Ztraceno v překladu (2003)

Všemi přeceňovaný film, který ve skutečnosti nevybočuje ničím výjimečným z řady průměrných amerických romantických dramat posledních pár let. Režisér se snažil ozvláštnit film prostředím Tokia a četnými záběry na město a jeho chod, pouze však prostřednictvím dokumentárních záběrů "z ruky" bez většího významu. Veškerou váhu postavil na hlavních dvou protagonistech, kteří ovšem ve scénáři nemají moc prostoru pro větší hereckou akci. Slabší průměr.

Darjeeling s ručením omezeným (2007)

Pohodovka, která kdyby měla o trochu víc nastíněné hloubky a víc humoru, bude skvělou komedií. Takhle je to někde na půl cesty, ale přesto se na to dá dívat, exotická země nabízí sama o sobě zajímavou podívanou. 60%

Občan Havel (2007)

Výborný dokument o velké osobnosti. Kontrasty vtipných momentů s tragickými výborně udržují zájem o film. Dokument dokázal v pestrých barvách vypovědět to nejlepší z Vávlava Havla a za to autorům smekám.

Dítě (2005)

Fajn příběh. I když tenhle filmek asi úplně postrádá střihače, kterej nevystříhal spoustu přebytečnejch minut. Hlavní duo je fajn a já sem na jejich hru přistoupil

Beze mě: Šest tváří Boba Dylana (2007)

Dokument nemá hlavu a patu, svojí útržkovostí značně mate diváka a nepůsobí celistvým dojmem. I přes zajímavé momenty-mladý Bob v podání Cate Blanchett- postrádá dramatičnost a dá se říci, že pouze plyne. Měl jsem co dělat, abych udržel pozornost. Nic extra

Karamazovi (2008)

Podle mě sázka do loterie tentokrát nevyšla. I mistr se někdy utne. Scénáristická linie herců v civilu nebyla dotažena, postavy neměly moc prostoru. Postava polského dělníka, kterému zemřelo dítě je zářným příkladem plochosti postavy. Divák s ním nesympatizuje. (také díky jeho špatnému hereckému projevu) Situace kolem dítěte není dobře dramaticky rozpracována, tudíž nemáme možnost oznámení smrti plně prožít. Zelenka zachoval "divadelnost" hry, tudíž v úzkých záběrech herci nutně působí přehnaně. Je to velice tvrdě, nahrubo pojaté, že divák těžko pocity z filmu zpracovává. Je pravdou, že divadlo zasadil do nesmírně zajímavého prostředí, bohužel se tím však dějová linie nikterak neobohacuje a prostředí továrny slouží hlavně pro kameramana, aby se "vyřádil". V kameře a hudbě vidím největší plus filmu, bohužel to však nestačilo na udržení mojí pozornosti. Film je hodně dlouhý, pozornost nevydržela.

Hank a Mike (2008)

Příběh, kterej má grády, děj a vtip. Výborná hudba made by Dee. Dva správný looseři, který se dávaj celej film do kupy. Příjemné osvěžení současné filmové produkce.

Soukromé pasti (2008) (seriál)

Suverénně nejlepší novácký projekt v poslední době. Všechny díly (jež jsem měl možnost vidět) provází povšechně výborná režie i zpracování. Doufám, že Nova natočí další díly.

Komando (1985)

U tohohle filmu sem se smál od začátku do konce. Nejdrsnější film všech dob, každá věta je největší hlod. Schwarzenegrova naivita hereckého projevu je unikátní i způsob, jak mu plastový kulomet vesele vlaje v ruce.

Stůj při mně (1986)

Pěkný příběh, ale jak už někdo řekl, příliš obyčejný. Já bych dodal nedramatický. Pravda, kromě výborných momentů, když například kluci utíkají před vlakem na mostě, tato scéna je výborná a dynamická. Potom se však dynamika z filmu vytrácí úplně. Co se týče tématu, musím se přiznat, že o kamarádství jsem viděl mnoho jiných, lepších filmů. Herecké výkony dětských rolí jsou poměrně slušné, ale přeci jen, mohlo to být o něco dotaženější, když na nich stojí celý film.