Spalovač mrtvol (1968)

Genialní. Skvělé promluvy Hrušinského, stejně jako Hrušinský sám. Neobvyklý, naprosto bravurní střih. Byla jsem naprosto unešena detailními záběry a kamerou. Příjemné uvolnění atmosféry v podobě Vladimíra Menšíka.

Barbar Conan (2011)

Mám prostě slabost pro Rose McGowan...

V cizí kůži (2011)

Klasická americká komedie se stále se opakujícími tématy ve které vůbec nic nepřekvapí (fajn možná těhotná Tatiana). Vyndala jsem si mozek, zasmála se a šla domů. Slabší mezi námi děvčaty, stačí si pustit trailer v tomhle případě asi řekne vše.

Noc hrůzy (2011)

Dostala jsem přesně to co jsem očekávala, naprostou kravinu splňující svůj žánr, jediná věc co mě překvapila se týká humoru - byl neuvěřitelně birazní, každopádně já se smála v průběhu celých 120 minut ( možná to bylo umocněno dojmem z rozjuchaných Irů kteří rádi projevují své emoce). Každopádně to způsobilo, že jsem z kina odcházela ve výsledku s příjemným pocitem. (Irish Movie Fest )

Je to i můj život (2009)

Naprosto kouzelná vztahová zapletka mezi Kate a Taylorem ..

Příběh 52 (2008)

Jak sám režisér řekl, tento film nemá žádné poslání a je proto zbytečné ho v něm hledat. Rovina reality splývá s rovinou představ díky maniodepresivní psychóze, kterou trpí hlavní postava, proto je i přes naprostou jednoduchost hlavního příběhu těžké zorientovat se v tom, co se ve skutečnosti stalo. Děkuji za režisérovo vysvětlení. Jak sám řekl : " Vztahy jsou nebezpečné, jsou to noční můry."

Arirang (2011)

Kim Ki Duk je prostě frajer.. Všechny pochyby, co ve mě vyvolal film, zahnal režisér, když odpovídal na dotazy.. Naprosto se odhalil a v očích některých i ponížil a řek, že se za to strašně stydí a že tento snímek pravděpodobně nepropůjčí kinům v Korei. Jsem z dnešního zážitku naprosto unešená. Můj oblíbený režisér se vypořádal s vnitřním démonem a bude zase točit. Mám s ním jako jedna z mála fotku a zazpíval Arirang před plným sálem lidí. Nebudu se pouštět do detailů ani rozebírat tento snímek, protože vím zcela jistě, že kdyby u toho sám režisér nebyl a nevyjádřil se s odstupem k jeho dílu, mé hodnocení by bylo dost rozdílné.

Michael (2011)

"Toto je můj nůž a tohle je moje péro. Co chceš abych do tebe vrazil ? " "Nůž." Tento moment vidím jako jeden z nejnezapomenutelnějších. Film sice nesoudí ani se nesnaží šokovat, jen si myslím, že by mu více emocí jedině prospělo. Takhle to na mě působí příliš sterilně. I přesto že toto téma šokuje samo o sobě, postrádala jsem podrobnější propracování některých scén. Michael upozorňuje hlavně na fakt, že tento typ lidí může bez problémů zapadnout do normální společnosti. V tom případě si nikdo z nás nemůže být jistý, jestli například jeho kolega nemá ve sklepě zavřeného malého kamaráda na hraní. Tento film Michaela zpodobňuje jako docela fajn úchyla. Slaví s chlapcem vánoce, dává mu dárky, vodí ho do zoo, unáší pro něj kamarády a místo toho aby ho zabil, když závažně onemocní, jede mu koupit léky. Co se týká příběhu po faktografické stránce, vůbec bych nepohrdla háčkem obsahujícím únos chlapce. Tím bych myslím dostala dostatek informací i emocí. Prostě si představuji, že po shlédnutí filmu s takovouto tématikou budu odcházet s více sevřeným žaludkem.

Cherrybomb (2009)

Už jen zařazení do tohoto žánru mi příjde dost komické.. Takže hvězdičky pouze za Ruperta a Roberta a odkazy na The Runaways... Slečna mě brutálně srala a postrádala jsem ty správné emoce, které by ze slabé komedie udělaly drama / thriller..

Melancholie (2011)

Když se blíží katastrofa, zvířata a Kirsten Dunst začínají být neklidní… Kdybych měla brát tento snímek čistě jako katastrofický, působil by na mě lehce úsměvně a trochu nesmyslně. Asi by mi vadil fakt, že zničení země se týká pouze těch 4 lidí obývajících sídlo. První část tomu ale dodává tu pravou smršť pocitů, která působí mnohem víc opravdově než panika Charlotte ve druhé části. Kirsten Dunst byla naprosto nádherná a svou náladu prodávala tak skvěle, že i ve chvíli kdy to celé bylo sebepodivnější, bylo jasné jaké má ke svému jednání důvody. Nejvíce mě ovšem zaujal naprostý začátek filmu, který předcházel první části. Všechny záběry byly neskutečně znepokojivé, ale na druhou stranu ohromě líbivé. Jen je škoda, že díky nim bylo už od začátku naprosto jasné, jakým směrem se bude snímek vyvíjet. Otázka pro ty, co neodchází před titulky: Proč Lars děkuje Penelope Cruz ?