Sebevražedný oddíl (2016)

Podľa očakávania dialógové scény super ,flashbacky s perfektne doplňujúcou hudbou rovnako ,akcia zapadá do vzorca blokbasterov z posledných rokoch a kedže je jej mnoho podľa toho potom vyzerá aj konečné hodnotenie . Jokera málo ,Harley najlepšia a Will Smith v postave ,ktorá mu sedí .Záblesky najlepšieho letného filmu tam sú ale je to málo .

Steve Jobs (2015)

Pre mňa sa Sorkin v túto chvíľu stáva najlepším scenáristom na svete . Tri dejstvá , pár výborných hercov , nádherná hudba a priam epické rozprávanie robia z tohto filmu skrytý klenot .

Osm hrozných (2015)

V takmer troch kapitolách Tarantino tancuje na hrane nudnosti , aby konečne na konci (tej tretej) prišiel jeden príbeh ,vstup a vývrtka o 360 a detektívka a konečne sa niečo začalo diať a nutne musím dodať ,že ma to až do konca bavilo .

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

V krátkom časovom úseku vyrážam (po Birdmanovi / Blu-ray/ ) do kina na nového Inarrita a to nadšenie z prežitého to je zážitok ,ten film alebo zázrak ,ktorý si človek môže v dnešnej dobe pozrieť v kine za to stojí a záleží už len na každom čo bude stavať na to prvé miesto ,ten úvod ,kde sa takmer nestrihá, kameru ,Lea ,Toma ,režiséra,hudbu ja ani neviem čo je topka ale takto si predstavujem FILM.

Birdman (2014)

Zájsť do kina a aspoň raz do roka vidieť niečo podobné?! Nemožné,nádherné , pôsobivé .

Velká nádhera (2013)

Veľká nádhera pre oči , menšia pre mozog , inak je to celkom sympatická vylepšená verzia Felliniho sladkého života pre potreby dnešného rozmaznanejšieho diváka ,čo vlastne aj stačí .

Muž na laně (2015)

Zemeckis servíruje poctivú filmarinu aby následne začal ohurovať vo finálnych scénach a medzitým stihol vzdať hold tým dvom krásnym budovám ,ktoré symbolizovali západ :) Ďakujem ,ďakujeme Robert

V hlavě (2015)

Pixar na vrchole po piatiach rokoch , geniálne .

Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

Film leta?! Idem zas ,dokonalý svet , kde je všetko úplne mimo a aj to dobré je vlastne zlé. Trocha mi ten film pripomína Leoneho westerny a to najmä postavou Toma Hardyho .