• Krátkometrážní

El habitante incierto (2004)

Morales stvořil opravdu vyjímečný film. Pomohl mu k tomu originální scénář a schopní herci. Po celou dobu jsem byl tak napjatý a zvědavý jak tento výborný a mysteriozní příběh dopadne, že jsem skoro ani nedýchal. Atmosféře hodně napomáhal obrovský rodinný dům. Guilleme jen tak dál.

Enter Nowhere (2011)

Objektivně asi za tři ale tu atmosféru a tajemno jsem si neuvěřitelně zamiloval a uvítal bych klidně delší prosřední pasáž. Scott Eastwood je velmi přesvědčivý a Sara Paxron je ozdobou celého snímku. Ještě musím pochválit výbornou kameru, zneklidňující hudbu a prostory. Mínus je bohužel konec. Ani tak pointa jako jeho způsob natočení ale i tak převládá veliká spokojnnost.

Evidence (2012)

S Blair Witch nejlepší film natočený ruční kamerou. Absolutně šíléný, originální a hlavně nepředvídatelný snímek. Poslední geniální pasáž se někomu může zdát jako zmatená řežba ale mě tak moc vtáhla do děje jako bych se toho zúčastnil také. 56% je výsměch, protože tohle není nic co bychom v tomto žánru někdy viděli.

Evita (1996)

Evitu jsem dlouho odkládal a to byla obrovská chyba. Madonna zde předvedla fenomenální výkon a už po několikáté ukázala svojí všestrannost. Zlatý Glóbus je tomu důkazem. Celkem slušný příběh je okořeněný pěknými písněmi. Především You Must Love Me a Don't Cry for Me Argentina v Madonnině podání jsou úžasné. Zapomenout nesmím ani na skvělého Banderase a Pryce. S Moulin Rouge můj oblíbený muzikál. Hodnocení je s kapkou zaujatosti vůči Madonně.

Extra Ordinary (2019)

Nečekal jsem od toho mnoho ale byl jsem velmi příjemně překvapený. Komedie s hororovým nádechem nemám moc v lásce ale tady ten humor fungoval výborně. ( ozvěny DEF Hradec Králové ).

Falešně (2019)

Výborný Jacob Lohmann, který táhne celý snímek, který je sice velmi koukatelný ale bohužel nenabídne příliš mnoho. Celý se vlastně odehrává ve vězení a jelikož je to dánský film tak víme jaké jsou v severských zemích ve vězení podmínky (takový výchovný příjemný pobyt). Čistý průměr. (KVIFF2019)

For Your Consideration (2013)

Bomba. V mých očích mnohem lepší než originál. Parodie sice nemám moc v lásce ale zde se Emma Fitzpatrick vyšťavila jak jen mohla. Text je také vyborně napsán a rozhodně pobaví. Anne Hathaway mám docela rád a k její roli Fantine též chovám velký respekt ale toto video mě ani trošičku nepobouřilo.

Frankenweenie: Domácí mazlíček (2012)

Po velmi špatných Temný stínech si Tim trošku napravil reputaci, bohužel zatím jen animákem, kterému ale nechybí jeho klasické rysy jak už hororové nebo komediální prvky. Sparkyho jsem si těžce zamiloval.

Franklyn (2008)

Pochvala za odvahu jít při debutu do takovéto látky. Samotný film sice rychle ubíhá ale moc toho nenabízí. Škoda, že paralelnímu světu je věnováno tak málo prostoru, protože co se týče masek a technického zpracování tak je to na výborné úrovni. Herci jsou příjemní a vyvrcholení příběhu je zajímavé ale ne tak jak jsem čekal. Dva dny po filmu si jen matně vybavuji co to ve mě zanechalo takže průměr.