• Krátkometrážní

Věc (1982)

Zápletka jak z Vetřelce, potvůrky jak od Cronenberga a pejsci byli lepší třeba v Markéťe Lazarový. Co musím ocenit je Morriconeho minimalistická hudba, což je ovšem tak možná jediný pozitivum, vedle ještě docela povedený atmosféry. Opravdu jsem očekával, že se aspoň jednou leknu nebo mě nějaká scéna vyvede z míry (což se sice povedlo, ale ne ve smyslu děsu nebo hrůzy, ale spíš stupiditou). Plejáda nesympatických herců v čele s domorodcem Russellem, kde je zabit vždycky ten, který víte, že bude zabit mi taky čekání na konec příliš nezpříjemnila. 55%

Jednej správně (1989)

I love niggas! Hned bych se nastěhoval do rozpálenýho Brooklynu a nechal si tam nosit pizzu a poslouchat božskýho Sammyho Lee Jacksona. Vážně skvělý film Spikea Lee, který si rovněž zahrál i hlavní postavu, přináší pohled na černošskou čtvrt, kde se celý den klábosí, fláká a poslouchá skvělá muzika. Ovšem Jednej správně není jen nějaká idylka adorující jedince tmavé pleťi, ale přináší i dost zásadní otázky rasismu. Však co je správné? Měli by být v pizzerii, kterou vlastní Italové, ale kterou navštěvují zásadně černoši, na zdi vedle fotek slavných bělošských celebrit i fotky slavných černošských celebrit? 95%

Prokletý ostrov (2010)

Nechápu jak to mohli pustit ve stejnym roce jako Počátek, protože role DiCapria je hroozně podobná.. Každopádně film je to velmi kvalitní, ale nemohu si odmyslet poněkud laciné triky k navození atmosféry. Všechny ty neživé holčičky, zmrzlí vojáci, kýčovité vzpomínkové scény.. zkrátka nerežírovat to Scorsese je z toho asi solidní béčko. Výborný závěr pak ospravedlňuje kostrbatost a jakousi vyprázdněnost příběhu. Parádní DiCaprio a Ruffalo, ale ženské postavy mi příliš neseděli. 85%

Trainspotting (1996)

Film stojí hlavně na parádně napsanejch charakterech a Boylovu klipařskýmu umu. Trošku něco mezi Strach a hnus v Las Vegas, díky barevnosti a zábavnosti, a Requiem za snem, kvůli zobrazování zhoubného vlivu drog. 90% PS: víc Kelly Macdonald!!

Iron Man 3 (2013)

Škoda, že z toho neudělali konverzační komedii, protože scény, kdy Downey stírá malýho klučinu jsou jednoznačně nejlepší. 60%

Twin Peaks: ohni se mnou pojď (1992)

S každým dalším shlédnutím pro mě film nabírá na kvalitě 60->70->85.. Pokud třetí série seriálu bude vypadat takto, tak je rozhodně na co se těšit.

V žáru královské lásky (1990)

Velmi bizarní podívaná při které jsem na mnoha místech vybuchoval smíchy. V některých momentech sice občas nudné, ale většinou se hned stane nějaká šílenost, která rozproudí krev. Také mě celkem bavilo porovnávat s Mechanickým pomerančem, hlavně příbytek pana knížete byl barevným provedením velice podobný. 60%

Katka (2009)

Vztah Třeštíkové k Renému byl mnohem lépe uchopitelný. On byl živý tvor, Katka je pouze objekt destruktivní síly drog. Kontroverzní momenty mi spíše vadily. 50%

Ztraceno v překladu (2003)

Krásné zachycení absurdních situací v cizí kultuře. Bill Murray je mistrem v minimalistickém herectví. 90%