Clara Shellerová (2005) (seriál)

Výborný francouzský seriál á la Sex and the city a Ally Mcbeal, avšak po evropsku. Bohužel seriál má pouze 6 částí, ale připravuje se i druhá řada, ve které však nebude hrát hl představitelka Clary Mélanie Doutey- ta z pracovních důvodů musela part v pokračování odříci:-(

Bratři a sestry (2006) (seriál)

Po shlédnutí všech dílů první a dobíhající druhý řady musím říct, že Brothers and Sisters jsou tím nejlepším t r a d i č n í m seriálem, co v současnosti v USA běží. Vynikající obsazení- v čele se Sally Field, uvěřitelné situace, vztahy dialogy- zásluha scénáře Grega Berlantiho (Dawsonův svět, Everwood), co víc dodat?:-)

Show Ellen DeGeneresové (2003) (pořad)

Ellen Degeneres, dříve nejznámnější lesbička v Hollywoodu, dnes asi nejlepší moderátorka talkshow, co v USA mají. Show Ellen běží od po-čt od 15h na NBC. Narozdíl od svých mužských kolegů( Leno, Letterman...) a samozřejmě k vysílacímu času, jsou její vtipy decentní, ale správně mířené::-) Po sledování 20 epizod dávám s čistým svědomím 5* :-))

Dexter (2006) (seriál)

Někde na netu jsem si o Dexterovi přečetl, že na svojí mateřský televizi Showtime ho sledovalo okolo 600tis diváků, finále 1,1 mil. Podle názvu jsem si říkal, že pujde o nějaký pseudointelektuální seriál z domova důchodců a nebo kreslenou taškařici ( takový spin off Dexters Lab:-) ), po stažení prvního dílu mi spadla čelist. Namísto pohádky na dobrou noc s morálním poučením nakonec mi byla naservírovaná porce brutality, morbidního humoru spolu s ďabelsky vzhlížejícím Michaelem C Hallem v tomhle brilantně napsaným dílku. Zachytil jsem seriál poměrně pozdě, ale i tak se pro mě stává objevem roku))

Jericho (2006) (seriál)

Pravděpodobně jsem zhýčkaný seriály typu Nip Tuck, ale Jericho mě nechalo absolutně chladným. Jde prakticky o průměrney, rodiney seriál zasazený do současný Ameriky po atomový válce. Zasloužilo by si to víc šťavy, rychlejší tempo, pestřejší spektrum postav- zlatý Rodinný pouta! Zaráží mě relativní úspěch ve státech, po 9 epizodách jsem tímhle dílkem otráveney a přestávám ho sledovat.

Román pro ženy (2004)

Rozhodně nejlepší Vieweghovská adaptace, během sledování jsem se ani minutu nenudil)

Rebelka (2006)

Ach jo... Čekal jsem příjemnou teen oddychovku, místo toho jsem dostal naservírovanou debilní film s naprosto neuvěřitelným koncem. Jessica Bendinger je výborná choreografka, a tak by se raději měla věnovat jí a nikoli režii. Slabých 40%

Máňa po deseti letech (2003) (TV film)

Vynikající dokument, jak je u Sommerové zvykem. Tentokrát se rozhodla vrátit k příběhu romské kapsářky Máni a my s ní sledujeme její pouť z vězení na svobodu a zase nazpátek.

Takoví jsme byli (1973)

Zbožňuju onu závěrečnou písničku Takoví jsme byli... Dalěí srderyvná písnička.