Něco jako láska (2005)

Tohle je už i na mě trochu moc, bojím se cukrovky.. Tuhle myšlenku už jsem mnohokrát viděl, kdyby to aspoň skončilo jinak! Samé hezké tvářičky, no ale za tu jednu (Amanda) něco přidám.

Luxo junior (1986)

Z technického hlediska klasika, v té době jsme v ČSSR měli sotva první IBM PC.. Kdepak Silicony.

Čistá duše (2001)

Nejlepší film o schizofrenii, takhle to musíte brát. Není to zábava, ale film, který vás nutí se zamyslet. "She never gets old! Marcee can't be real; she never gets old!" - to je ten důležitý moment! Síla lidského ducha se s tím poprat! Pro mne teda 100%. Update: úplně jsem zapomněl na lekci z dynamických (ekonom.) systémů, to je další vrchol filmu: "If we all go for the blonde and block each other, not a single one of us is going to get her..." (snad si vzpomenete)

Zná ji jako svý boty (2005)

Oni asi amíci nemají tlusté herečky (viz knižní předloha, žena ji právě četla). Je trapné, když o Toni říkají, že je tlustá.. :-( Aspoň ty repliky si mohli odpustit, co by jim to udělalo. Jinak jsem s filmem spokojený, žádná velká překvapení, no ale bylo to milý. Viděl jsem jenom dabovanou verzi, možná něco přidám po příp. shlédnutí originálu.

Interview (2007)

Slaboučké, podruhé zalité kafíčko Thea van Gogha. Skoro ve všech důležitých momentech méně zajímavé, všechna ostří se podařilo úspěšně otupit. Rozhodně každému doporučuji originál!

Ten večer (2007)

To mě teda vůbec nezaujalo a bylo to tak komplikované, že jsem si musel ješě jednou začátek přeskenovat, abych si spojil některé postavy z různých časových období. Žádný zajímavý děj - a za náladu a sladké vizuálno moc nedám, na to máme mnoho jiných flicků, a lepších. Za Claire Danes jednu hvězdičku.

Vzpomínky Casanovy (2005) (seriál)

Styl, kterým to natočili, se mi líbil. Viděl jsem už několik zpracování osudů Casanovy a tenhle byl velice svěží a akční. Přitom ne bezcitný. Obdivoval jsem zvláš't "klipovité" zkratky (Paříž např.). Laura Fraser a zejména Rose Byrne jsou vynikající. 90%

Just Buried (2007)

Milovníci detektivek asi nebudou tak překvapeni vývojem děje jako já (pouze příležitostný detektivkář), pro mne to bylo jako řetězec ne zcela očekávanách událostí :-) Konec byl ovšem perfektní (tady už i pro mne částečně předpovídatelný). Rose Byrne se mi opět líbila, asi jako ve všem ostatním - povinné koukání pro její fanoušky!

Dive (2010) (TV film)

Klidné drama, které velice sympaticky, civilně odkrývá citové tápání teenagerů ve složité životní situaci. Vizuálně je tento kousek také zajímavý, kameře se občas podaří moc pěkné záběry/sekvence, a to nejenom v bazénu. Hudba taky výborná. Jenom ty přízvuky mi daly, bohužel jsem tomu nerozuměl na 100% (pokud teda nejste výborný angličtináři se zkušenostmi ze střední Anglie, doporučuji počkat si na titulky)

Interview podle van Gogha (2003)

Souhasím s DDT, že je to typický divadelní scénář, při obsazení dobrých herců by to mohl být velice pěkný kus na jevišti. Mně se to i na plátně líbilo, herci jsou přesvědčiví a vývoj je zajímavý - samozřejmě včetně trochu překvapivého konce. Ještě se někdy musím podívat na remake.. (Pozn. po dlouhé době jsem slyšel dánštinu a překvapilo mne, jak má dost společného s angličtinou/němčinou)