Alenka v říši divů (2010)

Ten ťah na detské publikum je tu očividný a film je vlastne len peknou prehliadkou zábavných stvorení ,ktoré žijú vo Wonderlande bez nejakého nosnejšieho deja alebo pocitu objavovania niečoho nového (3d je zbytočné) čo je škoda pokiaľ to točí Burton ... ale má to perfektný soundtrack Dannyho Elfmana, bláznivého Klobúčnika a celé to nejak na to prvé pozretie funguje.

Rosemary má děťátko (1968)

Miestami som si prial aby v miestnosti so mnou bolo viac ľudí , žial nebolo a tak som zažil 2 hodinový nervák po ktorom som okamžite prepol na niečo veselšie inak by som v tú noc nezaspal .

Zataženo, občas trakaře (2009) odpad!

Tak som si hovoril ,že to môže byť originálny animovaný film a tak škaredo som sa mýlil :( V trailery bolo všetko, po 5 minútach som vedel ako to skončí (na tom by nebolo nič zlé ak by to bolo aspon priemerne natočené) a ani raz som sa nezasmial + ak k tomu pridám zlú animáciu a zábery ,ktoré odkazujú na 3D verziu (a tých tam je pekná kopa) tak my ostávaju už len gumené medvedíky ( myslím ,že v tom čase bolo v štúdiu veľa zhulencov) a celkom zaujímavý soundtrack . 10%

Harry Potter a Princ dvojí krve (2009)

Tak som sa po dlhej dobe odhodlal pozrieť nové pokračovanie a musím uznať ,že ma po dvoch zbabraných predošlých dieloch veľmi prekvapilo a navnadilo na finále. Vlastne od začiatku je to hravé a znesiteľnejšie ,nikam sa to neponáhľa ,pomaly plynie až si človek hovorí ,že ticho pred búrkou...potom ale príde búrka a viac-menej sa z nej stáva len slabý dážď (čo je na škodu veci) tento Potter ako žiadny iný pred ním potreboval veľké ukončenie ,ktoré v knihe bolo . Pozitíva ale prevládajú (soundtrack, herci konečne nepôsobia toporne, vizuálne je to pôsobivé a konečne to nadobúda v človeku dojem iného sveta s vlastnými pravidlami) ,takže čo ďalej Yates ?

Ed Wood (1994)

Ed Wood bol blázon ale tých 120 minút strávených s ním boli odzbrojujúce :)

Crazy Heart (2009)

Jeff Bridges valcuje a dokazuje ,že v Hollywoode patrí medzi najsympatickejších hercov (aspon pokial ide o mna) ,malý-veľký film ,ktorý sa na nič nehraje ,pekne zbehne a nemal by ani nikoho uraziť .

G. I. Joe (2009) odpad!

Tak tomuto sa hovorí šliapnuť vedľa...príšerné vizuálne efekty ,čo na tom do pekla stálo 175 miliónov ? Nudné akčné sekvencie ,ktoré su miestami ubíjajúce (špeciálne to finále) , dialogové peklo a samozrejme ak vám to bude matne pripomínať niektoré scény z Iron-mana, Matrix Reloaded a Star Wars tak verte ,že sa vám to nezdá:( Finále je jedno veľké WTF .

Wall Street (1987)

Stone dokazuje ,že druhú polovicu 80 rokov mal našlapanú. Wall Street je žánrovy štandart s Douglasom (ten nehraje ale dokonale si svoju úlohu užíva) a mladým Sheenom (toho chlapa je veľká škoda) filmu chýba ale iskra ,niečo naviac ,čo by ho povýšilo na vyšší level .

Zombieland (2009)

Efektne zabalená kravina ,ktorú si kedykoľvek s kýmkoľvek a kdekoľvek pozriem. Muhehehe

Austrálie (2008)

Čakal som niečo v štýle Casablanci a Odviate Vetrom (vizuálom to pôsobilo ako romantika so starého dobrého Hollywoodu) a dostal priemerný film,ktorého prvá časť je neporovnateľne lepšia ako ta druhá kde už ide o veľké digitálne efekty...Luhrmann však stále točiť vie a aj herecky je to skvelé(Kidman,Jackman) horšie je to s malým deckom ( miestami trocha lezie na nervy) a jeho dedom (najhoršia postava filmu) a nejasne určeným záporakom.