Hugo a jeho velký objev (2011)

Hřejivý film ze staré školy. Pln krásných záběrů, kamery alá Vertigo a přesvědčivého hereckého ansámblu. Nu a fakt, že vlastně tenhle snímek nedává moc smysl? Ten jsem ochoten odpustit. :-) 80%

Sherlock (2010) (seriál)

Občas na mě byl Sherlock až příliš rychlý a hektický, ale to je bez debat moje chyba. :) V každém případě se jedná o skvělé zpracování s přehledem porážející Ritchieho verzi - především první (Lara Pulver!) a třetí díl druhé série by se v kinech vůbec neztratily. Na době nezáleží aneb Holmes je borec i v novém miléniu. 90% // 95% // 80 % // 70 %

Titanic (1997)

Největší film v dějinách kinematografie - Cameron je machr. :-) 90%

Forrest Gump (1994)

Ten film je tak hezkej, že mu prostě nelze nic vytknout... :)

Nákaza (2011)

Jako žánrovka funguje Contagion skvěle. Nic objevného nebo snad lepšího než ve Smrtící epidemii nečekejte, nicméně s daným hereckým obsazením a režií si tuhle podívanou dopřejte. 75%

Pacifik (2010) (seriál)

Skvělé momenty střídají zdlouhavé a zbytečné scény. Tam, kde Bratrstvo neohrožených nezaváhalo za celou řadu, Pacific selhává každý díl. Jsou tu horší herci, horší prostředí, scénář... přesto je to kvalitní, poučné a koukatelné. Jednou. 65%

Impérium - Mafie v Atlantic City (2010) (seriál)

Seriál, který svým perfektním a detailním světem z dob prohibice vyráží dech. To, že první série byla jen rozjezd, dokázaly už počáteční díly druhé řady. Ovšem takovou bombu na konci jsem nečekal - do posledního záběru promyšlený scénář, úžasná výprava, kostýmy, bezchybní herci - netočilo to náhodou HBO? Famózní. Třetí série dopadla stále velmi dobře, nicméně už kvalitativně kolísá. Příběhové linky s Van Aldenem a Margareth zbytečně sráží Boardwalku tempo a už to nedrží tolik pohromadě. Na druhou stranu oceňuju mimořádného hlavního záporáka, Nuckyho přeměnu a pana Harrowa! 90% // 100% // 85%

Ve jménu vlasti (2011) (seriál)

Zásluhou Damiana Lewise, Claire Danes a Mandy Patinkina je Homeland populárním seriálem o terorismu dotaženým k dokonalosti. To, co předvádí Brody aka Lewis v posledních dvou dílech první série, mě přimělo k němému úžasu. Fantastická gradace napětí! Druhá série dává ještě více prostoru Brodymu, Carrie a skvělému Saulovi, kteří seriál táhnou do velkolepa. 95 % // 95 % // 100 % // 85 %

Flash Gordon (1980)

Jedno z nejlepších sci-fi s parádním hudebním doprovodem a bezchybným vizuálem. Dá se říct, že je to asi největší úlet, který lze v daném žánru vidět - většinou opravdu odporné postavy, kýčovité love story, šílený vědec a ultimátní padouch, kterého by se bál i Mike Tyson. Hlavním hrdinou, který samozřejmě všechny zachrání, je (jak jinak) hvězda amerického fotbalu... tenhle neskutečný mix se navíc tváří vážně a stojí na srovnání dvou "zpravidla lidských" faktorech - lásce a nenávisti. Inu, mně se to líbilo. 80%