Moje léto lásky (2004)

Jak já nemám ráda tyhle typy filmů, všechny stejný. Máme pár, jeden z dvojce patří k lůze, chudej, většinou sitotek, nemá nic. Druhej je boháč, má všechno a nudí se, proto si vymýšlí různé příběhy, tváří se jako strašný vzdělanec a intelektuál. Copak všichni bohatí se nudí a nědělají nic smysluplněho, jen chlastaj, kouřej a berou drogy? Nesnáším tenhle předsudek. Pak film dáme do obalu a ozvláštníme to tím, že se jedná o vztah dvou dívek, což mi vůbec nesedělo. Takových filmů je strašně moc, rádoby o závažným a hlubokým tématu. Za Emily Blunt přidávám jednu hvězdu.

Terminátor (1984)

Možná na svou dobu zajímavý film, ale na součassnost? Nic extra. První polovina byla pro mě naprostá nuda, koukat na nabušeného Arnolda, jak zabíjí vše živé, co mu přijde do cesty, co je na tom úžasnýho? Další polovina trochu zajímavější, přeci jen se to trochu rozjede. Strašná monotonní hudba, prostinký děj, ostatně jako u většiny Cameronových filmů. Avšak proti jeho ostatním filmům, tenhle mě ničím extra neoslovil. Možná změním názor po zhlédnutí lépe hodnocené dvojky, ale prozatím dávám 2/5.

Kleopatra (1963)

Skvělý film! Docela jsem se bála těch čtyř hodin, ale u filmu jsem se nenudila. Bavilo mě to, mělo to super výpravu, výkony herců také dobré, ani mně nevadila taková ta přehnaná dramatičnost, kterou vidíme u starých filmů.

Hunger Games (2012)

Tak na tenhle film jsem se těšila dlouho a jak se stává, když máte od něčeho hodně očekávání a často výsledek velmi zklam, se mi u Hunger Games rozhodně nestalo! Parádní adaptace knihy, obzvláště se mi líbilo, jak to bylo natočené z pohledu Katniss. Kamera parádní, atmosféra vynikající, hudba také sedla, až na tu absurdní písničku k závěrečným titulkům. Skvěle hrající Jennifer Lawrence. To jak se klepala, než vyjela do arény, jen tak nezapomenu. Co mě trochu zklamalo, byl prezident Snow, ale doufejme, že budou další díly a on dostane více prostoru se ukázat. Dále ten nesmyslný český překlad: Gale jako Hurikán a Rue jako Route, to už ji rovnou mohli pojmenovat Ulice. Těšila jsem se na psy, mutanty, podobný zemřelým splátcům, ty se tak, až na lekací scénu, nepovedli, ale animace takového stvoření je dost náročná... Jinak "náhody", které se stávaly v aréně, měli vymyšlený pěkně, "hoďte mi tam jeden strom." Celkový dojem prostě úžasný, asi zavítám znovu do kina.

Green Lantern (2011)

Předloha skvělá, se kterou se určitě dá hodně pracovat, proto nechápu, že se to Cambellovi nepovedlo. Efekty pěkný, líbilo se mi ztvárnění fantazií. Příběh mě však vůbec neuchvátil, prostě mě to nevtáhlo do dění, škoda... Za hudbu a grafiku 2*.

Private Practice (2007) (seriál)

Díky Chirurgům mě tento seriál velmi lákal. První půlka první série byla docela příjemnou změnou oproti soutěživosti a lehké chaotičnosti u GA. Líbila se mi pohodová atmosféra, která v PP panovala. Avšak tato rozvláčnost mě postupně začala čím dál tím více nudit, prostě mi chyběli v seriálu chirgové a vtip a nadhled, který do něj vnášeli. Bylo vidět, že se Shonda Rhimes snaží něco z toho nemocničního prostředí vehnat postavou Charlotty a následně Derekovou sestrou Amy, ale to nestačilo. Také mě vůbec nenadchli hlavní postavy (obzvláště Violet), nebýt Addison a dvou dříve jmenovaných, tak na seriál nekoukám už po první sérii. Díky nim a také díky tomu, že jsem chtěla vidět crossover epizody i z pohledu PP jsem u seriálu vydržela tři série, Celkově hodnotím lehkým nadprůměrem.

Twilight sága: Rozbřesk - 1. část (2011)

Tak tenhle film mě vyloženě překvapil! Moc jsem od ně nečekala, vzhledem k rozdělení knížky na dva filmy, jsem si říkala, že se v něm nebude nic dít, ale... Film měl spád, nikde se zbytečně nezastavoval, vystihl všechny hlavní části knížky, něco i přidal. Edward s krvavýma očima byl skvělej. Bill Condon dokonce přiměl hlavní protagonisty k lepším hereckým cýkonům a co se mi velmi líbilo, dal hodně prostoru vedlejším postavám. Celkově 80%, ale protože jsem fanouěek ságy dávám 5*.

Kdo chce zabít Jessii? (1966)

Zloduch vypadající jako superman (možná záměrně) k tomu Olga Schoberová, tehdejší sexy symbol, a Menšík se svým: "Pojedete do Chuchle," to je mix, který dává vzniknout skvélé české komedii. Trochu mě však zarážel nekompromisní charakter vědkyně, ztvarněný Danou Medřickou. Ovšem hláška "Je čtvrtek" je perfektní. Celkově lehce nadprůměrné.

Armáda temnot (1992)

Dokonalá parodie na horory, historické a válečné filmy. Sam Riami obohatil filmovou scénu o skvělou komedii a navíc dal vzniknout skvělé hře, přes kterou jsem se dostala k tomuto filmu. Něco by se dalo ještě vyladit, ale za perfektní pobavení dávám 4*.

Alfa a Omega (2010)

Nápad spoluvyjících vlků je fakt pěknej a originální, ale to je asi tak vše. Nudné zpracování, naprosto bez spádu děje. A vlci utíkající před sobama? To je proti přírodě. Kdyby aspoň grafika stála za to, jak u animáků bývá, nebo hudba... prostě nic, hvězda za nápad.