Hry s časem (2008) (seriál)

V hlavních rolích: Vysokorychlostní kamera - Dále hrají: Vše ostatní. Celý seriál se točí okolo běžných věcí, které vídáme až moc rychle a zaslouží si zpomalení. Pro blázny do zpomalených záběrů skvělá věc, pro ostatní asi nezaujme.

Partička (2009) (pořad)

Viděl jsem jednu scénku a stačilo mi. Tak moc jsem doufal, že se Whose line někdy vrátí na obrazovky, až se mi dostalo Partičky. Škoda, ale třeba tomu ještě přijdu na chuť ...

Whose Line Is It Anyway? (1998) (pořad)

Na poli televizních show neexistuje geniálnější věc, než je tohle! A dal bych cokoliv za to, aby se pořad vrátil. Všechny Scenes from a hat znám už nazpaměť a stejně si je každý den pouštím znovu a znovu dokola. "Things you can say to your dog, but not your girlfriend ..." "Cum!"

Tron (1982)

Nedokážu uvěřit tomu, že sem ještě 6 let poté nebyl na světě a stejně je to tak nadčasový trhák.

TRON: Legacy 3D (2010)

Další z filmů, které doplácejí na sponzora jménem Disney. Před shlédnutím mi bylo doporučeno shlédnout původní TRON a stejně tak doporučuji ostatním. Efekty dobře udělané, příběh elegantně navázaný, leč samostatný, protože drtivá většina obecenstva ani nebyla naživu, když šel první TRON do kin. 4 hvězdy jen díky kvalitnímu OST, jinak spíše 3,5.

Avatar (2009)

Takhle vypadá film ušitý na míru divákovi. Cameron nasměroval filmovou tvorbu směrem k 3D, což je možná špatně, protože se začíná točit v 3D téměř vše, ale to nemohl tušit. Skvělý nápad, skvělé provedení, skvělé všechno. Nemůžu se dočkat jak bude vypadat Titanic 3D.

300: Bitva u Thermopyl (2006)

Jeden z mnoha kultovních filmů, které to ovšem poněkud přepískly se snahou. Ač adaptace komixu, nemohu se ubránit dojmu, že by se na efektech mohlo lehce ubrat. Celý film pak na těchto efektech stojí a poněkud se zapomíná na obsah děje. Už snad chybí jen Michael Bay, aby Sparťanům vrazil do ruky střelný prach a začaly lítat jiskry ...

Bitva o Černobyl (2006)

Dokument Černobyl: Nultá hodina mi přišel více emotivní, leč i tak dílo ukazuje to, co sovětský svaz zamlčel. Rozhodně velice kvalitní dokument o této katastrofě, která mne jako ročník 88 velice zajímá. Potenciál ovšem nevyužívá do plna, což je škoda.

Vratné lahve (2007)

Můžu se na to dívat třeba stokrát a stejně se neubráním dojmu, že sleduji životní příběh mého otce, který je také bývalý učitel a v 63 letech si pořídil motorku. Svěrák film natočil i zahrál naprosto věrohodně a během filmu se neubráníte dojmu, že toho pána vlastně každý den vídáte. Ač českou kinematografii zrovna nemusím, tohle je dílo, které můžeme hrdě prezentovat i za hranice, pokud to ovšem cizinci pochopí.

Hostel (2005)

Pokud na to koukáte bez velkých ambicí, dokážete se při tom i celkem bavit. S nadsázkou se dá říct, že se jedná o lekací komedii. Slovenský Krumlov boduje na celé čáře.