Škola života (2002) (seriál)

Jednalo se o příjemnou evropskou alternativu k tradičním americkým seriálům ze studentskýho prostředí:-) Bohužel to mělo jeden velikey kaz, zhruba každých pět dílů se měnil charakter hlavních postav, což bylo způsobeno příliš vysokým počtem epizod. Ve snaze o udržení napětí si neustále musely něčím procházet. Francouzi neumějí točit telenovely a to byl bohužel případ La Vie devant nous, první řada měla 52 epizod a v natáčení se dál nepokračovalo. Seriál se nedočkal kýženého úspěchu při své premiéře na TF1 v roce 2002. Ale před necelým rokem jej zopakovala konkurenční TV stanice M6 a seriál si získal pozornost diváků:-) V roce 2008 byl měla mít premiéru II. řada, která však bude mít pouhé 4 díly:)

Když si Chuck bral Larryho (2007)

Předesílám, že Sandlera mám rád. Ale tady mi jeho postava chlapáka-co-ojede-každou-a-chlapi-se-mu-hnusí vyloženě nesedla. Opravdu jsem se zasmál jen při jedné z úvodních scén v pojišťovně (cameo ze SNL:-)

Transformers (2007)

Jo, je to hloupý, ale od tohohle fillmu snad nikdo nečeká psychologickou pitvu. Jenže ono je to i tak moc dětinský. Megan Fox je fakt neuvěřitelná kost a Shiu LaBeouf si zamilujete během jediný scény+ výborný triky. Celkový dojem na 3*

Nae yeojachingureul sogae habnida (2004)

Napoprvé jsme byl filmem příjemně překvapený. Z tohohle očarování mě však vyvedla kamarádka, která jej chtěla vidět taky a já jsem se v naivním doufání, že si ještě jednou prožiji ten nádherný okamžik, připojil k ní. Bohužel tuhle zkoušku Windstruck neobstál. Potřeboval by kratší stopáž, méně patosu a jasnější žánrový směřování

Šprti (2006)

Tohle nemá s komedií vůbec nic společného. Je to skoro drama z prestižní střední školy. To, že se tam vyskytuje humor... ale no tak, humor k britským filmům neodmyslitelně patří. I v takový Iris jsme se ho dočkali:) Nebýt konce, hodnotil bych o * víc

Dirt (2007) (seriál)

I. série 5*, II. série sotva 2*

Volver (2006)

Almodovar je jeden z mých nejoblíbenějších režisérů. Volver je pro mě osobně návratem k jeho režisérským začátkům- rozpustilým konverzačním komediím, které se nezaobírají kontroverzními otázkami, a jejichž hlavními hrdiny jsou především ženy ( a to v jakémkoli stádiu přeměny pohlaví:). Film stojí a padá na hereckém emsáblu a puntíčkářské režii. Jediné, co mě na filmu mrzelo, byla jeho emoční nevyváženost

Vdáš se, a basta! (2007)

Vím moc dobře, že moje hodnocení je hodně přestřelený:-) Ale pro Diane a Mandy mám skutečně slabost:)

Silent Hill (2006)

Sic je červenec, prázdniny, ale já si chci hrát na školu... SILENT HILLu dávám dostatečnou. Forma výborná, příběh je zamotaný a pak během 5 min máme pochopit celou prehistorii tohohle ďáblova městečka. Připomíná mi to trošku ojí seminárku z dějepisu, jenom díky formě, nedávám 1*

Prázdniny (2006)

Sakra, kdyby to mělo o 40min kratší stopáž bylo by to na 5*, takhle jsme se nevyhly hluchým místům a to je škoda...