• Pohádka

Kameňák 4 (2013)

Český American Pie mixnutý Police Academy a kameňákovými vtipy, část 4. Všichni vědí, do čeho jdou, tak proč ne?

Nebezpečný (2021)

Základní kostra dobrá, vše ostatní slabé. Natahované, ukecané, nevěrohodné.

Partička Nová krev (2023) (pořad)

Měli byste před hodnocením počkat na semifinále, nováčci jsou fakt dobří.

Einstein - Případy nesnesitelného génia - Isobara (2023) (epizoda)

Génius a neřekne jim, ať prostě sundají svorky... lepší je střílet zblízka v kovové malé místnosti. Nebo každý ví, že po vyřazení jističů se "vypálí síť"a odpálí notebook... Několikrát ach jo.

Excalibur (1981)

Viděl jsem poprvé ve správném věku, ale i teď o dekády později, to považuji za nejlepší "středověký film", možná jeden z prvních fantasy filmů vůbec, ne? Nejlepší zpracování artušovské legendy i 42 let po jeho natočení.

Dobré ráno, Brno! (2023) (seriál)

Má to rostoucí tendenci. Pro mě originální obsazení neznámými tvářemi, které ale sedí. Scénáristicky to je ode zdi ke zdi, mezi trapností a svělým nápadem. Škoda, že to nejde bez těch nadužívaných vulgarit. Ale na ČT odvážná produkce.

Pat Garrett a Billy Kid (1973)

U tohoto filmu si uvědomíte, že většina westernů je romantická fikce, kterou si Amíci vytvořili o své násilné nedávné historii. Naturalistický snímek s nepříliš sympatickými "hrdiny", kde oba jsou šmejdi s drzým čelem, jež nechávají za sebou vinné i nevinné mrtvoly a nějaký právní stát se teprve rodí.  Poučné, ale jednou to stačilo. Příště zase něco, kde můžete někomu fandit a neumírají tam slepice.