Rychle a zběsile 7 (2015)

Chcel som ísť úplne dole ale už len za to pekné rozlúčenie (a to nie som nejaký Walker fan ) a celkom zaujímavú akciu dám tu jednu hviezdičku . Inak to je už na mňa veľmi prepálené a príbeh a scenár je niečo čo tejto "rodine" chýba asi najviac .

Popelka (2015)

Rozprávka ,ktorá tu nebolo veľmi dlho a film ,ktorý v záplave dnešných trendov vynikne .

Inherent Vice (2014)

Jeden z najlepších filmov tohto desaťročia .Lahôdka pre milovníkov noiru ,už teraz kultovka.

Jupiter vychází (2015)

Vizuálne pekné, ozvučené na jednotku, akčné scény uspokojivé ,scenár jeden veľký omyl a herecky stretnutie teen -partie ,ktorá zjavne mala pritiahnuť ľudí do kina ,len casting zjavne zlyhal .

Kingsman: Tajná služba (2014)

Nikto nevie namiešať tak dokonale koktejl hraničiaci medzi trápnosťou a zábavnosťou , hlúposťou a inteligenciou ako Vaughn ,proste chlapec si ide to svoje a najlepšie veci dúfam čakajú .

EXODUS: Bohové a králové (2014)

Ale bavilo ma to , Ridley stále dokazuje ,že na poli historických filmov nemá konkurenciu a možno ani nástupcu . Bale a Edgerton vo svojich postavách fantastický , úvod je skratkovitý a málo rozpitváva ich vzťah ale za to môže samozrejme čo najnižšia možná minutáž pre multiplexy . Inak okrem slabšej hudby a trocha hluchých miest v strede filmu to stojí za to ,už len kvôli fantastickej výprave a hmatateľnej akcii určite viac ako posledná výprava do Stredozeme.

Hobit: Bitva pěti armád (2014)

Tak cesta skončila a môžem vyhlásiť ,že Jackson sa zdatne utopil vo svojej veľkosti podobne ako to roky predvádza Lucas. U Jacksona je to ale horšie ,že on je omnoho lepší rozprávač ,ktorý ale musí za každú cenu ukazovať čo jeho WETA (ne)dokáže( Stredozem je ako atrakcia z lunaparku) a pri bitke, tej vysnívanej bitke na ktorú sme čakali skoro osem hodín som sa musel usmievať ,že to vyzerá ako nejaká počítačová hra a v konečnom účtovaní téma sa vyčerpala a ten tretí diel fakt nemá čo ponúknuť .

Před úsvitem (1995)

Náhodne stretnutie dvoch spriaznených duší a jeden dlhý rozhovor vo Viedni ,sen každého .

Doručovací služba čarodějky Kiki (1989)

Mijazakiho druhý film o ničom ,ale na rozdiel od Totora nie tak rozprávkový a vťahujúci , možno je to tým ,že som od témy dievča sa vydáva na dráhu čarodejníctva očakával poriadnu mytológiu .