Ten sportovní život (1963)

Mrzí ma, že po štvordňovej chate plnej alkoholu a krátkeho spánku som to "neustál" a v druhej polovici zaspal. Škoda, že STV nepúšťa takéto klenoty aspoň o hodinu skôr. Richard Harris bol výborný a zatienil aj prekvapujúco nasadený (nevydarený) dabing, na ktorý som nie pri filmovom klube na dvojke zvyknutý. Tentoraz teda bez hodnotenia.

Království - Série 2 (1997) (série)

Trier je čistokrvný blázon. Určite nie tak dobré, ako prvá séria, ale aj tak slušný úlet, ktorý dáva za pravdu konštatovaniu, že aj tajomná mystéria môže byť pojatá vtipne a účelne. Chicago hope so svojimi pravidlami môže ísť do prdele :).

The Call (2006)

Nemohol som si nechať ujsť Johna Malkovicha v kňazskom habite. Nech je už účel a zmysel takýchto počinov akýkoľvek, minimálne jemu nemožno prakticky nikdy nič vytknúť. Inak musím povedať, že mne sa navodená atmosféra s tematikou netradičného exorcizmu náhodou zarátala. To som teraz, ale maximálne zvedavý, čo na to milovník autíčok Duotone28 :). Hneď mu aj posielam link. 70%

Kdyby... (1968)

Prakticky už po niekoľkýkrát sa musím prikloniť ku komentáru Rob Roya. Akurát s tým rozdielom, že u mňa sa dané pocity nahrnuli už po prvom zhliadnutí. Rozhodne to však nebol zlý film a premárnený čas, no nemôžem sa ubrániť pocitu, že celý projekt mal aj naviac, ako v skutočnosti ukázal. Uvedomujem si však, že film v čase svojho vzniku mohol pôsobiť úplne inak, ako je tomu dnes, keď pojem vzbury proti spoločnosti nám mladým prakticky nič nehovorí. Teší ma aj samotný fakt, že výkon McDowella nezostal nepovšimnutý, vďaka čomu mohla o tri roky neskôr svetlo sveta uzrieť jedna z nezabudnuteľných hereckých postáv.

Howlův kráčející hrad (2004)

Musel som si to nechať v hlave trošku uležať a precítiť. Preto z pôvodných tri idem o hviezdičku vyššie. Miyzaki to proste vie a zaoberať sa nejakým teoretizovaním je v tomto prípade výsostná hlúposť a zbytočnosť. Aj tento príbeh si žije svoj vlastný, originálny život, na ktorý sa dobre pozerá. A nie je to len o vizuálnych orgiách. Good work!

Rebeca (2003) (seriál) odpad!

Svalnatí chlapi, prsaté pičky a strašne neprirodzené a premotivované výkony, ktoré sa nedajú ani nazvať hereckými. Shit.

Takí sme boli (2007) (pořad)

Chválim tento projekt. Pre nás, neskôr narodených, je to podľa mňa výborná záležitosť. A nemôžem si pomôcť, sedí mi aj Milan so spôsobom, akým sa prezentuje.

7EDEM s r. o. (2001) (pořad)

V ostatných rokoch sa frekvencia sledovania tejto výbornej relácie u mňa značne oslabila, ale nič to nemení na tom, že som sa s ňou desiatky večerov dobre bavil.. Nepochopím však prečo sa sem zaraďujú aj takéto veci :). Myslím, že sa to sem ani z 1% nehodí.

Aj múdry schybí (1998) (pořad)

Zo začiatku aj bavilo, časom samozrejme omrzelo..