• Fantasy

Rychle a zběsile 7 (2015)

Rychlá sedmička je slušná akční výplachovka, která se už ale vzdálila původní myšlence série na čtvrtmíle daleko. Z drsných pouličních závodů jsme se přesunuli k Mission Imposible/Expendables. Není to nutně špatně, film vás svým spádem nenechá ani na chvíli vydechnout, ale pokud jsem na Rychle a zběsile měl něco rád, tak to zřejmě odešlo společně s Paulem Walkerem. Ale musím uznat, že finální rozloučení právě s Paulem bylo vkusně dojemnou tečkou. Jen moc nechápu, jak ultra mega drsňák Statham, který má být elitním vrahem britských speciálních jednotek, může prohrát v souboji s Dieselem, který hraje jen pouličního drsňáka, ale whatever.

Kráska a zvíře (2014)

Oceňuji krásnou stylizaci, výpravu i efekty, ale to je tak jediné, co zde ocenit lze. Příběh je vyprávěn tak nudně a chladně, s tak nesympatickými postavami, že v podstatě ani nikomu fandit nemůžete. Což je dost problém u romantické pohádky. K tomu navíc ty nepochopitelné myšlenkové pochody postav v podstatě ze scény na scénu, vypravěčsky film naprosto selhává. BTW asi jsem měl nějakou zkrácenou verzi, protože ať se snažím sebevíc, nevzpomenu si, kde se do Zvířete Bella zabouchla, ani proč. Leda by ta vypočítavá mrcha byla na prachy.

Píseň moře (2014)

Milá sourozenecká pohádka s krásným vizuálem a hudbou. Moc ale nechápu povyk kolem tohoto snímku, jelikož příběh nic moc skvělého není. Netradiční animaci v dnešní době samozřejmě oceňuji, ale přeci jen by to chtělo trochu víc. Za mě 4 hvězdy s odřenýma ušima.

Město ztracených dětí (1995)

Hodně zvláštní steam-punk wierd fiction film, o kterém jsem do nedávna neměl tušení. Pokud je pro vás Tim Burton slabé kafe, a potřebujete něco divnějšího, vystilizovanějšího a temnějšího, vřele doporučuji. Z atmosféry až mrazí.

Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna (2011)

Nemastné neslané pokračování, které má pár dobrých momentů, nápadů i slušivý soundtrack, ale ve výsledku jen vykrádá samo sebe.

Kouzlo měsíčního svitu (2014)

Největší problém jsem měl se dvojicí Emma Stone a Colin Firth, která už překročila pro mě snesitelnou hranici creepyvosti. Jinak je film další Allenův zdařilý projekt se zajímavými postavami a vtipnými situacemi, ale mezi nejlepší bych ho rozhodně nezařadil.

Batman vs. Robin (2015) odpad!

Jdi do hajzlu Olivo, skončíš v komiksovém pekle, a to není pěkné, zeptej se Constantina. Jak může někdo vzít několik parádních komiksových momentů, hodit je do filmového mixéru a udělat z nich plytkou slátaninu, která je ostudou pro všechny postavy v ní učinkující, to nepochopím. Já už ke konci ani ty postavy neposlouchal, protože ty moře a řeky patetických dialogů a vaty se fakt nedaly vydržet. A to jsem myslel, že Son of Batman bylo dno. Pokud jste nečetli předlohy, jen do toho, jinak se tomuto skvostu raději vyhněte.

The F Word (2013)

Několik absurdních momentů filmu ve mně vyvolalo záchvat smíchu, ale jinak jsem dost často měl chuť vlepit tý nevyrovnaný a afektovaný pindě, která evidentně neví, co chce, a ještě vyčítá druhému city. Zoe Kazan pro mě představovala asi nejmíň sympatickou druhou polovičku v romantické komedii, co jsem kdy viděl, a do konce jsem doufal, že si Redcliffe najde někoho normálního.

Bezvadíkyještěprosím (2010)

Moc pěkný a komorní příběh s velmi uvěřitelnými postavami řešící vcelku obyčejné problémy (s výjimkou toho, jak si z metra odnesl domů malýho černouška :-D). Jakožto Radnorovu prvotinu to musím pochválit, protože scénář byl řemeslně odveden lépe, než to dokáže většina větších zvířat Hollywoodu. Jen tak dál.

Sedmý syn (2014)

Tentokrát se nenechám strhnout a nebudu hodnotit film podle předlohy. Ta byla jen v hodně málo věcech originální a většinu filmu jsem si říkal: To už jsem někde viděl/četl. Nicméně musím uznat, že film si mě udržel od začátku do konce, a dokonce mě bavil. Bylo tam pár dobrých hlášek, sympatičtí herci, kteří své role dle mého celkem zvládli, obstojná akce a celkem zajímavé zrůdičky. Jelikož je tohohle žánru poslední dobou jako šafránu a svět patrně zapomněl, jak točit poctivé fantasy filmy, budu milosrdný a tomuto filmu přilepším. Knihu ale rozhodně číst nehodlám.