Takoví jsme byli (1973)

Tri hviezdy najmä za sympatické ústredné duo, dobrú dobovú atmosféru (i keď tie tridsiate roky najmä kvôli veku hercov veľmi presvedčivé neboli) a osviežujúci politický kontext filmu.

Zrodila se hvězda (2018)

Ústredné duo ako aj hudobné vložky sú skvelé, ale dej je strašné klišé a viac by sa mu hodil otvorene muzikálový koncept (pre mňa za mňa aj s graficky oddelenými dejstvami) ako v divadle.

Špinavý trik (2013)

Pozerá sa na to skvelo. Má to nádhernú kameru, kulisy a kostýmy. Atmosféra 70. rokov je úplne odzbrojujúca. Ale scenár je nanajvýš priemer a casting je síce hviezdny a niektorí podávajú fantastické výkony (najmä Amy Adams a Christian Bale), Jennifer Lawrence je zle obsadená a nechápem, ako sa z Jeremyho Rennera stala hollywoodska top hviezda.

Podfukáři (2013)

Čistý produkt zložený z klišé a scén z iných filmov s mizerným scenárom (toto písalo 5 ľudí?) a nadupaným castingom, ktorý ale nič extra nepredvádza.

Vražda na večeři (1976)

Ako oddaný fanúšik Trumana Capoteho som si užíval každý jeden moment, čo bol na plátne. Zvyšok bola ale nie príliš vtipná, absurdná groteska s hudbou ako z Looney Tunes.

Drsný Harry (1971)

Základný kameň žánru o nekonvenčnom policajtovi, ktorý prekračuje pravidlá. Atmosféra San Francisca 70tych rokov je neskutočná (fantastická kamera i hudba!) a uber drsňák Clint Eastwood kraľuje.

Dr. Jekyll a pan Hyde (1931)

Fredric March je (najmä v role Jekylla) absolútne famózny, ale film pôsobí pomerne zastaralým dojmom. Po výbornom rozjazde tempo ustane, maska Hyda sa ponáša až príliš na opicu a najmä filmu chýba hudba. Nosné dramatické scény tak nemajú patričnú šťavu.

Yesterday (2019)

Najlepší Curtisov scenár od Lásky nebeskej. Yesterday má absolútne fantastický námet, ktorý je využitý lepšie, než som čakal. Romantická línia je ale slabá a film by sa spokojne zaobišiel aj bez nej.

Rick a Morty (2013) (seriál)

Má to slabý rozbeh (prvá séria do veľkej miery variuje/paroduje príbehy slávnych filmov), no od druhej série je to nezastaviteľná prehliadka originálnych zápletiek, bizarných postáv a šialených fantastických nápadov. Niektoré príbehy (napr. o parazitovi) by si vystačili na samostatný film. Viac než len dôstojný nasledovník Futuramy.

Doktor Jekyll a sestra Hyde (1971)

Zábavný mix Stevensona, Jacka rozparovača a prípadu Burke and Hare s výborným ústredným duom Bates-Beswick.