Lidice (2011)

Lituji toho, že jsem nepřišla do sálu o hodinu později a neodešla 30 minut před koncem, to bych byla nejspíš víc nadšená. Nuda - brutální útok na city - nuda. Líbila se mi scéna kdy Roden vběhl do vypálených zasněžených Lidic, ideální by bylo kdyby to přesně touhle scénou celé skončilo.

Iluzionista (2010)

Iluzionista naprosto bere veškeré iluze. Deprese, deprese, deprese, kterou ani opilí Skoti s nahym zadkem nezachrání .

Princezna a žabák (2009)

Naprosto kouzelné ! Pohádka, která boří všechny klasické rysy pohádek. Princezna – mulatka, polibek žáby mění v žábu, woodoo, jazzový krokodýl. Mohu se tady pouze rozplývat nadšením. Oceňuji, že konečně nějaká princezna má vyšší cíle než dostat se na trůn se svým princem – nadšení Tiany pro svojí vlastní kavárnu – nadšení všech – sny všech. Hrozně jsem se vztekala když umřel světlušák, protože v pohádkách světlušáci umírat nesměj ! Každopádě náladu mi spravila nejkouzelnější scéna z koce filmu kdy se světlušák zjevuje v podobě hvězdy vedle jeho životní lásky Polárky.

Až tak moc tě nežere (2009)

Všichni jsou hrozně pěkní a jejich příběhy mají něco do sebe. Bavila mě Aniston, bavila mě Johansson (která tady je naprosto nádherná) i její zpěv. Bavila mě Connelly se svojí posedlostí proti cigaretám a tendencí mít vše do puntíku v pořádku. Bavili mě i jejich partneři. Bohužel všichni byli v příběhu zastíněni Ginnifer Goodwin a Justinem Longem, kteří mě celou dobu naprosto vysírali. Jejich postavy byli debilní, jejich zápletka byla nudná a Goodwin kecala o dost víc než by bylo pro mě příjemné. Dokonce i na mě jakožto na nejvíc přecitlivělou naivku byla její role moc debilní. Nebýt jich, stal by se tento film mým oblíbeným filmem k žehlení.

Sex ve městě 2 (2010)

Co si budeme povídat, seriál byl skvělý a první film byl lepší než jeho pokračování. Celé mi to přijde tak nějak překombinované : gay svatba, Liza Minnelli, taneček od Beyoncé, newyorská běhna je manželka,Miley Cyrus, Abú Dhabí, puritánští muslimové atd, atd... Vše zachraňuje stará známá Samanta, která jako jediná ze slavné čtyřky neustoupila od svých zvyků a zásad. Chůva Erin (Alice Eve) je skvělá a Lili je nejvíc kouzelná šmudlinka !

Imaginární lásky (2010)

Dolan dává slovu láska nový rozměr. Z celého snímků se valí proud pocitů a úžasná inspirativní francouzská atmosféra. Naprosto jsem se zamilovala do barev a kompozice záběrů, které sice mohou působit dost uměle za účelem, vyvolat líbivý dojem, stejně jako pěkní herci, lokace, kostýmy atd.. Každopádně u mě to naprosto zafungovalo. Po vizuální stránce se zdá všechno čisté a jednoduché, to se ale nedá říci o vztazích hlavních postav. Monology lidí, kteří se opírají o téma láska, ale nemají nic společného s hlavním dějem jsou příjemným odreagování. A herecké/komické výkony hlavních hrdinů jsou více než povedené. Každopádně mou pozornost celou dobu odtrhávala chuť na cigaretu, dá se tomu divit ?