Scary Movie 4 (2006)

Oveľa lepšie ako posledné 2 Scary Movie. Najlepší, ako vždy, tam bol Leslie Nielsen v podaní prezidenta USA. Škoda Charlieho Sheena, mohol dostať viac než len jednu vetu. Záver s Tomom Ryanom aka Tom Cruise u Oprah sa tiež vydaril. Tentokrát si dali naozaj záležať, až sa scénky chvíľami vizuálne podobali tým originálnym, špeciálne efekty taktiež. Uvidíme ako dopadne 5ka..

Grindhouse: Planeta Teror (2007)

Tak komédiu som z toho určite nečakal, ale dosť som sa nasmial. Potešila ma aj účasť B. Willisa i keď mohol dostať viac priestoru. Príbeh nebol síce dokonalý, ale popri tých hláškach a všelijakých prekvapeniach, ktoré Rodriguez pre nás pripravil ani nebudete rozmýšlať nad tým aký zmysel film vôbec dáva a z radosťou si ho užijete. Taktiež Rose McGowan aj s jej úžasnou nohou, či drevenou alebo automat, rozhodne ma to pobavilo.

Grindhouse: Auto zabiják (2007)

Zo začiatku som si niekoľkokrát overoval, či vôbec pozerám na ten "veľký film" Quentina Tarantina. Prvých aspoň 30 min. sa nič nedeje, akurát dlhé a nudné babské kecy v bare, kde sa skôr Tarantino asi viac sústredil na svoju rolu barmana ako na celý film. Aspoň dialógy mohli byť trochu prepracovanejšie. Potom už konečne prišla očakávaná, ale len chvíľková akcia a následne akoby sme sa vracali na začiatok, s ale iným zložením dievčat. Naštastie druhá polovica so skvelou naháňačkou a zaujímavým koncom Stuntmana Mika celkový dojem zachránila a úžasne pobavila.

Blade Runner (1982)

Pomaly až 27 rokov po vzniku vidím tento film, no moje hodnotenie čas neovplyvní. Po vizuálnej stránke, na tú dobu vynikajúce, hudba takisto a aj herecké výkony. Ale celý film sa už od začiatku strašne ťahá, dejovo pomalé a nudné. Taký Piaty element ma dokázal rozhodne viac pobaviť. Aj keď je od tohto omnoho mladší a je úplne o inom, myslím si, že Ridley Scott mohol film trocha viac oživiť.

Spirit (2008)

Je to celé komixová paródia, ale úplne nezdarená. Scenár odfláknutý. Jediné, čo sem Frank Miller preniesol zo svojho "úspešného" Sin City sú akúrat vizuálne prvky, inak veľká bublina. Pozeral som to len kvôli Samuel L. Jacksonovi a to sa teda poriadne zhovadil, chudák. Hlavný SUPERhrdina nesympatický, od začiatku poznačený ako klaun. Ak to tak malo byť, tak vôbec som sa nezasmial, to už radšej film Superhrdina, tam ma aspoň Leslie Nielsen pobaví i keď kvalitou asi rovnaký podpriemer. Ešte šťastie, že som to nepozeral v kine, lebo by som si trhal vlasy, že to nemôžem zastaviť a dopozerať neskôr keď budem mať viac trpezlivosti. Pretože zhltnúť to naraz je pre mňa až priveľké sústo.

Gran Torino (2008)

Úžasný film so skvelým Clintom Eastwoodom. Jeho rola ma od začiatku absolútne chytla. Párkrát ma dokonca jeho scénky aj rozosmiali. Ani nepamätám kedy naposledy som počul jeho originálny hlas, kedže takmer všetky jeho filmy som doteraz videl len s dabingom, ale teraz po tomto si ho určite zapamätám. Vynikajúci film.

Tajemství Pravdy (2008) (seriál)

Fantasy seriál od Raimiho, na to som sa teda musel pozrieť. Zo začiatku cekom slušné, prostredie, v ktorom sa to odohráva aj vizuálne efekty (rozpočet cca $1.5 million na diel). Ale herecké obsadenie, vystupovanie a tie dialógy čo medzi sebou prehadzujú sú občas až moc priehladné, ale zbytočne, pretože keď príde na čarodeja Zeddiciusa Zu'l Zorandera, ten to všetko prebije aj so svojimi lekciami, ktorých je neviem koľko a mal som aj pocit, akoby ich už aj niekoľkokrát opakoval, ale v inom poradí. Trochu to všetko uberá na vážnosti daného príbehu a občas mi to príde aj komické. Rozhodne som mal trošku väčšie očakávania, ale seriál určite nie je na zahodenie. Postupne vás príbeh natoľko pochytí a zapáči, že budete chcieť vidieť aj ďalšie diely s novými osudmi hlavných predstaviteľov. UPDATE: Stále lepšie a lepšie..

JCVD (2008)

Stále som dúfal v to, že JCVD ako rukojemník zoberie zákon do vlastných rúk a zneškodní zločincov. No v každom prípade takto to bolo realistickejšie, ani najlepší karatista sa nemôže pustiť do 3 naňho mierených zbraní. V podstate sa aj pokúšal. Takže mi vôbec nevadí, že to nebol jeho obvyklý akčný film a skúsil aj dačo serióznejšie. A ako herec na mizine, tiež to nebolo odveci, ale myslím si, že trošku moc drsné pre neho. Herecky podal vynikajúci výkon, ukázal, že je vňom aj niečo iné než len údery a kopance..

Horizont události (1997)

Zo začiatku ma film celkom zaujal, no neskôr to prešlo do niečoho, kde už sa nedalo chápať čo sa vlastne deje. Na konci mi už ušla pointa, keď Sam Neill vstal zmŕtvych s celou znetvorenou tvárou a ešte sa o niečo pokúšal. I keď zo začiatku som si myslel, že on bude ten "dobrý". Do polky slušný film, na zvyšok radšej zabudneme.

Webmaster (2008) (pořad)

Ešte pochopím, keď nejaký hosť rozpráva "vtip", ale nemusel by sa Sajfa rehotať na plnú hubu celé 3 minúty nad tým, čo v skutočnosti možno ani nebolo také vtipné. Neviem či to má tak prikázané alebo čo, ale nedá mi to. Čo sa týka videí, väčšinou sú staršie, niektoré mnohokrát aj videné a niektoré zas menej vtipné. Netuším za čo vlastne tú 1 hviezdičku dávam. Tak aspoň za dobrý nápad, ktorý ale u mňa moc neuspel.