Alenka v říši divů (2010)

Upřímně-čekal jsem daleko víc! Čekal jsem geniální vizuální zážitek, čekal jsem hlubší propracování tématu atd., zatím se mi dostala opravdu pěkná pohádka, kterou by mohli dávat třeba na vánoce v televizi a kdybych si ji nic netušící zapnul, tak bych byl asi velmi mile překvapen! Takto ovšem vidím spíše jen námět, který měl potenciál a jeho stěží 70%tní využití!

Hotel Rwanda (2004)

Není nad to, když západní civilizační mocnosti líčí události v Africe. Kvalitně natočený a řemeslně zvládnutý film, který splnil svůj úkol-otřást a ranit. Bohužel natolik prvoplánovitý, natolik pracující s archetypy dobra a zla, natolik patetický, že to z něj dělá pouze působivý, nikoli jedinečný, film. Don Cheadler je hvězda a dokazuje to kde jen může, za to Nick Nolte (i když ho mám velmi rád) mě mírně zklamal. Špatné hodnocení dát nemohu, jelikož musím přiznat, že mě to zkrátka dostalo, ale od A do Z byl tento snímek protchnut právě touto snahou šokovat a chybělo tak cosi hlubšího, co by neukazovalo jen černobílý svět, něco co by dávalo další rozměr událostem, jež jsou pro nás ze zásady nepochopitelné a vzdálené. Západ zkrátka natočil další kvalitní západní film o západním pohledu na nezápadní událostí.

To (1990) (TV film)

Jestli je účelem hororu vystrašit, tak se to TO povedlo na plné čáře a měl jsem díky němu jednu se svých dvou životních nočních můr a tahle stála fakt za TO! Vyděšen k smrti dávám 5*

Nelítostný souboj (1995)

postupem času jsme si s přítelkyní vypěstovali perfektní systém na to jak si zkazit film předpovídáním budoucích událostí i konečné poenty. Staly jsme se v tom poměrně dobří a podařilo se nám zničit si mnoho krásných filmových zážitků. Tento film mi však po hodně dlouhé době v mých předpovědích unikal a i když trval pro mě skoro nevydržitelných 164 minut, tak mne udržel celou dobu při plné pozornosti a drtivá část filmu mne i živě zajímala. Hvězdičku dolů dávám za to, že připravovat si půdu pro (a buď me upřímní), ne zas natolik bombastický budoucí děj hodinu a půl, je prostě moc!

Karate tiger 1: Neustupuj, nevzdávej se (1986)

Zajmalo by mě jestli ti herci v čele s panem režisérem slyšeli někdy slova jako afektovaný, přehrávání, parodie, paskvil nebo ťululum. Jestli je nikdy neslyšeli, tak jim nemůžeme upírat jejich objev a genialitu v jejich důsledném prosazování. A pokud je někdy slyšlei, tak jsou jejich nefalšovanými a nepřekonatelnými mistry, jež tyto slova přeměnili v činy!:)

Fimfárum 2 (2006)

Pohádka o hrbáčích a Palečkvi byly tím co mě nakonec přimělo jednu hvězdičkuještě přidat

Ronja, dcera loupežníka (1984)

Připadalo mi to jako oživlé obrazy od Hyeronima Bosche doprovázené velmi zajímovou hudbou a to celé s podkresem severské přírody! Bájo:)

Okamžik zlomu (2007)

Jediné co bych tomuto filmu vytkl je jistá archetypičnost postav a (a toto by mi vadilo snad ještě více) velmi lehká předvídatelnost děje či zvratů. Ovšem herecké výkony a obsazení z tohoto snímku dělají koncert "latentního" dramatu.