Nezastavitelný (2010)

Na začátku pomalý rozjezd, stejně jako u vlaku. Člověk nechce věřit, že ho tenhle jednoduchý příběh vtáhne do děje. V jednu chvíli přemítate, jestli koukat dál, a pak už z toho nemůžete spustit oči. Jen škoda toho závěru, ten je dost useklý... průměrný film s jednoduchým scěnářem, ale úžasným režisérem.

Cizinec (2010)

Filmu schází moment překvapení, vše se pomalu táhne až ke konci. Chybí tomu spád, atmosféra je tak umělá, že to bije každého do očí. Romantika na bodě nula. Jediné co by se dalo pochválit je kamera a úžasné záběry z Benátek, i když nechápu, kde sebrali tak modrou vodu. Celkově lehce podprůměrný film s hvězdým obsazením a úžasnou písničkou v závěrečných titulkách - 45%.

Harry Potter a vězeň z Azkabanu (2004)

Tento díl považuju za nejlepší. Po prvních dvou pohádkových dílech, má tento film konečně hororovou atmosféru. Nejvíce však musím vyzdvihnout obsazení, které se velmi povedlo. - strach nahánějící Sirius, krysa Červíček a strhaný Lupin. Dokonce i Radcliffe se projevuje jako herec a není tak zkoprnělý.

Neřízená střela (2010)

Typická britská komedie. Film je natočen s nadhledem a lehkostí. Zápletka je sice jednoduchá, ale to filmu vůbec nevadí. Vše podtrhují výkony herců v hlavních rolích: Emily Blunt jako nezávislá zlodějka, kterou nic nezastaví ani nevyděsí, Rupert Grint se svým typickým zmatkařením a panikařením a Bill Nighy s neotřelým humorem, který vnáší do svého hraní. Ovšem korunu tomu nasazuje papoušek, ten mě fakt dostal.

Pýcha a předsudek (2005)

Pořádně mě ani nenapadá, co bych tomuto filmu vytkla. Nádherná kamera, hudba, scénář se držel knižní předlohy... Je vidět, že Joe Wright ví, co dělá, umí pracovat s herci, kteří podali vynikající výkon, obzvláště Brenda Blethyn v roli matky Elizabeth, člověk by ji prostě za nepatřičné chování zabil, přesně jako v knížce. Takže mé hodnocení 90%.

Počátek (2010)

Po dlouhé době zase něčím originální film. Po zhlédnutí nutí člověka k zamyšlení a nedá mu spát i na několik nocí, dokud se na něj nepodívá znovu, aby si vlastně srovnal, co byl sen a co skutečnost. Zkušený Nolan jako vždy nezklamal, a když se k tomu přidá vynikající výkon herců, obzvláště pak DiCapria, a skladatel Zimmer, nemůže vzniknout nic nekvalitního. Řekla bych, že zase jeden z průlomových filmů světové filmografie.