NON-STOP (2014)

Hodně napínavé, opravdu jsem až skoro do odhalení nevěděla kdo je vrah a jaké má pohnutky. Konec byl typicky americky blbý, asi bych jinak dala jen za tři, ale Liam je srdeční záležitost a tyhle role mu opravdu sednou ...

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Dnes podruhé, konečně v originále, a jsem nadšená, bavila jsem se ještě více než napoprvé. Jsem zcela jistě "lembasová hlava" :-) Bylo už toho tolik řečeno, že snad není co dodat, snad jen, že se těším na další díl, a na více elfů a více Thranduila!

Přelet nad kukaččím hnízdem (1975)

Viděno asi po čtvrté, jak úžasný a silný film, který zraje jako víno. Stále umí vyvolat velmi silné emoce, od úsměvů a radosti, až k naprostému odporu a pocitu bezmoci.

Vlci (1999)

Přiložený dokument v bonusech o návratu vlků do Yellowstonského národního parku se mi líbil více,než titulní dokument, ale i tak pěkná populárně naučná agitka pro děti. Moc pěkná hudba.

Underworld: Vzpoura Lycanů (2009)

Proč? :-( Úplně zbytečný film, měl vůbec scénáristu? Už dlouho jsem nebyla tak zklamaná.

Taková normální rodinka (1971) (seriál)

I po letech jsme se smáli a žasli, jak je tohle úžasné a zcela převyšující veškerou novou českou seriálovou produkci.

Než si pro nás přijde (2007)

Ať si kdo chce říká co chce, ano, jsem sentimentální, a ten film mne dojal k pláči. Miluji tyhle dva herce, takže jsem byla spokojená.

Asterix a Olympijské hry (2008)

Brutus, Caesar a ...pěkné kostýmy. Není to ani o Asterixovi, ani o Obelixovi, ani o olympijských hrách, u scének s, prý, slavnými sportovci (já je neznám) jsem se příšerně nudila ... Sama se divím, že tomu dávám tři hvězdičky, ale je to zřejmě modrýma očima pana Delona, scéna se zrcadlem se již navěky uchová v mé paměti, ostatní bude zapomenuto, doufám.

Angel (1999) (seriál)

Temné a osudové příběhy upíra s duší Angela jsou dospělejším doplňkem Buffy. Skvělé postavy, které během pěti sezon projdou neuvěřitelným vývojem. A finále, při kterém mne tvůrci nechali sedět se zaslzenýma očima dokořán a pootevřenými ústy ... PS: po druhém shlédnutí Angela, si dovolím přirovnání k mé nejoblíbenější knižní sérii: Buffy je Hobit a Angel Pán Prstenů

Buffy, přemožitelka upírů (1997) (seriál)

Po shlédnutí všech sedmi sezon, nemohu jinak, než dát plný počet. Jste milovník hororů?: pak vám díl Hush nabízí prvotřídní husí kůži. Pro milovníky muzikálů tady máme díl Once more, with feeling, který IMHO strčil do kapsy všechny muzikály naší provenience, a bavila jsem se u něj víc než i u těch z ciiziny... Nebudu vyjmenovávat další, snad jen psychodíl Normal Again, či Body, atd. Některé z dílů mi připadají jako pocta svým žánrům. A pak jsou zde neskutečně skvělé postavy, jak titulní hrdinky, tak její "vampires fatale" Angel a Spike, čarodějka Willow, Alex, Faith a další kteří zabydlují a oživují tenhle Buffyverse. On ten seriál, totiž není jen o zabíjení upírů a démonů a jiné havěti, ale hlavně o lidech a dobru a zlu v nás, a o tom jak se s ním vypořádat.