Underworld: Vzpoura Lycanů (2009)

Přišel jsem, viděl jsem, byl jsem béčkově spokojen. Nový Underwold splnil přesně to co co jsem očekával, oddechovou podívanou, která kloubí mé oblíbené žánry: akce, temná fantasy plus něco s hororu. Ano dialogy bagr, střihač jako by chtěl rychle si odbýt šichtu ale to od klasického béčka musíte očekávat:)) Pro mě povedené, oddechové béčko s áčkových rozpočtem:))A proty co, každý béčko předem odsouděj dávám jednoduchý dvě rady, buď nato nechoďtě nebo když nato jdete nechejte mozek doma!!!! Dávám 70%!!!

Bobule (2008)

Této oddychové letní komedii se nedají upřít dvě pozitiva, sympatický K. Hádek a překrásá letní atmosféra na moravských vinicích. Velká škoda dějové prázdnoty. Takhle film se tváří jak červené víno bez potřebné teploty:((

Penelope (2006)

Pro mě příjemné překvapení, očekával jsem další tuctovou teen. love story a vyšla mi stoho pěkně povedená moderní pohádka. U této "pohádky" se budou bavit jak holky tak i mužské pohlaví, já osobně jsem se báječně bavil:)) Ch. Ricci je krásně civilně kouzelná a její rodičové, zvlášť její velmi starostlivá maminka ji výborně sekundujou.

Tropická bouře (2008)

Pro mě osobně nejlepší parodie na válečné filmy a herce od dob Žhavých výstřelů. Sice na klasiku to nemá ale dokáže tento snímek výborně sekundovat. Tento snímek je naplněn skvělou akcí která je protkaná vynikajícím nefekálním a místy trefným humorem. Škoda, že Ben Stiller víc nevyužil komediálního humoru Jacka Blacka. Zato udělal perfekní roličku pro Toma Cruise, kterou si svoji roli evidentně pořádně užíval a jeho momenty i já:))

O Janovi a podivuhodném příteli (1990) (TV film)

Když jsem poprvé viděl tuhle televizní pohádku v dětství tak jsem ten den nemohl ani usnout, jak se mi zdálo, že všude kolem mě se točí oči, a volají mé jméno. Překrásně ponurá a depresivní pohádka, která se do ponurostí podobá s dalším klenotem našich pohádek a to Pannou a netvorem. Ktomu připočtěme podtrhující depresivní hudbu a výborný výběr herců. Kéž kdyby si vzali z této pohádky dnešní filmaři přiklad, jak se mají točit pořádné a poctivé televizní pohádky.

Mimic (1997)

Tenhle filmek se opravdu moc nepovedl. G. del Toro spolu s P.Jacksnem jsou v současnoti dva nejlepší režiséři na fantasy filmy vůbec ale jak vyplívá z tohohle filmu tak by se měl del Toro obloukem vyhýbat tomuhle žánru. Vůbec mi sem nesedli hlavní představitelé a o monstrech ani nemluvím, budování napětí mě taky nějak nesedlo. Jedna hvězda za nápad, druhá hvězda za um, vyždímat z mizerného rozpočtu maximum.

Společenství vlků (1984)

Krásná pohádka pro dospělé na dobrou noc:)) Proměna člověka na vlka je velmi zdařelé na tu dobu kdy tento film vznikl. Po vizuální stránce mě připadalo jako kdyby to natočil Tim Burton, tak krásně temné a přitom krásné. Co jsem si při sledování tohoto snímku odnesl ? Vždycky poslouchejte své babičky!!!

Krvavá hostina (2005)

Joooooooo tomuhle říkám béčko podle mého gusta, trocha srandy, trocha víc krve, úsměv na tváři mě vykouzlil perfektní seznamovací začátek:)) Herecká béčková sestava jako vyšitáá: od prsaté a rozumem neobdařené blondýny až po perfektní starou, seschlou bábinu a dědkem s brokovnicí až po vozíčkáře. Pro krvechutné nadšence co po večerech čučí na béčkové horory jako já vřele doporučuju:))

Začalo to v Los Alamos (1995)

Velmi zajímavý dokument o atomových a vodíkových pumách, vřele doporučuji všem army pozitivním lidem i jako odstrašující příklad třetí světové války. Klady tohoto dokumentu jsou: perfektní hudební dobrovot, podrobná historie vývoje bomb, videa která zachycují odpaly na vodě, ve vzduchu a na zemi. Dal bych pět plných ale ke konci už to začíná být lehce stereotypní. Zaslouženě dávám 85%!!!!!

Sněženky a machři po 25 letech (2008)

Jedna hvězdička ze sentimentu druhá za Radoslava Brzobohatýho. Úplně zbytečné a depresivní ohlédnutí za minulostí. Ke konci jsem byl už totálně znechucen recyklovatelnýma hláškama z předešlé, už pro mě klasické komedie. Všichni hlavní mužský protagonisté se tvářili jako by život končil po čtyřicítce. Jedině kdo vybočoval a odvedl klasický profesionální výkon byl jako vždy pan herec Radoslav Brzobohatý.