• Krátkometrážní

Svět zítřka (2004)

Brilantní zpracování a především úžasné chemie mezi Paltrow a Lawem dodávají tomuto snímku originální kouzlo. Poteší i velmi vtipné dialogy zvláště různé popichování a narážky mezi již zmiňovanými postavami. Malinko vázne příběh a postava A. Jolie se mi zdála lehce zbytečná ale to jsou jen detaily. Kerry Conran svůj debut zvládl na výbornou, jen škoda že tržby nebyly velké a takovou šanci už asi nedostane...

Šepot (2007)

Největší problém jsem měl s obsazením herců, kteří mi do svých rolí vůbec neseděli jak Edgerton tak hlavně Holloway. Atmosfericky je to dobře natočené, jenže příběh obsahuje už několikrát viděné momenty. Co se týče napětí tak kdybych to měl porovnat třeba s Orphanem tak mi tohle vyjde také o něco slabší. Konec mě ale nezklamal takže celkově čistý průměr.

Šílenství (1994)

Jako největší chybu vidím obsazení Sama Neilla do hlavní role, kterému jsem vůbec nic nevěřil. Námět vypadal dobře ale nelíbili se mi ty fantasy části a ani atmosféra mě neoslnila.

Špičák (2009)

Slušné a docela ujeté řecké drama s hodně mysteriozním příběhem. Velice dobré výkony všech tří sourozenců a také film u kterého jsem se hodně pobavil. PS: Nejlepší byly ty dvě hry s těma prstama a anestetikem z toho jsem nemohl :)

Tajemný muž (2012)

Ničím nevybočující, průměrný thriller s laciným příběhem, který navíc vyznívá hrozně naivně. Atmosféra v první půlce na slušné úrovni ale lehce pokulhává zpracování. Jessica Biel se mi sem vůbec nehodila a aspoň Jodelle Ferland působí přesvědčivě.

Temná krajina (2009)

Byly by to asi jen 2 hvězdy, ale za originální zpracování a oblíbenkyni Lauren German jdu výš. Příběh je nijaký ale za to atmosféra je na velmi dobré úrovni plus nějaké ty vychytávky z toho dělají docela slušnou podívanou.

Temné kouty (2015)

Zmařený potenciál. Slabá ničím zajímavá filmařina absolutně bez atmosféry a silných momentů. Dostat to Fincher nebo Villeneuve mohlo to být absolutně jinde.

Temný dům (2020)

Trailer nalákal na něco více ale ve výsledku je to klasický průměr a je to škoda. Prostředí příjemné a jedenkrát v celku slušná "husí kůže" ale konec už mě nijak zvláště nezajímal.

Ten, kdo stojí v koutě (2012)

Nemůžu si pomoct ale vůbec mě to nezaujalo. Celou dobu jsem čekal na nějaké ty silnější momenty ale ty buď nepřišly nebo ano ale moc nezapůsobily. Lermanovi a Watson jsem vůbec nevěřil a po půlce mi bylo úplně jedno jak příběh dopadne. Přemýšlím o ještě jedné projekci, protože se mi zdá, že jsem viděl úplně něco jiného než ostatní...

Ten kluk (2007)

Divím se zdejšímu hodnocení, protože jediné co za něco stálo byly návraty do minulosti. Příběh nebyl moc originální a bylo předem jasné jak to dopadne navíc ta vražda dívky nepromyšlená a celkově to vyznělo divně.