Žít a nechat zemřít (1973)

Opravdu velké zklamání. Snad je to tím, že se dívám na bondovky postupně a tak mám brilantní výkon Seana Conneryho v živé paměti, ale: a) Je to dvouhodinová zátěž na diváka a jsou to zkrátka a dobře dvě hodiny plné NUDY. Pravda je, že nuda je tu větší tu menší, ale všudypřítomná b) Naprosto nesmyslné scény jako třeba dvacetiminutová, nezáživná honička na člunech a do toho rádoby směšný policajt. c) Roger Moor je moc uhlazený, bezstarostný gentelman a když se má rvát vypadá to spíš vtipně. Connery má jiskru a ikdyž má ty nejvybranější anglické způsoby, tak ostrý jako břitva, když přijde na věc. d) Předchozí bondovky vždy byly prodchnuty šíleným duchem zvrhlíka, který chtěl ovládnout svět, osnoval divoké plány na zničení, zotročení či podmanění si planety, byli to megalomané a praví "zlouni". Co měl znamenat ten drogový dealer, ježb je pánem v Harlemu? Je v poměru k Dr. No, Goldfingerovi nebo Blofeldovi asi jako paví očka k žralokovi. e) A konečně cosi jako svérázný a lehký bondovksý humor nebo snad atmoféra, zkrátka ono dráždivé a zajímavé na Bondovi ztvárněném Connerym, inu toto všechno je zkrátka pryč, kdesi v nenávratnu, zmizelé! Je mi líto, ale i George Lazenby byl 100 x lepší.

Teorie létání (1998)

Herecký koncert Heleny Bonham Carter a Kenntha Branagha! Zde dokazují, že nejsou nejlepšími herci svatého lesa jen tak pronic za nic! Příběh má hloubku, dojemnost, pathos, nápad i onen herecký koncert úžasného dua! Bohužel má míra patetičnosti je asi trochu nižší než by si zasloužil tento film, takže s těžkým srdcem "jen" 4*.

Frankenstein (1994)

Filmová klasika, která je jako klasika dokonalá! Masky, herecké výkony, kamera, koneckonců i kulisy atd. vše je výborné! Kenneth Branagh je naprosto úžasný o De Nirovi nemluvě! Má to dokonce i ten klasický a patetický konec kdy se hlavní hrdinové ztrácí z očí do dáli v mlze a zároveň se vytrácí i ze světa "bůh" a jeho obraz! Vše je jak má být a možná i víc...,tak proč jsem se chvílemi opravdu nudil? Nevím! Ale za to musíd dát hvězdičku dolů!

Absolvent (1967)

Hudba Simona & Garfunkela, jež provází tento film a jíž tolik zbožňuji, vytváří jakousi atmosféru melancholičnosti, bezstarostnosti a podtrhává tak Hoffmanovi peripetie, které jako mladý muž zažívá.

Speed Racer (2008)

Neskutečné!!!Unikátní!!!Jedinečné!!!Výjmečné!!!Okouzlující!!!Zkrátka nemám slov...WOW!!!

Dracula (1992)

No...myslím, že teď chvíli budu sledovat animáky od Disneyho:)

Třinácté patro (1999)

Tento film určitě vybočuje nad průměr, ale bohužel je strašně snadno předvídatelný! Tvůrci zanechali příliš mnoho velkých stop (a to hned na začátku) na to, abych mohl být řádně uchvácen, překvapen a fascinován! Hlavní poenta je patrná po prvních pěti minutách a po dalších deseti vám je jasné jak to celé asi bude! Na další detaily přijdete vždy dřív než je vysloví film sám! Takže....bavil bych se královsky, ale jen být trochu víc šokující a hlavně lépe poentu zakuklit:) Ikdyž vím, že to mnoho lidí (včetně mě) nemá moc rádo, tak přeci jen budu muset srovnat Třinácté patro s v té době vzniknuvším Matrixem! Propracovanost myšlenky, její šokující strányk vynořující se postupně a z nenadání, její podání, vykreslení a načasování, nemluvě o hereckých výkonech, kulisách atd. Zkrátka Matrix bych urazil dát tomuto filmu 5*! Dávám čtyři (ikdyž by mohl být i natři) jelikož mi velice imponuje snaha tohoto kalibru a celkové nalazení a vyznění filmu, které je oproti mnoha jiným sci-fi přeci jen stále ještě na úrovni!

Božský Evan (2007)

Je to poměrně blbost, ale budiž, takových je dost! Nicméně opět mne zaujalo a již po několikáté přesvědčilo vystoupení Morgana Freemana jako Boha! Co si myslím o jeho rolích s propagandistickým podtextem a častokrát i očividným textem a kontextem, jsem napsal již přímo v diskusi u jeho biografie, ale tento film má jistý bonus, jehož neznalostí onen komentář značne utrpěl! Zde náš maskot červenobílých pruhů a hvězdiček na modrém poli dokonce přísáhá věrnost vlajce Spojených států Amerických a jejich Üstavě a to s dlaní na srdci, s pravým keep smiling a konečně i s bílým oblečkem značícím zřejmě božskou morální bezůhonost celého USA! Aby byl výčet kompletní, tak vzpomeňme pravou americkou zbožnost, jejich neúnavnou píli kterou denodenně vynakládá každý pravý občan na záchranu světa, životního prostředí a duší svých bližních! Veškeré tyto ctnosti náležící onomu zaslíbenému ráji za Atlantikem jsou zde náležitě a barvitě podtrženy nefalšovaným stupidním humorem Hollywoodského stylu a kýčovitostí jež se mísí tu s fraškou a tu zas s přetvářkovitou břečkovitostí! Pokud si myslíte, že takový komentář k hodnocení filmu nepatří, snad máte pravdu! Snad také ne! Dle mého je film (ať již jakýkoli) jistým druhem poselství nebo ještě lépe, každý film chce, hodlá, potřebuje, touží vzbudit nějaké emoce, myělenky a pocity! Pokud se toto začne manipulovat, pokud netočí film jednotlivci, kteří chtějí sdělit... téměř cokoli, ale pokud jej točí "vyšší zájmy", pak se asi nadobro vrátím ke knihám! Sám nevím, zda mám pravdu, či nemám, ale takto na mě tento film zapůsobil! Kdo si tedy myslí, že tento komentář je pouhá snůška keců protiamericky zaměřenéhio žvanila, ať si to myslí! Kdo čte komentáře, aby věděl jak tento film působí na toho kterého uživatele s určitými názory, postoji, vkusem atd. pak ať věří, že na mě tento paskvil působil jako velmi promyšleně vynaložené finanční prostředky na nepovedenou a rádoby vtipnou propagandu USA! Abych tedy skončil, tak jak jsem začal! Je to docela blbost, ale ojedinělá ve své záludnosti! (hvězdičku za odvahu toto presentovat)

Dědictví aneb Kurvahošigutntág (1992)

U tohoto filmu musím vyzdvihnout jednu věc a to je naprosto geniální důkaz Boží existence! Že jsem poznal již mnoho tradičních důkazů od noologického přes ontologický až po nějaký aposteriorní, tak alegorie existence ženského přirození a Boha je více než...no co na to říc?:)