Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů (2005)

Sci-fi 21. storočia!Prvý Star Wars ,ktorý som videl a ktorý vo mne zanechal hlbokú stopu.Tak nádherne depresívny film vyšperkovaný geniálnou hudbou Johna Williamsa,premenou Anakina Skywalkera na Darth Vadera a najlepším súbojom muža proti mužovi(zatial) sa len tak nezabúda.Episode 3 je film ,ktorý otočil moju vieru na stranu sily

Gladiátor (2000)

Moje prvé zoznámenie s "vážnejším" druhom filmov nemohlo dopadnúť lepšie!Gladiátor asi na trvalo ostane v mojom srdci ako jednotka historického žánru(Ben-Hur je zatial až príliš tažké sústo).Hans Zimmer spoločne s Lisou Gerard stvorily nádherné filmové chorály,Joaquin Phoenix toho najzvrátenejšieho cisára,Russell Crowe v úlohe gladiátora podáva svoj životný výkon a Connie Nielsen je tak nádherne očarujúca ako keby bola dcérou samotného cisára:)Povinnosť!

Vetřelci (1986)

Atmosferická prvá časť porazená touto nárezovou ,hláškami nabitou akčnou REZBOU ! Jednoducho Cameron a jeho skur(v)ený perfekcionizmus, ktorý nepozná hraníc! BRAVÓ JAMES

Terminátor (1984)

Kultový Terminátor,neznámy rakúsky kulturista a hlavný predstavitelia(Michael Biehn,Linda Hamilton)100 minút o tom ako vytvoriť za málo penazí veľa muziky alebo ako sa s chudobného vodiča kamiónu stane režisér.Terminátor je len predzvesťou toho čo má prísť o 6 rokov neskor.Kultový film!!!!

Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

Povinnosť pre každého filmového fanúšika. Film, ktorý definitívne odštartoval digitálnu éru, Cameronovi dopomohol do prvej ligy v továrni na sny a "Arnie" si definitívne potvrdil status- nezabudnuteľný. Jeden z najlepších sci-fi filmov všetkých čias a zároveň film "Ktorý ma naučil milovať akčné filmy! Ps: Na scény nabíjania brokovnice a Arnieho rotačníková scéna proti policajtom sa len tak nezabúda:)

Titanic (1997)

Romantika na kvadrant.Cameron natočil asi svoj umelecký skvost a pre filmový svet definitívne objavil DiCapria a krásnu Winslet.Horner vytvoril asi najednoduchší ale zároven jeden z najkrásnejších soundtrackov a Celine Dion jednu z najkrásnejších romantických piesní.Tento film je legendárnejší ako samotný parník a zároven je to film ,"ktorý ma naučil mať rád Romantické filmy"

Skrytá identita (2006)

Hra na mačku a myš sa može začat(len si musíte vybrať tu mačku a myš).Skvelé herecké obsadenie,pohodová muzička a záverečných 15 minút filmu "RULLEZ".

Mafiáni (1990)

Mafiáni sú brilantnou ukážkou vzostupu a následného pádu (už len samotná myšlienka zmapovať životný príbeh hlavnej postavy filmu od detských čias až po dospelosť patrí k tým najlepším nápadom ,ktoré Martin Scorsese v svojej režisérskej kariére uskutočnil)Celý film posobí celistvo a svižne.Nádherne je tu využívaný čierny humor a v neposlednom rade skvelé herecké obsadenie,ktorému kraľuje Joe Pesci.Ak sa chcete ponoriť do žánru "Mafioso" Gangsterských filmov tak tento kúsok je ideálnou štartovacou čiarou

Kmotr III (1990)

Par excellence movie,ktorý uzatvára trilógiu.Ak by každá sága mala takéto ukončenie omnoho krajšie by sa filmovému divákovi žilo.Andy Garcia a Al Pacino sú oporné piliere tochto nostalgického opojenia(Aký bol Sonny?)ten scenár ,to navážanie sa do Vatikánu a to záverečné slzavé údolie spoločne s tou krásnou piesnou a Michaelove rozlúčenie sa s filmovým divákom je jednoducho nádherné

Kmotr II (1974)

Najlepší "mafioso" film,najlepšie pokračovanie všetkých čias a herecký neľútostný súboj medzi Al Pacinom a Robertom de Nirom. Btw: Remastrovaná verzia dodáva filmu nový šmrnc