Karlík a továrna na čokoládu (2005)

Milovníci sladkej čokolády a rozprávok majte sa na pozore,pretože Charlie a jeho továrna plná dobrodružstiev si vás určite podmaní.Tento farebný gýč má totiž neopakovateľnú atmosféru ,ktorá hýri nápadmi a skvelými kreáciami mierne "pošahaného" Williho Wonku.Bez debaty sa jedná o najkrajší a zároven o najlepší rodinný film za posledné roky(Potter jednoducho nestačí s dychom)

Velká ryba (2003)

Svet Tima Burtona v plnej kráse spojený s hereckými kreáciami Ewana McGregora a Alberta Finneyho a to všetko zabalené do nádhernej hudby Danyho Elfmana.Film v ktorom človek nevie čo je skutočné a čo je len výplodom ľudskej fantázie

Střihoruký Edward (1990)

...Edward jedinečný,Edward neopakovateľný,Edward obrazovo neprekonateľný..!Ak mám Edwarda zaškatulkovať do krabičky s názvom...Rodinný film...tak je potom v tomto žánri absolútne neprekonateľný!Nádherna hudba Danyho Elfmana ,Burtonov zmysel pre abstraktnosť, nádherná Winona Ryder a smutný "kukuč" Johnyho Deppa ,ktorý je (vzhľadom na scenár) nútený hrať vyložene mimikou,vytvára v zásade bezchybné dielo v svojom žánri.Ps:Doporučujem pozerať cez dlhé zimné večery:)

Batman (1989)

Má to švih,coool akciu,coool bat-mobile(ktorý sa stal symbolom mojich detských snov),ta vystreľovacia pištol je jedinečná,Michael Keaton je dokonalá rozdvojená osobnosť a Jack Nickholson predvádza "báječný" herecký koncert ALA ...Joker... Potrebujete k dokonalému a asi najkomiksovejšiemu filmu ešte niečo viac?Soundtrack Dannyho Elfmana:)