Poslední výsadek (2005)

Velké zklamání, nuda, děj byl roztříštěný, chvílemi jsem se v něm docela ztrácela, ta třetí hvězdička patří Karlu Rodenovi.

Kill Bill (2003)

Svižné tempo, skvělá hudba a litry krve, které však na mne působily jako zjemňující aviváž vizuální krutosti. Animovaná sekvence byla překvapující a skvělá. Už se těším na 2. díl a hlavně na Billa.

Mauvaise passe (1999)

Daniel Auteuil je v roli Francouze prožívajícího krizi nejen středního věku ale i svého manželství velmi přesvědčivý, dokonce mu uvěříte,že se stává schopným gigolem a Stuart Townsend mě zaujal střízlivým herectvím. Celkově dosti depresivní film.

Mrtvá hlídka (2002)

Hrůzu nahánějící atmosféra mě zcela pohltila, sugestivní hudba a ucházející herecké výkony.

Telefonní budka (2002)

Thriller s velkým T, kolem telefonních budek chodím od té doby velmi rychlým krokem :-) Divadlo jednoho herce. A jednoho hlasu.

eXistenZ (1999)

Přesto, že některé záběry téměř převracely obsah mého žaludku jsem vydržela do konce. Výborní herci pěkná pointa filmu. Smůla,že už známe Matrix.

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Po všech stránkách dokonalý film, myslela jsem, že nebude lepší než Zelená míle, ale tento film mi vzal dech, už teď mám chuť ho vidět znova.

Dobrodružství Priscilly, královny pouště (1994)

Báječně jsem se bavila, nádherná příroda, skvostné kostýmy i herecké výkony. A poprvé v životě jsem nějakému chlapovi (H.Weavingovi) záviděla, ty nádherné dlouhé a štíhlé nohy :-)

Banditi (2001)

Cate Blanchett v tomhle filmu zářila stejně jako její vlasy a konec byl vynikajíci

Moje levá noha (1989)

Neuvěřitelný výkon Daniela Day Lewise mu přinesl zaslouženě Oscara. Prý na udílení čekali "mrzáčka" na vozíku a přišel vysoký elegán :-)