• Krátkometrážní

Pokušení (2009)

Tento nijak originální téměř až béčkový námět drží v nadprůměru výborné zpracování a v druhé řadě ustřední trojka Moore, Neeson a Seyfried, kteří jsou zde všichni tři dokonalí k tomu všemu příjemné melodie, která provází po celý film. Celkově bych to shrnul jako kvalitně natočený a zahraný film ze slabším příběhem.

Pleasantville: Městečko zázraků (1998)

Milé a příjemné překvapení na které jsem náhodou narazil v dopoledních hodinách na MGM a velice překvapen si říkám Maguire a Witherspoon v jednom filmu? Tak to se chvíli podívám o čem to je. A od té doby co se dostali do toho seriálu tak mě to začalo bavit a dokoukal jsem to až dokonce. Jediný mínus je, že v druhé polovině film už lehce ztrácí dech.

Teror (2011)

Začátek nevypadal vůbec špatně ale v půlce se to obrátí k horšímu a konec je velmi slabý. Špatně napsané postavy a každou chvilku nové zvraty dojmu vůbec nepomáhají. Herci jsou celkem slušní jen se divím Nicole Kidman, že se upsala této roli, protože ona má navíc a nabídek nebude mít zrovna málo. Doufám, že si začne už vybírat pořádný role jako v dřívějších letech.

Ils (2006)

Tak já nevím. Viděl jsem dřív The Strangers a i Eden Lake, který u mě jasně vítězí. The Strangers je skoro to samé. Ils se mi ale líbilo o kousek víc. Je to kvalitně atmosfericky natočený snímek s vynikajícím zvukem. Odehrává se na výborném strašidelném místě, ale už nic jiného mě nezaujalo ani nepřekvapilo. Všechno bylo moc předvídatelné a nelogické. No a konec to dodělal nejvíc, když se hlavní postava chtěla procpat skrz mříž, místo aby se pokusila o obranu. Mírné zklamání, ale pořád je to jeden z těch lepších hororů.

Okno do dvora (1954)

Úžasně dokonalé bez slabší chvilky. Vytříbené dialogy s vhodně použitým humorem a charizmatická dvojice dvou filmových velikánů dodávají tomuto snímku nazapomenutelnou atmosféru. Zatím nejlepší Hitchcock.

Okno naproti (2003)

Příjemný film s krásnou hudbou a okouzlující Giovannou Mezzogiorno na který jsem narazil úplně náhodou v televizi. Mělo to sice nějaké slabší chvilky ale příběh je docela zajímavý a hlavně je to dobře zahráno. Ceny z Karlových Varů naprosto oprávněné.

Iron Sky (2012)

Docela škoda mohla z toho být celkem bomba, kdyby se to dostalo do správných rukou. Nadruhou stranu na to, že to není americký to docela ujde. Nápad je velmi originální ale scénář se mi zdál nedotažený. Pár vtipů pobavilo hlavně od prezidentky a nejvíce rozhovor dvou Němců o hambatých fotkách.

Nádech (2010)

Velká škoda ale za te konec nemůžu jít s hodnocením výš, protože nikdo by se nezachoval jako hlavní postava ve filmu. Toť můj názor. Jinak námět a scénář kvalitní jen to zpracování lehce pokulhává.

Mezi vlky (2011)

Čekal jsem jen obyčejný boj o přežití, ale tohle bylo něco víc. Jako první bych pochválil excelentní konec a hlavně velkou autentičnost jak v chování všech postav tak především chytré a uvěřitelné dialogy. Navíc výborná nehostinná krajina a napětí, kdy vlci zaútočí slibuje nadprůměrný zážitek. No a kvůli posledním pěti minutám, které jsou vynikající se nemůžu rozhodnou jestli dát plný počet. Zatím hodně silné 4*.

Výheň (2011)

Výheň nejvíce těží z toho, že zaujme hned na začátku jak zpracováním tak seznámením s hrdiny a jejich snahou o nalezení nejdůležitějších věcí k přežití. Po čase už příběh není moc atraktivní ale lehce ohraný, ale díky krátké stopáži se to v pohodě dokouká. Na Němce slušný počin. Silnější 3*.