Terminator Salvation (2009)

Bál jsem se vzhledem k záporným komentářům se na to podívat, ale až na některé detaily je to krásné akční dílko, u kterého jsem se opravdu nijak zvlášť nenudil. Naopak kochal jsem se krásnými záběry na zem po soudném dni i fyzice robotů a robůtků všech velikostí a zaměření. Krásný způsob jak zabít 2hodinky je podívat se na Terminátora.

Strážci - Watchmen (2009)

Nemám slov. Soundtrack mě opravdu překvapil, občas jsem si připadal jako kdybych koukal na Forresta. Zcela jsem se vžil do doby a probihajiciho konfliktu. Dokonalé záběry soubojů, nic přehnaného a v tom se nese celý film. Konec jako tento jsem opravdu nečekal. Avšak Rorschach se mi prostě líbil natolik, že mi ho bylo neskutečně líto. "I'm not locked with you! You are locked with me! "

Transformers: Pomsta poražených (2009)

Co se týká kulturních hodnot tak jsou zcela minimální, jestli vůbec nějaké. Ale na Transformers 2 jsem nešel aby mě vzělávali ,ale aby pobavili, což splnili a dokonce překonali. Šel jsem do kina a bál se rozvlekého vyprávení, povídaní a žádné akce, ale to jsem zapomněl na malou chvilinku, že jdu na film od Michaela Baye. Od začátku do konce se pořád něco děje, od nastěhování na univerzitu až po finální bitku. Jediné co obtěžovalo byla občas kamera při soubojích, ale dokonale to vyvážil počet soubojů, což je celkem paradox.

Star Trek (2009)

Jakožto úplný neznalec Star Treku jsem měl docela strach zda-li filmu dostatečně porozumím.Ale bál jsem se zbytečně, i když jsem počítal s tím že se jen v kině nabažím audio vizuálních orgii tak jsem odcházel s neuvěřitelně dobrým pocitem z krásné a procítěné podívané. Jedině co tam bylo pěst na oko, tedy na ucho tak někdy špatně zvolená muzika, něco méně pompézního by tomu slušelo víc. Ale i s nepříliš vydařeným snd 90%

Přelet nad kukaččím hnízdem (1975)

Krásný příběh, krásná myšlenka. Nikdy bych neřekl, že mě dokáže upoutat film z blázice, ale stalo se. Vynikající režie, Miloš Forman si dal záležet a dotlačil všechny k maximálním výkonům, přímo uměrným mé maximální spokojenosti.

96 hodin (2008)

Abych řekl pravdu čekal jsem o hodně horší kousek. Avšak až na herecké (ne)výkony Maggie Grace docela solidní podívaná. Neeson se bravurně vžil do role chladného agenta, kterému nevadí přecházet přes mrtvoly. Jinak klasický scénář, který by měl poukázat na problém, kterým společnost trpí a skvěle pobavit akčními scénami (já osobně jsem si zalíbil Petera sraženého náklaďákem, když si myslel že utekl).

Město Ember (2008)

Naprosto stupidní film co se týče děje.Myšlenka dobrá, ale zpracování trošku pokulhává, myslím hlavně scénář.Jediné plus vidím v soundtracku.Avšak trošku nadsazuje danou chvíli.Nejabstraktnější část je podle mě únik lodí, v které by se minimálně 5× rozbili o některou stěnu a navíc celou cestu se vezou směrem dolů a schody nahoru se jeví jako docela krátké.Jedna hvězdička za nápad a druhá za soundtrack.

Tenkrát na Západě (1968)

Dlouho jsem váhal podívat se na tenhle snímek.Bylo to zapříčiněno dojmem, který ve mně zanechaly filmy s Vinetuem a Old Shaterhandem, na které jsem se díval jako malý u dědy a nechtěl jsem si pokazit pohled na western.Avšak teď vím, že to byla chyba. Tolik silných scén se pohromadě vidí jen málokdy. Skvělá práce kamery, úžasné herecké výkony, vynikající muzika (pokaždé, když zahrála harmonika běhal mi mráz po zádech). Od začátku do konce nevíte na čem opravdu jste, i když to tušíte. Filmový zážitek do konce života. Once Upon a Time in the West

Horizont události (1997)

Od okamžiku kdy si kapitán vyndá oči z důlků se stane z filmu obyčejný škvár, který buď vypnete, nebo když ho necháte běžet dál, dočkáte se jen velkého množství krve a hororová atmosféra je ta tam.Avšak efekty, ať už lodí, nebo vytrhování orgánů, nebo krátký výlet jednoho člena posádky do vesmíru, jsou na vysoké úrovni a už jen kvůli nim ten film stojí za to shlédnout.

Bolt - pes pro každý případ (2008)

Lassie, Beethoven, Neuveritelny pribeh, Lady a Tramp. Na všechny tyhle animáky jsem myslel když jsem sledoval Bolta. Nádherná symbióza všech, plus to, že mi nedávno umřel pejsek mi vhnala slzy do očí. Výrazy němých tváří bylo něco dokonalého. Lepší hlášky trousící křeček snad nikde jinde být nemůže. Takhle rychle vtažen do děje jako u toho filmu jsem byl snad jen u Dokonalého triku, i když tady z trochu jiného úhlu pohledu. Bolt měl a má vše co by měl animák od Disneyho splňovat. Především krasný happy end.