• Fantasy

Spider-Man 3 (2007)

Všichni nadávají na třetího Raimiho Spider-Mana, že byl nejhorší. Já jsem jiného názoru. Já jsem přesvědčen, že je úplně stejně špatný jako všechny ty předchozí filmy, jen zde je to nejvíce patrné. Příkladem režisérova/scénáristova (ne)umění může být třeba legendární Peterova transformace na emouše, který žije v rytmu boogie, zazděný Venom, nebo další várky otravně ubrečeného životního dramatu Petera Parkera, ještě otravnějšího v podání Tobeyho Maguira (už jste si mysleli, že ho nezmíním, co). Díky bohu, že Raimi se k dalším pavoučím příběhům už nedostal.

Spider-Man 2 (2004)

Raimi pokračuje v krasojízdě plné nelogického jednání postav, zcestných dialogů, ubrečeného patosu a otravného ksichtu Maguira. Elfman posouvá úroveň hudby od jedničky ještě trochu nahoru a Simmons herecky zastiňuje zbytek té ubohé sebranky neherců i se svými pár minutami. Jinak sám nevím, za co vlastně ty hvězdy dávám.

Miluj souseda svého (2014)

Hořkosladká komedie podle ohrané šablony. Jediné, co vyzdvihuje tento film z průměru je klasicky skvělý a přirozený Bill Murray. Každopádně bych někdy chtěl pokecat s 12 letým agnostikem :D

V hlavě (2015)

Pixar si opět bere velké sousto předložit divákům film jak pro děti tak pro dospělé. Bohužel tentokrát možná větší, než chtěli. Film je parádním obrázkovým průvodcem lidské psychiky, jsou tam skvělé nápady, jako třeba ten s abstrakcema, ale to, si myslím, dětem neřekne teda vůbec nic. Naopak podivně zjednodušené a místy až potrhlé zpracování filmu nás zas bere do druhého extrému, který se snaží zavděčit těm nejmenším, ale mně vůbec nesedl. V hlavě je ve výsledku rozpačitý film na hranici infantilního a inteligentního humoru. O zásadní Pixarovku se bohužel nejedná, oproti kultovním dialogům z Toy Story zde za zapamatování nestojí jediná věta. 70%

Ant-Man (2015)

Film válcuje zbytek Marvelovek ve své odlehčenosti a vitpu, který je zde konečně na místě, a dokonce i skvělými herci v hlavních rolích, jak Paul Rudd tak Michael Douglas to zahráli parádně. Jenže, a ruku na srdce, ten scénář je prostě slátanina. Že měl být Ant-Man komorní snímek, to je v pořádku, ale jednání postav by se mělo alespoň tvářit, jako že je logické. Doctor Cross byl pro mě teda nejhůř napsaný Marvelovský záporák vůbec, jeho činy a motivace absolutně nedávaly smysl. Je mi líto, že s hodnocením nemůžu jít výš, protože u filmu jsem se fakt bavil, a měl několik dobrých aspektů, ale napsán byl opravdu příšerně.

Náhodná známost (2014)

Milá, krátká komedie jejíž kouzlo mě bohužel jaksi minulo. Hlavní postava samozřejmě zajímavá a líbivá, ale od filmu chci asi trochu víc. Navíc to spíš působí jako pilotní díl seriálu, než jako plnohodnotný snímek.

Sedmá pečeť (1957)

Téma smrti je vetkáno od lidské kultury od nepaměti, že by toto ale bylo pro mě zlomové dílo opravdu říct nemohu. Skvělé dialogy, filosofický přesah, zajímavé postavy, to všechno tam bylo, ale ve své strojenosti to bylo přeci jen trochu moc. Nemohu dát plný počet, protože jsem si jist, že Sedmá pečeť pro mě byla pouze jednorázová záležitost.

Památkáři (2014)

Na filmu je dobrá maximálně dvojice Murray a Balaban, popřípadě ještě Damonova francouzština. Nezpochybňuji tu historický význam, ani odvahu mužů, kteří se rozhodli chránit symboly naší kultury, ale musím poukázat na to, že film byl prostě nebetyčná nuda. Jednak nulová gradace charakterů ba i jejich nijaké vykreslení, jednak nulové napětí a špatná stavba příběhu, a jednak samotná myšlenka filmu prostě předána nebyla. Těch pár dialogů a monologů, které se o to měly postarat byly prostě slabé, nudné, a vypadalo to, že ani ty postavy jim nevěří. Film mdlý a uhlazený jako Clooney v něm.

Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

Jo, bylo to super akční, správně ulítlý a od začátku do konce napínavý. Ale na pět hvězd to rozhodně není. Přijde mi, že půlka csfd musela mít z toho filmu úpal, když vidím to hodnocení.

Dvanáct rozhněvaných mužů (1957)

Tak tohle byla naprosto parádní herecká přehlídka se skvělými charaktery, dialogy a atmosférou. Kdo by řekl, že hodina a půl, 12 herců a jeden pokoj dokáže vykouzlit jeden z nejnapínavějších filmových zážitků, při kterých hltáte každé slovo. Holt stará škola je stará škola.