často, aby mě film nechal v rozpacích. Plusem budiž vynikající Goldsmithova hudba jako třešnička na pomyslném dortu. Jeden z must watch titulů minulého století, který Vás zaručeně chytne za srdce.