• Krátkometrážní

Stíny a mlha (1991)

Kafka, Fellini a film-noir s klasickým neurotikem Allenem jako hlavní postavou. No, jde to nemít rád? 80%

Prada: Candy (2013)

Jules a Jim v tříminutový verzi od Andersona. 70%

Wolverine (2013)

Takhle to má vypadat. Přímočarý nájezd na branku držící se jasně komiksové předlohy s jasně vykreslenými postavami a parádní akcí. Rozhodně plusové body za japonskou poetiku, samuraje atd.. Škoda jen zbytečně přeplácaného závěru, jinak by si možná Logan šel i pro pět. 80%

Muž z oceli (2013)

Nejhorší Snyder má nejlepší hodnocení.. Superman se pro mě tak ani přes pomoc komiksových mistrů v titulkách (Snyder, Nolan) nezbavil nálepky nudné a neuvěřitelně nevěrohodné postavy. Avengers to ničení New Yorku zvládali o dost líp. 40%

Planeta 51 (2009)

Nevídaná sračka. 15%

Na Hromnice o den více (1993)

Skvělé zpracování výborné myšlenky s klasicky parádním Billem Murrayem. 90% Každopádně by mě hodně zajímalo jak by si s podobným námětem poradil nějaký současný režisér evropského artu. To by bylo cvičení v nihilismu!

Muž bez minulosti (2002)

Zpočátku se mi film příliš nelíbil. Nehezčí, nesympatičtí herci na okraji společnosti a navíc ještě dost chladné a nevtipné dialogy. Jak však film plyne postavy se stávají zajímavými a i ten minimalistický humor mi ke konci dokázal vyloudit mírný úsměv na rtech. Rozhodně pěkný film plný mírných kontrastů odskakující od brutality k komičnu. A taky dost zajímavý finský rock. 70%

Red (2010)

Bóže, to je tak stereotypní film, že i jedinej negr co tam hraje musí umřít dokonce dvakrát.. Jen díky plejádě výbornejch "dědků" nejde dávat dobrý hodnocení. 45%

Třinácté patro (1999)

NENÍ to Matrix. Když už to přirovnávat k něčemu, tak daleko spíš třeba k eXistenZ. Zde se také jedná o námět virtuálních světů, zpracovaný ovšem dosti nezajímavě. Situování děje do roku 1937 spíše nepomáhá snaze o budování napětí a o nějakém mysteriózním scifi thrilleru, jak napovídají žánry, si tak můžeme nechat jenom zdát. Film navíc ani nejde příliš do hloubky a do krizových scén a jen tak nijace plyne. Jako nízkorozpočtový projekt se ovšem nejedná o žádnou tragédii. 50%